Skalická LANpárty

5. - 7. července 2001


Tyto stránky budou díky dostupnosti některých upřesňujících údajů brzy doplněny.
Sraz ve Skalici, pokec, představování se  a čekání na ostatní
Šňůra aut jedoucích k místu konání poprvé
diskuse nad hapy - jeden dělá a ostatní radí
Alda, administrující server.
Pařilo se, ...
... pařilo se, ...
... pařilo se ve dne, ...
... pařilo se v noci.
V CTF instgib nebyl problém mít killing spree. O něco větší problém byl přinést vlajku :-)) ale tento problém rozhodně nebyl nepřekonatelný :-)
Jedna killing spree střídala druhou.
Řeknu vám, hrát instgib, CTF-Niven ve čtrnácti lidech, to je vážně maso! ...
... A takyže to mase pořád všude létalo vzduchem!
zápasy v Rocket Areně
Tesík, potěšený pozorností fotografa ;-))
I na táborák došlo ... škoda, že není vidět těch třicet lidí kolem :-))
Co takhle si zaplavat? Ne, vážně, koupiliště bylo sto metrů od chaty.
To byste nevěřili, jaký může být problém zorganizovat třicet pařanů ke hromadné fotce :-))
Hurá, podařilo se! :-))
Takže raději ještě jednou :-)) BTW, povšimněte si té plastikové láhve vepředu!
A nyní přistupme k představení jednotlivých klanů. Toto je klan =V= jako Victory.
Toto je pořadatelský klan NBK, Natural Born Killers. Jen hlavní organizátor, peaceMaker, nám tu chybí, protože je za foťákem. Ne za tímto, za jiným.
Klan NiN se svým maskotem, ;-)) Bárou.
A tady je naše krátkodobé společenství, Satanovi Obchodní Partněři.
A na závěř pár pěkných skrínů na plochu. První, ...
... druhý ...
... a třetí.
Čtvrtek 5. července 2001
14:00 hodin odpoledne

Dobré popolední, vážení přátelé, hlásím se vám v přímém přenosu ze Skalice, města těsně za Slovenskými hranicemi, ležící hned vedle Hodonína. Právě zde si totiž dalo sraz 38 lidí jedoucích na Skalickou UT LANpárty pořádanou takovými normálními zabijáky - Skalickým klanem NBK.
Je zde již většina lidí, jak ostatně můžete vidět na vlastní oči - mnozí však schází, buď proto, že už přijeli včera a právě se účastní jistého nereálného turnaje, nebo nedorazí kvůli práci vůbec, nebo jsou z jednoho Bratislavského klanu, který ještě nedorazil … počkáme na ně do půl třetí a pak se kdyžtak vydáme sami na cestu.
Já jsem si před polednem dal sraz s Tesikem z klanu =V= který byl tak laskav a odvezl mě s počítačem na místo. Cesta i průjezd celnicí byly bez komplikací a i místo srazu jsme v pořádku našli.
Ááá, poslední klan právě doráží, lidé se spolu chvíli baví, pak nasedají a šňůra aut již vyráží na cestu do chatové oblasti, kde se bude vše další odehrávat. Já se s vámi tímto loučím a … brzy na viděnou! Mimochodem … ta šňůra aut je opravdu úctyhodná!

No ... úctyhodný zástup aut! :)
Pátek 6. července 2001
2:00 hodiny v noci

Opět se vám hlásím ze Skalické LANpárty. Po příjezdu na místo činu jsme z aut povytahovali počítače, zkompletovali síť, odstranili tuny chyb zejména ve špatných kabelech, ubytovali se a konečně začali pařit. Napřed se hrálo obývání a dobývání vlaječek, později s mutátorem InstGib.
Po večeři mi bylo pomoženo se zprovozněním položivota a hlavně Protiúderu, s čímž jsem zatím měl nemalé problémy. Dále se pokračovalo v instgibovaném CTF, a právě nyní se schyluje k aréně s raketami. Pařba již není tak jednotná, momentálně jsou lidé spíše rozděleny na různé věci pařící či sledující skupinky. Začínají se objevovat závody autíček ve volném prostoru (Insane).
Já právě řeším problémy s počítačem, v RA se mi několikrát zasek že jsem se nemohl pohybovat. Po delší době jsem ve spolupráci s ostatními zjistil, že mi odešla klávesnice. Nebo spíše byla upařena k smrti?

A pařilo se, a pařilo se, a pařilo se.
Pátek 6. července 2001
21:30 večer

Opět se vám hlásí váš Jarda Pařanský ze Skalické LANpárty v přímém přenosu televize Včera.
Ačkoliv se včera … vlastně dnes … skončilo … sakra, kdy to bylo … po třetí hodině (?), v devět už byli úplně všichni na snídani. Hned po ní jsem začal pařit včera (nebo dnes?) nainstalovaný CounterStrike. Opravdu, Tactical Ops 1.6 jsou jen slabým odvarem. Po chvíli se přešlo na CTF instgib, který se stal hodně populárním, já se s několika dalšími chovanci věnuji instgibu v DeadMatches.
Po obědě se zase pařil hnedskap(al) ve vlaječkách, a některé to už začíná činit nervózními. Já si už včera vyměnil nVidiu TNT2 Model 64 za nově od Knedlíka koupenou GeForce MX 400, výkon se zvedl, ale nijak drasticky. Odpoledne mi pomáhali Knedlík s Tesíkem ladit její výkon (díky vám mockrát!), ale vypadá to, že kromě procesoru vše vázne hlavně na motherboardu. Nu což, stejně chci koupit nový.
Organizátoři (= PeaceMaker) využili přítomnosti pěti téměř kompletních týmů (MYTH, NBK, NIN, QDE, V) a rozhodli se uspořádat klanové mače. Ti nezařazení do týmů (Knedlík, Satan, Elip, WhiteWolf, Brum) vytvořili prozatímní klan. Každé klání se hrálo na dvou mapách po dvou hrách, každá na pět vlajek nebo 30 minut. První klání bylo před večeří, druhé bylo po ní. My, nezařazení a nepojmenovaní, jsme obě klání vyhráli.
Právě teď většina lidí odchází - poté, co se nachystá dřevo se bude dělat táborák, opékat vuřty a chlastat víno. S tímto se s vámi loučím a pospíchám si zachlastat. Ozvu se vám později.

I na Halls od Giants došlo.
Sobota 7. července
2001 4:00 ráno

Opět se nám - škyt - hlásí Jarda Petarda - škyt - ze Skalické LAN - LAN - LANbárty.
Jsou čtyři hodiny ráno a my jdeme spát. Blééé!
Táborák byl od desíti do dvou - špekáčky, víno - a hlavně pokec o UT a lidech kolem něj. Pravda - škyt - táborák skončil po půlnoci, ale já se Satanem, Bárou a pár dalšími jsme kecali až do dvou.
Nemalou část večera jsme strávili - škyt - (zatímco jiní nestrávili) - škyt - diskusí na téma jména klanu. Kandidátů bylo opravdu hodně. Od těch, co nám poradili naši poražení soupeři - KVL (klan velkých lam), EVK (extra velcí kokoti) - přes mnou navrhovaná vznosná jména SOF (soldiers of fortune, protože nás svedla dohromady náhoda) - po Satanem navrhovaná další (jak jen to bylo?). Nakonec jsme se shodli na společném SOP - Satanovi Obchodní Partneři - zasvěcení pochopí. Škyt.
Rozhlížím se kolem - co se to vlastně paří? Skoro nic. Několik lidí sleduje filmy, několik zkouší hrát Rocket Arenu, pár DM … další stahují data … pár lidí tu polehává zmoženo náročným výkonem …
A hleďme … pár lidí se shluklo kolem Satana a sledují, jak spí a s rukama na myši a klávesnici přitom hraje. Co to nevidím, nejen, že pár hráčů zlikvidoval salvami z raketomatu, ale právě - po odhlášení ostatních hráčů - vyhrál zápas! Gratulujeme! Škyt!

Ani spánek Satanovi nezabránil v pokračování hraní, škoda jen, že na této fotce je vidět jen ten monitor :-))
Sobota 7. července 2001
17:00 večer

Dobré odpoledne, vážení pařané, opět se vám hlásím - tentokrát ve skvělé kondici - ze Skalické LANpárty. Dnes je sobota, předposlední den LANpárty.
Dnes u snídaně bylo poněkud méně lidí než včera a v podobném duchu se odvíjelo celé dopoledne. Skoro se nehrálo, sledovaly se a stahovaly se videa, ti šťastnější si je hned vypalovali. S potěšením zjišťuji, kolikati lidem se líbí klipy Weird Al Yankowitze a Sexuální praktiky pozemšťanů :-)
Před obědem se hrál JailBreak, modifikace založená na jediném životě a po smrti zavření do vězení. Jakmile se tam ocitnou všichni členové týmu, jsou všichni svorně eliminování a druhý tým vyhrává. Ač jsem si této hry nestačil příliš užít, doma jsem se s ní hodně pobavil a všem tuto modifikaci vřele doporučuji. Na LANpárty byla totiž v brzku přerušena obědem.
Po obědě byla snaha hrát CTF, ale moc se to nedařilo. Brzy se to začalo rozpadat, až to dospělo do této situace, kterou vidíte i vy. Opět se sledují videa, hraje se IGI, D2, SOF … sem tam se někdo chystá k odjezdu.
Větší odjíždění se bude pravděpodobně konat za chvíli, takže předtím proběhne ještě hromadné focení. To je prozatím vše, přátelé, a později se vám ještě znovu ohlásím a budu vás informovat o dalším průběhu této výjimečné LANpárty.

Moc lidí právě nepaří.
Neděle 8. července 2001
12:30, poledne

Příjemné poledne a dobrou chuť, vážení diváci, dnes se vám hlásím naposledy ze Skalické LANpárty. Zdá se vám, že tu je nějak málo lidí? Ano, nemýlíte se. Třetina již odjela a třetina ještě spí. Zatímco v pátek byli u snídaně všichni a včera většina, dnes nebyl v devět na snídani téměř nikdo. Lidi z našeho pokoje jsem mohl probudit, ale nejsem si jist, jak moc by mi byli vděční.
O půlnoci nás totiž několik odešlo na diskotéku (ostatní šli pokračovat v táboráku) - no řeknu vám, přátelé televize Včera, vůbec to nebylo špatné. Skvělý pokec, popití (těch fernetů bylo sedm nebo osm? A to martini a beylies ...), akorát těch ženských bylo málo a byly občas poněkud chladné. A ta obsluha nahoře bez taky ušla. V pět hodin jsem odtama odcházel, když jsem po necelé hodině vzdal pozorování ustálených párů, na rozdíl od Satana a ostatních, kteří tam zůstali … možná proto, že se báli slejváku, který však mezitím již téměř ochabl.
Ale abych nepředbíhal, včera, poté, co jsem se vámi rozloučil, nastalo zmiňované hromadné focení (jehož výsledky jsou zachyceny níže), které se pro svou úspěšnost konalo nadvakrát - fotit s digitálním foťákem totiž bývá občas těžké. Ale ještěže se dají vyfocené snímky ihned zkontrolovat.
Následovalo pokračování klanových zápasů, kde jsme poprvé a naposledy prohráli s klanem MYTH. Byly dvě remízy a dvě prohry, z toho jedna protože se Satan byl vyřazen z boje díky technickým potížím (tuším že honil nějakou myš). Možná, že kdybych nebyl na lavičce náhradníků, že by to dopadlo jinak ;-))
Pak jsem si dal assault, ale ve třech to není ono, takže jsme přešli na DM - jak jinak než instgib. No, ono se nic jiného hrát díky momentálnímu rozpoložení serveru stejně hrát nedalo :-))
Klanové zápasy pak pokračovaly dalším kolem, ale to se již opět začala projevovat únava, a klasicky se to začalo rozpadat na koukání se na filmy, pouštění hudby atd. já pařil znovu assault, zatímco hra která silně zdominantněla byla Insane.
Ale zanechme včerejška a věnujme se dnešku. jak vidíte, situace je opět podobná, jen pár skalních příznivců, především z klanů V a MYTH paří CTF. Teď, jestli dovolíte, vás opustím a jdu se k nim přidat. Přeji vám hodně fragů, rychlé spojení a vysoké FPS!

Podařilo se mi sejmout pár obrázků, co by se dobře hodili na pozadí. Toto je jeden z nich.Text and desing: © Wulf

Foto: © [HooD]-WhiteWolf, © [NiN]Dementâ__cz, © [//\/\\YTH].FtL

Screenshooting: © [HooD]-WhiteWolfposlední aktualizace: 08.11.2001