Z této stránky máte možnost stáhnout si shareware verze dvou  her v Delphi a jedné v Pascalu. Dále je zde užitečná (alespoň doufám) utilita pro dodatečné konfigurování hry Baldur's Gate. Můžete tu také nalézt shareware verzi programu na editaci MP3 PlayListů a nakonec také prográmek pro automatické vypínaní počítačů s ATX zdrojem v daný čas. Pokud Vás spíše než mé vlastní výtvory zajímá, jak se vlastně programuje, je tu také HTML příručka Základy Pascalu a Delphi (můj maturitní projekt). Je však nutné si ji stáhnout, protože z WEBu je příliš pomalá.
Novinkou je má semestrální práce GameBook Engine - interpert pro jednoduché textovky a RPG.

Hra Logic Master

Logic Master DEMO

Jednoduchá (tedy, záleží drobátko na inteligenci) logická hra pod Windows. Úkolem je v horní části herního pole sestavit stejný obrazec, jaký je dole. Každá umístěná kostička má hodnotu jedna. Při jejím položení se hodnota všech kostek nad, pod a vedle ní inkrementuje o jedna. Při překročení hodnoty čtyři se opět vrací na jedna... Jednoduché, což ?
Bližší informace o ovládání a principu hry viz. nápověda.

Stáhnout Logic Master DEMO bez instalátoru [359 KB ZIP]

Stáhnout Logic Master DEMO s InstallShield instalátorem [1293 KB ZIP]

Hra Hexagon

Hexagon pro Win 95 DEMO

Další logická hříčka, tentokrát demo určené pro dav hráče. Vaším úkolem je obklíčit nebo zlikvidovat všechny soupeřovi kostky. To provádíte tak, že jednoduše přiskočíte svojí kostkou hned vedle soupeřovi a ta okamžitě změní barvu na vaši. Pokud svojí kostkou pohnete o jedno políčko, bude kostka rozdvojena. Pokud o políčka dvě, pouze se přesune. Akční logická hra pro dlouhé večery ve dvou :-)

Stáhnout Hexagon pro Win 95 DEMO bez instalátoru [424 KB ZIP]

Stáhnout Hexagon pro Win 95 DEMO s InstallShield instalátorem [1075 KB ZIP]

Hra Hledač

Hledač DEMO

Tentokrát hra pod DOS. Vaším úkolem je chodit bludištěm, sbírat poklady a potřebné klíče. Na ničení stěn můžete použít dynamit. Nechybí ani mapa s náhledem na celé bludiště. Hra končí teleportací z bludiště na místě označeném pentagramem. Ovládání viz. soubor ~PRECTI~.TXT.

Stáhnout Hledač DEMO [213 KB ZIP]

Pascal & Delphi
Příručka pro začátečníky

 

Pascal a Delphi

Příručka pro začátečníky k Pascalu a Delphi. Tvořena formou stránek HTML. Obsahuje ukázkové příklady, video, náhledy na objekty Delphi, ...
V ukázkových programech pro Delphi najdete například hru Videostop (i v programech pro DOS), jednoduchý textový editor nebo převodník R/U/I.

Stáhnou Příručku Pascal a Delphi [1687 KB ZIP] 


Baldur's Gate Xconfig v. 1.1

Budoucím nebo současným hráčům hry Baldur's Gate nabízím ke stažení program, který umožní nastavovat některé parametry, které standardní Config nepodporuje. Je to například "inteligence" postav při hledání cesty složitým terénem nebo hláška o odpauznutí hry v inventáři. Program také umožní nastavit cesty pro jednotlivá CD Balduru - nahrajte si je všechna na pevný disk a nebudete vůbec muste měnit CD.

Stáhnout Baldurs's Gate Xconfig (314 KB ZIP)

ATX ShutDown

ATX ShutDown

Program, který trpělivě číhá jako ikonka v liště Windows a v nastavenou dobu vypne počítač (nutný ATX zdroj). Vhodné zejména pro ty, co si na dobrou noc pouštějí MP3 a počítač pak hučí až do rána ...

Stáhnout ATX ShutDown verze 1.1 bez instalátoru (217 KB ZIP)

Stáhnout ATX ShutDown verze 1.1 s InstallShield instalátorem (845 KB ZIP)(Klikni pro zobrazení nezmenšené verze náhledu - 88Kb)

MP3 PlayList Maker 1.55

Program pro snadné vytváření PlayListů pro vaše MP3 sbírky. Shareware verze omezena na 15 položek PlayListu. Registrovaná verze také umožňuje prohledat celý disk a do PlayListu umístit odkaz na všechny nalezené MP3. Verze 1.5+ nově podporují také zobrazování MP3 TAG (informace o autorovi, albu, ...), Drag & Drop, načítání PlayListu pro další úpravy, spouštění MP3 pomocí přednastaveného přehrávače, použití POP-UP menu pro seznam souborů v adresáři a playlist (funkce přidat, odebrat, smazat, přejmenovat ...) a zobrazování počtu položek pomocí rotujícího digitálního ukazatele (který dokonce při spuštění mění svůj vzhled :-)). 

Stáhnout MP3 PlayList Maker bez instalátoru (400 KB ZIP) 

Stáhnout MP3 PlayList Maker s InstallShield instalátorem (1057 KB ZIP) 

QuickWav 95

Prográmek pro přehrávání Wav souborů ... prostě a jednoduše listujete seznamem WAVek a ony se přehrávají.
Program dále umí: kopírování souborů, přejmenovávání souborů, mazaní souborů, nápověda ve formě HLP souboru

Stáhnout QuickWav bez instalátoru (265 KB ZIP) 

GameBook Engine

GameBook Engine má vlastní stránky (dokumentaci) zde ...
Jedná se o jednoduchý interpret pro vytváření textovek / RPG her. Pokud znáte gamebooky (otoč na stranu xxx pokud chceš ...) tak vám bude za chvíli jasné, jak to funguje ...
Včetně zdrojových kódů ...


Něco málo o mně ... ] Novinky ] Literatura ] GALERIE ] Diskuzní fórum ] On-line Chat ] Hry ] Hudba ] Filmy a seriály ] [ Download ] Fantasy odkazník ]


Nacházíte se na JCsoft's FANTASY Homepage - http://www.jcsoft.cz/fantasy/
Tuto stránku vytvořil Jan "Belcarnen" Čeřovský - Cerovsky@jcsoft.cz 

Optimalizováno pro Microsoft Internet Explorer 4.x (5.x) a rozlišení 1024x768x16/32bit
Jan Čeřovský (c) 2000 All rights reserved
Jakékoliv nalezené chyby ( špatné odkazy, chybějící obrázky, hrubky, ...) se nebojte nahlásit na můj e-mail.

TOPlist