Blue Screen of Death

Redmond, USA. Ve svém dnešním neočekávaném vystoupení oznámil předseda managementu Microsoftu Steve Ballmer, ze firma Microsoft umožní prodejcům i koncovým uživatelům upravovat vzhled tzv. Modré obrazovky smrti (Blue Screen of Death, dále jen BSOD), obrazovky, která se objeví, kdykoli operační systém Windows spadne.
"Tento krok je důsledkem nesčetných průzkumů prováděných firmou Microsoft. Tisíce zákazníků byly požádány, aby odpověděli na otázku, jakou činnost u počítače provádějí nejčastěji. Překvapující počet odpovědí byl, že "čumí na BSOD". S padesáti čtyřmi procenty tato odpověď hravě, o celých dvanáct procent, předstihla druhou nejčastější, která zněla 'stahuji pornografii'."
"Okamžitě jsme v tom rozpoznali skvělou příležitost pro nás, naše partnery a zvláště naše zákazníky," vysvětlil nadšený Ballmer v místnosti přeplnené reportéry. Firma použila obrovské obrazovky, aby předvedla, jak nové BSOD s možností uživatelských úprav budou vypadat ve srovnání se starou statickou verzí. Uživatelé budou moci vybírat ze sbírky témat BSOD, což jim nyní umožní mít například Fialovou obrazovku smrti, nebo dokonce Obrazovku smrti s kašmírovým vzorkem. Do výstupu lze nyní zařadit také grafiku a multimediální obsah, čímž se z BSOD stává výborný prostředek k doručování informací produktového nebo zábavního charakteru uživatelům Windows.
BSOD je zdaleka nejznámější vlastností operačního systému Windows(tm) a tím bylo dáno, že Microsoft si v celé své historii podržel totální kontrolu nad jejím vzhledem a ovládáním. "Nynější přístup v sobě zrcadlí nové chápání operačního systému Windows jako 'jediného informačního portálu.' Implicitní nastavení BSOD bude teď zobrazovat náhodný výběr produktových informací firmy Microsoft, kdykoli systém spadne. Partneři Microsoftu mají možnost dojednat si s Microsoftem právo upravit si BSOD na systémech, které dodávají." Největší dodavatelé počítacu jako Compaq, Gateway a Dell se již zajímají o přednostní umístění na této nové a vylepšené BSOD.
Ballmer ukončil své vystoupení novým rýpnutím do komunity Open Source. "Tímto dále prokazujeme, ze Microsoft pokračuje v inovování mnohem rychlejším tempem, nez Open Source. Nikdy jsem ješte neviděl důkaz, že by linuxová komunita měla nějakou BSOD, natož pak libovolně upravitelnou."
posbíráno - Wulf
poslední aktualizace: 30.10.2002