Zámek za propastíVšem se velice omlouvám, že ty přílohy jsou tak pozdě. Mělo to své důvody.

Deník

O meziprostoru - 1 200 KB
Holčička - 984 KB
Pastýřka 1 - 905 KB
Pastýřka 2 - 999 KB
Rakev - 1 075 KB
Záznam - 933 KB
Legenda - 1 215 KB
Jen blázni... - 949 KB
Škaredý pocit - 934 KB
Hlupák - 1 037 KB


Tímto jsou přílohy deníku komplet. Teď se musím podívat, jaké další jsem zde chtěl umístit :-)

Pár slov k těm, co nejsou s prací s počítači a internetem ař tak zběhlí.
Obrázky jsou tak velké, protože jsou určeny k tisku, menší by byly příliš nekvalitní. Nedoporučuji zmenšovat ;), písmo by se mohlo stát nečitelným.
Vřele to nedoporučuji tisknout skrze Internet Explorer, pravděpodobně vám vytiskne pouze část. Raději použijte nějaký klasický program určený na prohlížení obrázků - bohatě stačí ACDSee nebo třebas Irfan View (ten se dá stáhnout legálně zadarmo, třeba na Slunečnici). Obvykle se hodí i programy dodávané k digitálním fotoaparátům. Jako maximálně nouzové řešení obrázek zkopírujte do Wordu, pokud Bill dá, možná vám vyleze něco použitelnějšího než z předchozích pokusů.
Pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na někoho, kdo si s počítači rozumí lépe, to bude asi nejlepší řešení. Ale neposílejte mu ty přílohy mailem, pošlete mu jen odkaz na tuto stránku (ten zní http://wulf.jcsoft.cz/rpg/dobrodruzstvi/zamek/index.html).
Je možné, že se příloha nenačte celá, ale jen kousek. Zkuste kliknout na odkaz pravým tlačítkem a vyzkoušet jinou variantu, např. "Uložit cíl jako".

A teď pár slov pro ty v počítačích zběhlejší.
Soubory k deníku jsou ve formátu jpg (klasický obrázek) v rozlišení obvykle 1600 x 2300.
Původně jsem uvažoval, že dodám každý soubor ve čtyřech verzích, ale asi by to byla zbytečná práce.
Kdo chce mít písmo zrcadlově obrácené, použije "flip horizontal", (otočení kolem horizontální osy), které jsem zatím viděl i v těch nejprimitivnějších grafických programech (včetně ACDSee či Wordu).
Soubory jsou víceméně určeny pro ČB tisk, předpokládám, že barvou většinou tolik plýtvat nebudete. U barevného tisku doporučuji snížit kontrast nebo sytost (hue) barev, aby ten žlutohnědý podklad tolik nekřičel. A to jen, kdybyste byli takoví puntičkáři, jako já, protože jestli to neuděláte, nic moc se nestane ;-) Opět by měl oboje zvládat každý grafický program, včetně těch výše jmenovaných.

Copyright © Wulf
poslední aktualizace obsahu: 22-09-2005