Dalších sedm softwarových společností na seznamu

New York, 24. září. -- Členové organizace Ochránců softwaru dnes oznámili, že na jejich seznam sledovaných softwarových společností přibylo dalších sedm, které pravidelně praktikují testování programů.
"Není žádný důvod aby byly programy takto zneužívány," řekl Ken Granola, mluvčí ochránců, "k dispozici jsou alternativní metody testování."
Podle Ochránců softwaru tyto společnosti nutí programy podstupovat zdlouhavé a kruté testy, často bez možnosti odpočinku po dlouhé hodiny či dokonce dny. Zaměstnanci mají za úkol 'zlomit' software a interní zprávy společnosti dokazují, že tito zaměstnanci často sami vtipkuji o 'mučení' programů. "Jenže to není žádná legrace," říká Granola. "Nevinné programy, už od své kompilace jsou zavřeny v malých místnostech a systematicky nabourávány. Celý svůj život stráví v nehygienických, špatně udržovaných a často viry nakažených počítačích a nakonec jsou bez okolků smazány, když jsou již nepotřebné."
Granola dále říká: "Víme, že alternativy k tomuto horroru existují. Jako příklad lze uvést firmu Microsoft, která má obrovský úspěch a přitom své programy nepodrobuje prakticky žádnému testování."
posbíráno - Wulf
poslední aktualizace: 30.10.2002