Jak šel život...

3.12.2001 - 27.03.200203-12-2001

Dnes jsem konečně udělal to, k čemu se chystám už dlouho - založil jsem tuto stránku. Něco jako "žurnál" bývá součástí většiny osobních stránek (nemluvím teď o stránkách v ČR). Lidé tímto způsobem sdělují svým známým jak se zrovna mají, jaké mají radosti i starosti, což se mě osobně celkem líbí. Je také pěkné po roce si rozvzpomenout, jak jsem prožíval tyto chvíle... Nemám moc času komunikovat se všemi svými přáteli na netu, a s mnohými se vídám jen 2x - 3x ročně, takže tato forma mi vyhovuje.

Skvělá novinka - od 30.11.2001 mám doma ISDN!
Další skvělá novinka - dnes večer mi na GameZone vyjde můj první článek. Budu mít na starosti sesumírování nových her a recenzí na českém webu. Mimoto jsem byl dnes v 0:09 oficiálně přijat za recenzenta GZ :-)
Dnes večer jdou do tiskárny Pravidla pro Pokročilé Dračího Doupěte - Průvodce hrou, verze 1.6. Narozdíl od PPZ jsem na nich téměř nic neudělal :-)) ale v oblasti, které se chci věnovat, to nebylo ani potřeba. Teď se pouštím do příručky Pána Jeskyně, tam chci přepracovat tvorbu dobrodružství pro 5 - 15 úroveň, popis tvorby světa atd atd. Ve čtvrtek večer to jde do tiskárny, mám co dělat.

Ještě nemám ani jeden vánoční dárek, to je hrůza :-6 Normálně touto dobou mívám už nakoupeno téměř vše, ale letos jsem nějak zaspal.
Dracon se blíží, bude tento víkend. Ne však, jako tradičně v Santonu, ale v hotelu Královopolská. Za podstatně větší cenu (vstupné + 2 noci nocleh stojí 1000 Kč) budou místo pěti přednáškových salónů dva.

Fotky z podzimního literárního víkendu už mám naskenovaný a upravený, musím však ještě napsat report. Jestli se to podaří, budou vystaveny na oficiálních stránkách Workshopu a já si tak nebudu muset lámat hlavu s místem (mají 2,5 MB, a to jsou většinou v 640 x 400).
V pátek jsem si přinesl fotky ze Samhainové tancovačky, Oslavy příběhu a Progamers Challenge. Samhainovou tancovačku jsem dnes před sedmou vyvěsil na stránkách Démáirtu, fotky z Oslavy příběhu s reportem teprve musím udělat, a fotky z PGCh jsou zatím jen tři, zde se můžete mrknout na jednu z nich. Bude ještě 11 dalších fotek, ale ty mám na právě rozfoceném filmu. Samozřejmostí bude i reportáž z této akce.

ProGamers Challenge06-01-2002

10.12.2001 jsem zaktualizoval tyto stránky. Nevím co jsem dělal, ale na netu ta verze není (asi jsem přepsal špatně soubory) a při přenosu souborů mezi prací a domovem jsem přepsal ty nové opět, takže se ta verze ztratila v propadlišti dějin. Samozřejmě jsem to zjistil až 17.12. Naneštěstí byla natolik rozsáhlá, že mě to naprosto znechutilo a v kombinaci se starostmi skrz GZ jsem nenašel čas udělat novou. Dostávám se k tomu až dnes, a to přesto, že bych měl dělat spoustu jiných věcí. Nebudu tedy probírat týden po týdnu, ale pokusím se shrnout celý měsíc.

DraCon byl super a možná byl i posledním Draconem. Uvidíme. Tedy... byl super na to, kde se konal, mimo jiné kvůli lidem, kteří tam byli. Moc přednášek jsem nestih, protože jsem se dozvěděl o projektu RPG obrození, který má pomoci všem začínajícím hráčům, aby neobjevovali to, co před nimi bylo objeveno již 100x apod., a také se konečně pořádně rozjíždí DrD+ (a já v něm). Následující půlrok, kdy budu dělat do DrD 1.6, DrD+, RPG obrody a pro GameZone si jen stěží dokážu představit, když horko těžko stíhám tu GZ.

         Ad GameZone, z těch rozsáhlejších článků mi tam vyšly tři recenze, shrnutí roku pro UT na GZ, něco o práci s translokátorem (právě teď pro to dodělávám ještě demo) a právě probíhá soutěž o hráče roku, kde sčítám hlasy (to byste nevěřili, jak najednou lidé dokáží být na sebe jako psi). Na každém z těch článků jsem strávil tak 20 - 30 hodin čistého času, a mezi těmi články je interval jeden týden, takže si asi dokážete představit, kolik času mi to zabírá. Ale už se to vrací :)

         Ač na vesnici, bydlíme v paneláku, v družstevním bytě. A naše firma se rozhodla, že se zbaví starého majetku, a že takovéto nemovitosti rozprodá, aby se o ně nemusela starat. Já s pomocí stavebního soření koupil náš, třípokojový byt, a máma jednopokojový v tomtéž baráku, ale jiném vchodě. 20. listopadu jsme dostali klíčky od druhého bytu. Začalo malování, natírání, stěhování zásuvek, shánění koberců, ledničky, obývací stěny, kompletace tohoi všeho atd atd. Takže po celý prosinec krom vánoc probíhalo ještě tohle stěhování a stále ještě probíhá.

         V podobném duchu probíhaly i vánoce, ovšem ještě s tím, že jsem polovinu z nich strávil v práci. Holt denní a noční směny v kombinaci s dvanáctihodinovou pracovní dobou.

         21.12. jsem chtěl jet na Irský večer do Prahy, ale protože zase probíhalo stěhování, odvoz Lucky s Mojmírem do Kroměříže, cesta k babičce a cesta do Globusu, to vše s několika komplikacemi, tak pak už žádný další spoj nestál zato, nebyl bych tam ani 45 minut :-((

         Jak to tak vypadá, nejpernější měsíc v roce mám zasebou :-) a jsem zvědav, co přinesou ty následující.

         P.S. Málem bych zapoměl, trochu jsem nafotil zasněžený zamlžený Petrov, a pár fotek se celkem vydařilo.


         P.P.S. Trochu jsem si hrál s nastavením v UT, protože to trhání je celkem k zbláznění, Derek o mě prohlásil, že si místo hry pouštím diapozitivy :-)) a I Am # One jinde řekl, že jsem nejlepší hráč na GZ, že on by s tímhle trháním neudělal ani frag :-))
Tak jsem si dal tu práci a trochu to změřil. A výsledky jsou docela k uchechtání, protože ať nastavím co chci (hloubku barev, detaily i rozlišení), je to furt stejný.


23-01-2002

Mrzí mne, že jsem delší dobu opět nic neupdatoval, na druhou stranou nebylo toho moc, co bych mohl napsat :-)
Chvíli jsem byl nemocný a tak jsem si hrál s editorem k UT - značně jsem v té mapě pokročil, nicméně díky šílené zabugovanosti editoru ne o moc.
Sháněl jsem informace a vydal velký článek o připravovaném UT2.
Antibiotika mi opět pěkně rozežraly tělo, takže ještě dnes se při troše poklusu pěkně zadejchávám.

Kluci v práci začali pařit Melior Annis, tak jsem začal také a docela mne to chytlo :-) Dalo by se to přirovnat k textové online strategii, najdete mne tam pod jménem BlackWolf. Stojím na straně zla, protože bych jinak nemohl být s ostatními v alianci, což je důvod, proč jsem s tou hrou začal :-)) a zatím se mi daří střídavě dobře a špatně :-) Stále ještě přicházím na spoustu důležitých věcí, které jsem však měl znát už dávno :-))

Ve čvtrtek jsme byli na Irském večeru na Baráčnické rychtě, opět super :-)) Poklábosil jsem s lidmi, co jsem dva měsíce neviděl, seznámil se s dalšími, naučil se a upevnil si další irské sety. Za měsíc jedu zas :)

V pátek jsem byl V MDB na Libertinovi. Proč chodím do divadla? Protože většina divadelních her je podstatně lepší, než duchaprázdné filmy v televizi, zasměji se a zamyslím, a když ty herce už trochu znám a hra je povedená (jakože všechny v MDB jsou povedené), dost mě to nabije energií a silou pokračovat dál :-)
Libertin je o Diderotovi, který se ani nesnaží odolávat svodům krásných žen, a který je, prostě řečeno, velmi záletný. Právě se nachává malovat krásnou malířkou, navzájem se svádí, stále je však vyrušován - občas za ním přijde žena, občas dcera, a neustále přibíhá a odbíhá baronet s prosbami o urychlené sepsání hesla "morálka" (které Rosseau na poslední chvíli odmítl) pro chystanou encyklopedii.
Diderot během hry vystřídá několik různých názorů podle dění ve svém okolí, :-)) hra má spád a vtip, a Karel Janský (představitel Diderota) by si za svůj výkon Thálii možná nezasloužil, nicméně nominaci pravděpodobně ano (to říkám zcela vážně po hodně dlouhém přemýšlení).

Příští úterý (29.1.2002) budeme (to jako Démáirt) vystupovat na somheinovském koncertu skupin Poitín a Keltieg v Edison Garden, začátek ve 20:00. Budeme tam učit některé irské tance, tak jsestli si chcete zahopsat, určitě přiďte :-))
Uvažuji, že někdy potom uspořádám u sebe doma soukromý Somheinový večírek (či spíše noc, v jejímž duchu se somhein nese), ale termín ještě není určen. Jestli chcete přijít, pošlete mi mail.

Z akcí už mám většinu fotek naskenovaných (Oslava příběhu, Dracon), akorát tady není na ně místo :-((
Právě hledám, kde jinde bych je moh vyvěsit, čekám, jestli hyperlink opět nezprovozní své služby, ale zatím se k tomu moc nemá :-((


03-02-2002

Koukám, že jsem minule ani nenapsal, že se chystám upgradovat počítač. Peníze ušetřeny, upgrade se zdařil, narozdíl od minulého motherboardu žádné problémy (akorát je nastavena automatická detekce rychlosti procesoru, má mít 1600+, ale má 1050 MHz, nicméně neměl by být problém jej nataktovat správně).
Takže momentálně se mohu pochlubit procesorem AMD Athlon 1600+ (třebaže momentálně jede na 1050 MHz), 256 MB DDR SDRAM, a naprosto suprovou deskou MSI K7T266 Pro2 (266 MHz system bus, DDR RAM - rozšiřitelná až na 3 GB, podpora procesorů AMD Athlon až do frekvence 1800+ MHz, automatická detekce chyb, automatické updaty BIOSu po netu (!), možnost přetaktovávat procesor pohodlně z prostředí Windows (!), 6 USB portů, klíč pro zablokování spuštění PC, samozřejmostí je možnost sledování z Windows všechna napětí, teplotu procesoru i teplotu v case, atd. atd.).
Oproti staré konfiguraci (celeron 366 přetaktovaný na 429 MHz, 128 MB SDRAM) je to neuvěřitelný rozdíl, zvláště v UT, který se musím učit hrát znovu od základů, protože vše je najednou úplně jiné i se jinak chová.

Když jsem si tak upgradoval počítač, musel jsem reinstalovat i operační systém, a při té příležitosti jsem šáhnul po Windows Experience, protože Win98 mě v poslední době šíleně štvaly (a to jsem je naposledy přeinstalovával v říjnu).


No, co říci, jsem přímo nadšen. Je to nejstabilnější systém od Microsoftu (možná dokonce stabilnější než MS DOS (o; ), co jsem viděl, vše je velmi pěkně udělané, a vše je dělané pro začátečníky s PC technikou (v poslední době, kdy zaučuju své příbuzenstvo do tajů PC, to dokáži ocenit (-: ), přičemž zkušený uživatel si tyhle pomůcky může vypnout. Systém má jedinou vadu - je nový. Doteď jsem nerozchodil net (automaticky se mi to po určité době odpojí, přestože nové ovladače se mi po dlouhých hodinách podařilo sehnat a snad i dokonce správně nainstalovat), pokud se přihlásím do online hry, ihned mi naskočí ping 8000 - 12000 milisekund (!) (pro srovnání, za únosnou hranici je považován ping 200 ms), stejně tak ještě nemám zprovozněn scaner. Bohužel, oboje docela nutně potřebuju :(

Další dobrou zprávou je to, že se mi podařilo sehnat nové umístění pro tyto stránky. Bude jím server Hyperlinx. Už mám pár věcí hotových, ale nemohl jsem je vystavit, protože by se sem nevešly. Tímto je vše vyřešeno.
Při příležitosti přemístnění těchto stránek, které proběhne po polovině února, chystám větší překvapení, ale zatím nebudu nic prozrazovat :)


18-02-2002

Ne, že by čas letěl jako splašený kůň, ale nemá k tomu moc daleko. Týdenní aktualizace vůbec nestíhám, protože vždy je na práci něco, co spěchá daleko víc. Tak tak stíhám ty čtrnáctidenní :-(
Problémy s připojením k internetu stále ještě nevyřešeny, scaner však už možná funguje (ještě jsem neměl čas to vyzkoušet).

Minule jsem nic nenapsal ani o oslavě Imbolcu v Edison Garden, bylo to super. Lidi začali tancovat už při koncertě, ani jsme je nemuseli moc nutit. Takhle nějak si představuju jakobyirskou taneční hospodskou pařbu :)
Bohužel, ty začátky ve 20:00 jsou velmi nevhodné - nehrozí, že by obě kapely vše odehrály do jedenácté hodiny (třebaže se to tak naplánuje), a moc lidí tam pak už na tancovačku nezůstává, další den je přeci jen pracovní, nehledě na tu únavu, 3 hodiny stát nebo křepčit... Chtělo by to začínat podstatně dříve...
Fotky z Imbolcu už mám, ale půjčené, takže naskenované a vystavené zatím nejsou, nicméně měl bych to stihnout do konce týdne.
Další bude na Svatého Patrika, 19.3.2002 (holt úterý, no) tamtéž, hrát budou Dún an Doras (mňam) a Irish Dew, což je velmi výživná kombinace :)

Za posledních čtrnáct dní jsem byl třikrát v divadle.
Sny Svatojánských Nocí (muzikál) v MDB byly prostě úžasné, písnička Matky Aleny Antalové měla takové grády, že to mě samotného překvapilo (což se v posledních letech nestává u muzikálů moc často, zvlášť když tuhle písničku už dávno znám). To se nedá popsat, to se musí zažít. Sny se mi dřív moc nelíbily, očekával jsem od toho představení příliš mnoho, ale začínám jim docela přicházet na chuť.
Pak jsem byl na Báječných letech pod psa v Divadle Husa na provázku. Vaw :) Herecký koncert, důkaz, že malé role neexistují :) Děláno podle knihy, a fakt dobře :-) Filmové zpracování se s touto divadelní téměř nedá srovnávat, ať už co do hereckých výkonů nebo do podrobnosti. :-)
Včera jsem byl na Parazitovi, opět v MDB. Až teprvě nyní jsem dokázal ocenit profesionálně dělané "výstupy" každé nové postavy, která se začlení do děje. Také profilace a charaktery postav jsou velmi osobité, přitom však nekarikaturují ani nezesměšňují. Opět to má nádech hereckého koncertu, třebaže tento typ hry (či spíše tato režie) vyžaduje od herců poněkud přehrávat. A příběh... ten závěrečný hepáč je pěkně převrácen, až je to k pláči :-) Ale je to tak podstatně realističtější... :-)

Na GameZone brzy začne turnaj v CTF, musím rychle dokompletovat pravidla; dnes večer mám domluven rozhovor s klanem TTH - už se moc těším; koncem února má jít do tiskárny pravidla pro postavy Dračího Doupěte 1.6 - a já jsem stále v začátcích.
Doma tak tak stíhám úklid, včera jsem konečně poumýval země, domácnost obecně zabírá spousty času a skoro vůbec to není vidět... navíc dva dny poté, co něco (trvalejšího charkteru - nemluvím o umývání nádobí) udělám, to mohu dělat znovu... Když přijdu po dvanáctihodinové směně, nehrozí, že bych potmě ještě něco stih udělat, když pozametán, druhý den ráno mohu zametat znovu... Rony si v mámině bytě nějak nechce zvyknout (lépe řečeno - má z něj panickou hrůzu, která se však nezakládá na objektivním chronickém důvodu), a jakmile teď začne líňat, to bude hrůza...

Jinak byl jsem teď párkrát u babičky a vůbec jsem v poslední době začal celkem fotit, takže brzy se těště na první výsledky a snad i zřízení galerie :-)
Hmm, mám toho spousty, a spousty bych toho chtěl ještě navíc, absolutně nestíhám, ale... narozdíl od ostatních lidí ve svém okolí stále tvrdím... že...
lépe jsem se ještě nikdy neměl! :)20-02-2002

Juchůůů!
Stránky byly kompletně předělány a vyvěšeny na jiném, k tomu dělaném serveru. Staré můžete nalézt zde, nicméně ode dneška je ponechávám svému osudu.
Byly v podstatě celé překopány, pročištěny, zmenšeny, zmizely nepřehledné tabulky, celkově by měly být docela rychlejší...


27-02-2002

Předem se omlouvám za kvanta chyb, ale v tomto stavu (po dopsání aktualizace) už letím ulevit si od bolesti do postele :(
Tak opět se dostávám k aktualizaci po týdnu - a to ještě narychlo, z netu, polokleče v polodřepu před PC, protože sedět nemohu.
Stránky jsem dodělával narychlo a využíval vymožeností hyperlinxu, abych v zápětí zjistil, že žádné z počitadel ani kniha návštěv (vzkazník) vůbec nefungují. Stránky jsem odlaďoval u sebe na PC, a před zveřejněním jsem se na ně nedíval, o to větší bylo mé zděšení, když jsem zjistil, jak jsou šíleně rozhozené. To bylo tuším ve středu, respektive ve čtvretek před třetí ráno.
Ve čtvrtek jsem se probudil v poledne :-)) narychlo poklidil doma a valil na Baráčnickou Rychtu na další večer s irským tancem. Super, byla sice komornější, ale velikost akce je asi tak to poslední, na čem mi záleží :-))
Doraženo domů z Prahy o třičtvrtě na tři (ráno, samozřejmě).
Po čtyřech hodinách spánku se šíleným zpožděním vracím auto a kupuji medovinu na víkend a - 80 GB hardisk. Chtěl jsem jej hned nainstalovat, nechtěl jsem všechny OS znovu instalovat a tak jsem partitions začal kopírovat. Chyba. Večer jsem s tříhodinovým zpožděním dochvátal na víkendovku s rinceoirí, (respektive s Bernardy).
V sobotu ráno chvilku po rozcvičce se něco - a docelá rád bych věděl co - stalo, a já rozsedl skleněný stolek, rozřízl si palec na pravé ruce a ukrojil kus... sedací části těla. Všechno to byla bohudíky povrchová zranění, ale krvácelo to solidně. Sobotní večer... noc... se celkem _ vydařila, dlouho jsem si nezapěl (rok a půl?) a brzy nato jsem zjistil, že i po medovině může být kocovina. Holt obvykle jí moc nezbude :-))
Neděle proběhla v klidu, divadlo (Mozartova Kouzelná flétna) jsem vzdal, protože návrat do našeho kopce mi trval 3x délke než obvykle a zadek začínal pobolívat, zbytek dne jsem strávil pokusy o zprovoznění alespoň nějaké partition - třiktrát se mi to povedlo a třikrát zase polámalo.
V pondělí jsem si pěkně pospal, šel k lékaři - ze zranění se vyklubala neschopenka, pokoušel jsem se znovu obnovit systém, ale pak jsem se už naštval a provedl reinstalaci. Starý disk jsem odpojil, nainstaloval jsem osmadevadesátky, na ně XPéčka (opačný postup není možný) čímž jsem vyřešil chronický problém v XP připojit se k internetu, a nakonec po dlouhém váhání šáhl i po Linuxu - Red Hat 6.1. Chyba.
Včera jsem instaloval programy a trochu odpočíval, bylo toho na mne v posledních dnech trochu moc. Vyřídil z netu naléhavé maily, díky čemuž jsem šel opět spát podstatně později, než jsem chtěl, a pokoušel se vyřešit problémy spojené s instalací LILO (Linux Loader). Nemám rád když mi operační systém provádí věci, o kterých nevím, vždycky jsem si myslel, že v tomto vynikají Windows, ale nikdy ani ty za mě nerozhodovaly, která partition má být aktivní a která skrytá!
Dnes, ve středu, jsem u lékaře zjistil, že se v ráně solidně rozbíhá zánět. Sezení je pro mne hodně velký problém, většinou vydržím dvě minuty, krom židle u počítače - tam s peřinkou vydržím díky zajímavému okolí i o 50% déle :-)) Nicméně vážně se to nedá, dokonce jsem odřekl článek pro GZ, který jsem měl dnes odevzdávat. DrD 1.6 PPE-P má jít do tiskárny (včera bylo pozdě) a já nemohu ani sedět u PC a psát to, ani se do PC pořádně přihlásit :-(( Zase jsem si dnes relativně dlouho (jak mi to má zadnice dovolila) hrál se systémem, ale ani vecpání nového softu na místo LILO nepomůže, navíc od té doby XPéčka (která by to snad mohla vyřešit - napadla mne ted jedna jejich fukce) vůbec nemohu spustit :-(( Fakt už nevím, co s tím, a slovo reinstalace OS slyšet nechci! :-(( Zatracenej Linux :-(( BTW, už nefunguje ani on :-((
A o tom, že bych konečně moh opravit tyhle šílený chyby na stránkách se mi může jen zdát :-(
Kašlu na systémy, W98 mi jedou, net taky, už jsem tam doinstaloval i Word, tak se zítra pokusím dokončit práci na DrD, odeslat to, a zaktualizovat tyhle stránky.
Hmmm, tak mne napadá, proč tohle všechno vlastně píšu... hmm, brzy :-)) No nic :-)) Dobrou noc či den :-)


03-03-2002

Zranění je mnohem lepší, teploty opadly, všechno v poho :) Už můžu aji sedět :-) Věci pro DrD 1.6 snad dokončeny, teď dělám na CTF lize pro GZ. Problémy s bootováním také vyřešeny (díky nastokrát, Honzo!)... život začíná bejt takovej nějakej hezčí! :)

Včera jsem se koukal na předávání českých lvů - ocenění českých filmů... škoda, že toho Rebelové vyhráli tak málo, ale Tmavomodrému světu i Babímu létu to přeji. Ale dost mě zarazilo, že za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli nebyl nominován Kaiser za Tmavomodrý svět, to byla jednoznačně jeho nejlepší role :) Také mě překvapilo, že nebyli nominováni Rebelové na kameru, ta byla fakt hodně dobrá :-) ale nevadí, hlavně že se dílo povedlo.
Nicméně ty Duškovy výlevy při předávání... máloco mi připadalo vtipné, snažil se být příliš zlý, a otázka na Květu Fialovou zda ještě žije nebo je už mrtvá... :-(( Přesto však bylo vidět, že je celkem nervózní a tímhle se možná snažil tu nervozitu zastírat...

Dnes jsem konečně trochu opravil tyhle stránky, zítra je snad i rozšířím.

Ty fotky, na které jsem se tak těšil, nakonec skoro vůbec nevyšly - jsou moc přesvětlené či rozostřené. Lucka říkala, že to fotolaboratoř mohla vyvolat daleko lépe, kdyby chtěla - jenže ona zjevně nechtěla. Časem něco naskenuju a hodím na ukázku.

Víkendovka s Rinceoirí mne donutila zamyslet se nad některými věcmi. Vašek Bernard je nadchnutý pro to, věnovat se jedné věci pořádně. Na tom něco bude, takže... rozhodl jsem se začít se více věnovat tomu, v čem už přeci jen dělám více než deset let a troufám se řadit mezi 30 nejlepších (v teoretické rovině) v republice. Tím koníčkem jsou Role Playing Games. Zaměřím se hlavně na tvorbu světů, protože si myslím, že toto je většinou málo probádaná oblast (vzhledem k fatálním chybám, jakých se dopouští ostatní), a učit se v tomto směru IMHO mohu jen od dvou lidí v republice (no, teď už možná od tří).
Jako další dva koníčky budu mít práci pro GZ (respektive Unreal Tournament) a s tím související počítačové hry obecně, a hopsání (aneb irské tance), se kterým zase souvisí zájem o Skotsko, Kelty, mytologii atd.
Jen si nejsem jist, kam vměstnám práci na těchto stránkách, rodinu, hledání poloviny mého srdce a pod., nicméně tohle by mělo stát bokem v samostatné kategorii. Hmm, zbývá mi focení, kterého se nehodlám vzdát, turistika, psaní povídek... no nějak si to promyslím (: ).


12-03-2002

Dopěruna co se děje? Přestávají mě fungovat šipky, backspace i delete... nemohu nic opravovat... takže jen narychlo: po desítkách hodin jsem dokončil, odladil a nainstaloval flash animaci na úvod stránek :)


27-03-2002

Za těch čtrnáct dní se toho stalo celkem dost, nebo spíš ještě víc, takže jsem absolutně nestíhal aktualizovat. Nehodlám s tím dále otálet a pouštím se do toho, nicméně jsem zvědav, jak zítra... teda dneska.. stihnu článek pro GZ.

V sobotu mi po třech týdnech skončila neschopenka. Samozřejmě se s tím muselo pokazit i počasí...

Server ClanBase začal pořádat národní ligu ve hře Unreal Tournament (!), takže každý stát skládá dohromady mužstva. Za ČR jej složil inSpEcT z Wild Storm Clanu a v neděli se hrál svičný zápas s Němci (což je UT velmoc). Lidi, my to vyhráli! :-) Face dopadla 2:0, přičemž se němci s vlajkou přes půlku dostali jen třikrát, a netrénovaná Dreary dopadla 1:1.
Na naléhání lidí na IRC jsem o tom napsal článek, dal jsem si s ním hafo práce, a lidem se dost líbil. Jenže, což jsem se dozvěděl až dnes, jsem tam příliš vychválil WSC, ti zpychli, a česká UT scéna se rozdělila na dvě půlky... a všichni mě teď mají samozřejmě rádi.
Jsem ochoten udělat téměř cokoliv, aby se to vrátilo do původních kolejí... třebas i odejít z GZ. Ale jak jsem se pak dozvěděl, konflikt není moc černobílý a může přinést i něco pozitivního... jsem fakt zvědav, jak to dopadne.

V úterý jsme pořádali tancovačku k oslavě Svatého Patrika, hráli Irish Dew a Dún an Doras. Super akce, já si tedy kvůli zranění moc nezatrsal, ale tak jsem aspoň trochu fotil. No, 25 dnímků jsem v Edison Garden ještě nikdy nenafotil :-)) Akce se povedla, ale protáhla se, a tak jsme ani žádné tance neučili. Přesto tancovačka končila později než minule. (!)

Ve čtvrtek jsem konečně vyhlásil ten turnaj v UT-CTF, zbývá ještě týden na registraci, zatím se přihlásilo sedm klanů.

O víkendu se konal ElfCon. Nádherná toť věc. Pracuju na obsáhlém reportu, ale chvilku potrvá, než jej dokončím, zatím jsem teprve u doražení na místo conání :-)) Bude fakt podrobný, takže tady to velmi stručně shrnu...
Organizoval jsem hromadný odjezd z Brna se slevou, měl jsem z toho celkem strach, protože vše nasvědčovalo tomu, že tam dorazím jako poslední, nicméně ČSAD překvapilo a já tam byl první, a fronty u pokladen také nebyly.
Dorazili jsme do HavlBrodu, rozprchli se po přednáškách (Leši měl o GURPSech), ubytovali se v tělocvičně, přednášky pokračovaly po slavnostním zahájení (Gudrun - Elfové v české fantasy). Well měl první část přednášky o filmu Pán Prstenů. Po půlnoci se sešli CP pro LARP a začali se radit, skončili ve dvě.

Na LARP se nám opravdu vydařilo počasí...

Počasí se výrazně zhoršilo, průměrná teplota šla dolů aspoň o deset stupňů, a nikde se netopilo. V tělocvičně někdo otevřel okno a tak se zaplnila ledovým vzduchem, který se samozřejmě držel dole, v úrovni spících lidí... začal jsem pokašlávat, nemohl jsem usnout... a neusnul jsem. A ráno jsem chraptěl.
O šesti jsem vzdal pokusy o usnutí a porozhlédnu se po okolí. Celé dopoledne se LARP připravoval, odpoledne začal. ElfLARP měl jako tradičně extrémní počasí - pro změnu ledový vítr a sněhové vánice. Z LARPu jsem měl skvělý pocit, nicméně přestal jsem chraptět a začal šeptat, popřípadně pískat. Po skončení LARPu tradiční restaurace, ve které jsme na jídlo čekali netradičně dlouho, skoro dvě hodiny.

Závěrečná LARPí fotka... pozor, je fakt velká 
(375 KB) :-)

Po několika skvělých přednáškách - Wellovu pánu prstenů a Františčině Elfech - jsem konečně našel prostor pro využítí mého silného jablečného moštu s určitými procenty medového extrátu (ten tam byl cítit víc, než ta jabka, ale nikdo si nestěžoval (; ). Báješně jsme si pokecali - o pánu prstenů, strašidlech, snech,... o pěti jsme šli spát, abychom o desíti mohli vstát...
Po Skogenově skřetech už jen proběhlo zakončení, loučení, a cesta na vlak, tradičně proutíkaná (valil jsem oči, když chtěli stihnout vlak jedoucí za 18 minut... a se zpožděným vyjitím to stihnout za 12 minut mi připadalo jako obdivuhodný výkon... asi nemusím říkat, že ten rychlík jsme nestihli ((-: ). Další spoj byl o hodinu delší, ale nijak nám to nevadilo a ElfCon jsme zakončili dvouhodinovým posezením v Chajovně :)

Závěrečné nedělní posezení a diskutování 
nad ránem - důvod, proč na ElfCony jezdím :)

Dozvěděl jsem se z přednášek nemálo nových věcí, pokecal s lidmi, co jsem 4 měsíce neviděl, poznal jsem několik nových lidí - ačkoliv jen málokdy jsem poznal jejich jména, :-(( seznámil se se čtyřmi sličnými brněnskými Elfkami, :-) a díky nim se seznámil se skvělým komorním JCSoftem a poznal jednu z nejobdivuhodnějších bytostí, co znám.
Dofotil jsem tam 11 snímků ze starého filmu a celý další film, v pondělí je dal vyvolat a pár fotek jsem už i naskenoval a vystavil.

Poté, co jsem z neděle na pondělí spal jen 2 hodiny (od pátku do úterý tedy celkem šest hodin) se mé tělo vzbouřilo a zaspalo veškeré buzení mobilu - a já přišel do práce se zpožděním 4,5 hodiny :-(( To se mi snad ještě nestalo :-(( No, je na čase provést ten upload a jít konečně spát, už je skoro půl třetí ráno... Ještěže zítra konečně nevstávám o pěti...

Včera jsem začal trochu chraptět, dnes jsem už jenom chraptěl, zítra snad už bude ten hlas aspoň trochu normální...
Dnes večer jsem tedy naskenoval oněch šest fotek z ElfConu, předělal konečně grafické logo na hlavní stránce (to staré bylo vzhledem k celkové atmosféře stránek jako pěst na oko), dořešil problémy s kódováním na této stránce a spravil pár drobných chybek... chtěl jsem taky dodělat sekci kdo jsem, ale nehrozí... je čas na pelíšek :)
Copyright © Wulf
poslední aktualizace: 10-01-2005