Úvodní stránka
TolkienCon 2019 >>
Články, zprávy (564)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (474)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 505 lidí

Celkem návštěvníků
14407025

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

23.1. 2004 21:03:13JitazzJá a kniha: Eetl nikolikrát nejen ji, ale i další díla JRRT
Po skvělém Společenstvu prstenu následovaly dost hrozné Dvě věže a Návrat krále byl fakt něco.Podle toho, co jsem viděla v kině myslím, že tenhle díl nikdo ze štábu nečetl. Proč PJ nemohl nechat nic tak, jak to bylo v knížce? Proč nemohli ani zachovat povahy postav, když už nic jiného. Četla jsem rozhovor s herci a PJ a něco mě tam velmi zaujalo a vzpomněla jsem si na to zase při sledování Návratu krále. Nevím, kdo z nich to řekl, ale bylo to o tom, že když při natáčení zjistili, že Gandalf má mít na sobě šedou šálu (protože je to tak v knížce) a on ji neměl, tak okamžitě zastavili natáčení záběru a rychle ji museli sehnat.Jestli tohle znamená držet se předlohy, tak potom se jim ten film opravdu povedl a nemůžu mu nic vytknout. Tak o tom to přesně je. Já bych jim zrovna tohle klidně odpustila a i další věci, dokonce jsem ani netoužila, aby bylo všechno přesně podle knížky, ale vypůjčit si jen jména postav (charaktery byly většinou dost vedle), místa, kde se to všechno odehrává a asi tak 10% děje ( a abych jim nekřivdila, tak některé věty, které tam postavy pronáší, jsou totožné s originálem - ty mě docela dost dojaly)a tvrdit, jak se snažím to udělat co nejvěrněji podle knihy je dost ubohé. A co měl znamenat vztah Frodo - Sam? Zajímalo by mě, jestli si někdo myslí, že by se Frodo nechal přesvědčit Glumem, že Sam je ten špatný? Že by se Sam urazil a šel domů? Tohle byl výsměch celému jejich přátelství. Kdyby to tak fungovalo, tak by ten prsten nikdy nikam nedonesli, možná leda Sauronovi. A něco kladného: hudba opět docela dobrá, počítačové efekty skvělé,téměř všechny stavby jako by vypadly z obrázků Alana Lee. Ale to je myslím na film trvající tři a půl hodiny dost málo.
 2/10 [Celkové hodnocení]
 
 5/10 [Vizuální dojem]
 4/10 [Hudba]
 2/10 [Herecké výkony]
 1/10 [Zpracování zmin oproti knize]
[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

Oznámkujte recenzi (jako ve škole)

1

2

3

4

5

Magdaléna, přidáno 4.2. 2005 20:10:14
no, ta recenze mi přijde skoro stejně tak hrozná jako ty vaše přiblblý komentář, jak se má ten chudák člověk vzpamatovat
grerar, přidáno 12.6. 2004 22:37:56
Sirwen: děkuju za zastání, bucheché neboli že jsem s intelektem na štíru, to mi rzeklo mnoho lidí již. Však takto krásně nebyl jsem ještě počastován(pláču).
L.:NA ČTYŘI HVĚZDY, SAFRA!!

XXX, přidáno 2.5. 2004 15:37:59
podle me je to dobry prevedeni knihy,uvedom si ze film a kniha je neco jineho a snazit se knizku prevest uplne presne...to by nedopadlo dobre protoze to nejde!proc porad srovnavat zmeny atd.,podle me to vzdava genialni knizce slusny hold a divat se na to prece da ne? Me osobne se ten film moc libi
Sírwen, přidáno 27.4. 2004 20:24:09
Teda to je rozjezd... zůstávám s hubou na podlaze. Nechci se s Jitazz ani s dalšími hádat o názoru na film, ale děvčata a chlapci, tohle není recenze, tohle je mizernej výlev spatlanej během pěti minut. Neřeknu kdyby to bylo v komentářích, ale sepsat takovýhle s prominutím kecy a říkat tomu recenze-svůj názor si Jitazz klidně raž, ale čeká se, že kromě dvou výtek předvedeš kompletní hodnocení filmu. O výlevech, které tu vyplodili další, více či méně potrefení, ani nemluvě...
Lucyová, přidáno 13.4. 2004 8:17:15
Grerar: pokud to myslíš takhle, máš to tak také psát. A mimochodem, nikde tady od nikoho nečtu, že "to není hudba". Takže nevím, na co vlastně narážíš.
Elfka.Galadriel, přidáno 11.4. 2004 11:01:41
Děvenko,Peter přece nemohl na plátno přenést knížku v kompletní podobě.Někde bylo nanejvíš nutné něco pozměnit.
Jo a to hodnocení těch filmů.Po docela nudném Společenstvu přišli skvělé Dvě věže a po nich nastoupil famózní Návrat krále.Takhle je to správně.

grerar, přidáno 10.4. 2004 19:55:32
Lucyová: jistě, ale nekritizuj něco, čemu nerozumíš - al'a např. posloucháš punk, dobře, Ale tím pádem nemůžeš tvrdit, že To co stvoři Moby, není hudba.
A o to mi prosím jde. (děkuji)

Lucyová, přidáno 7.4. 2004 12:20:42
Grerar: hudební sluch a hudební vkus jsou dvě odlišné věci.
Mistr filmu, přidáno 17.3. 2004 18:33:06
nemyslim že by se tu mělo nadávat ale Jitazz má pravdu, něco udělali sice dobře(5%) ale zbytek stojí za houby, zvlášť konec -HRŮZA- je naprosto nanic.
grerar, přidáno 12.3. 2004 21:06:06
Vy byste měli s Vincentem udělat tým: On bude scénárista, a ty režisér. Co se týče Sama a Froda chtělo by si to tu knížku PŘEČÍST!!! PJ to vložil do filmu jak jemu se to jevilo - náhodou ten vztah Froda k Samovi byl sice jako k příteli, ale určité kolísání se v knize projevuje.
To, že hodnotíš zpracování nejhůř, to je tvoje věc. Herci se ti také nemusí pozdávat, budiž. Ale jestliže dáš za vizuální efekty polovinu, pak opravdu nemohu tvrdit, že máš vpořádku zrak.
Nevím jak jsi na tom s hudebním sluchem,- já již několik (12) let hraji na housle a basu-, ale tak naprosté ignoranství se snad ani nedá omluvit.
Jestliže jsi šla na film s tím, že se do 3,5 hodiny vtěsná tak obsáhlý děj, který (podle tvého mínění dobře znáš), tak o tobě mohu pouze prohlásit: "další rádoby filmový kritik", což se snadno projeví. Totiž - nemůžeš si během recenze odporovat: Poprvé se ptáš, proč není zachován děj a podruhé to dementuješ slovy, že by ti ani nevadilo, kdyby tam něco pozměnili. Na závěr k tvé recenzi - doufám, že ses z tebou uváděných chyb poučila, a že natočíš o STO% lepší film.

nenwen, přidáno 28.2. 2004 11:16:57
a navic-s tou recenzi souhlasim.zmena charakteru se myslim nerovna prohloubeni...a pokud tohle nevidite,mozna jste to spis nepochopili vy.
nenwen, přidáno 28.2. 2004 11:14:40
tady je akorat tak videt,jak jste netolerantni vuci druhym!Jitazz ma pravo na svuj nazor a nezaslouzi si vycitky natozpak nadavky.i poznamky od provozovatele tohoto webu...kazdy proste chape veci jinak a jestli ma nekdo pocit,ze jedine on ma pravdu,tak budiz.
Bess, přidáno 18.2. 2004 23:05:25
myslím, že ta slova z recenze byla moc krutá.. Návrat krále byl (po pokulhávajících Dvou věžích) úžasným zakončením celé trilogie. Ale souhlasím s tou větou o toleranci. Buďme tolerantní a nekritizujme nikoho pro jeho názor :)
Kostej, přidáno 18.2. 2004 10:01:48
Satan : inu...schvalne, vis co je to tolerance? Ze nerozumis? Tak jo, jeste jednou a pomalu T..O..L..E..R..A..N..C..E!
Neeee, nenadavej mi, to neni sprosty slovo! Vis co, bez se podivat do slovniku cizich slov...pak se tam podivej este jednou a pak znova a pak mozna muzes jit nekam na nejaky diskuzni forum si jit vymenovat nazory...

jana, přidáno 10.2. 2004 22:04:25
Totiž - proč. No to je jasné proč, PJ rostl rostl až narostl a usoudil, co má co nějaký dávno mrtvý profesor mluvit do toho, jaký příběh napsal, když PJ umí lepší příběh, i když pro sichr se schovává za dávno mrtvého profesora.

Ne jakou knížku Tolkien napsal, ale jaký příběh. PJ natočil jiný příběh o jiných postavách. A kdoví jestli o stejných ideálech.

Tak je to, milé děti. I když vám neberu, že se vám ten Jacksonův příběh líbí. Mně docela taky, ale X-meni jsou lepší a navíc se neschovávají za mrtvého klasika.

jana, přidáno 10.2. 2004 21:56:22
No přesně, proč se ten film nejmenoval třeba "dědic se vrací", nebo "Bitva o město", proč se to muselo jmenovat zrovna Návrat krále, proč se postavy jmenovaly stejně jako úplně odlišné postavy v knize JRR Tolkiena? Pokud někdo tvrdí, že šlo o tytéž postavy, avšak polidštěné, troufám si oponovat, že není důvod hledat polidštění v neuróze, agresivitě a ztrátě hodnot.
Fallen, přidáno 10.2. 2004 8:19:39
..Ach...to se mi moc líbí...lepší recenze tu asi už nebude...Jitazz..nenech se odradit..poblázněnými snílky...měl by to být film podle knihy..a to není..vše v tomto díle LOTRa je...zjednodušené..omezené..Amerika opět zvítězila...a vliv na lidi to má katastrofální...stačí se podívat okolo...
pipin, přidáno 4.2. 2004 11:44:00
Vynikající recenze, nevím proč ti všichni tak nadávaj. Ten jejich film je fakt hrůza, Tylerka by mohla jít hrát možná tak Odulu, režie stojí za houby, Wood vypadá jak debil a tak dále. nevím proč to všichni tak chválej.
Šarlota, přidáno 2.2. 2004 10:55:52
Prosím tě, vzpamatuj se!!! To snad nemyslíš vážně! Buď jsi ještě moc
mladá a k tomu blbá, takže nevíš co mluvíš (neboj, z toho se dá ještě vyrůst) - nebo jsi už jenom blbá (v tom případě se s tím už moc dělat nedá). Ach jo!

Ára, přidáno 29.1. 2004 21:26:00
Troska kritiky nikdy neuskodi:-)
Hele, mel Gandalf nakonec ve filmu tu salu?To me zajima...jestli ne, tak vsechny filmy ztracej kouzlo a nestoji za nic...

Elenwin, přidáno 26.1. 2004 19:53:09
To je vtip- nebo to myslíš vážně?
David, přidáno 26.1. 2004 17:55:41
Obávám se, že jsi tak trochu nepochopila, o co jde. Domnívám se naopak, že se Jackson držel své předlohy velice dobře a mnohé charaktery oproti knize spíš rozvinul a zlidštil, nechal je chybovat. Nakonec se ale každá z nich, ať už jde o Faramira, či Froda se Samem zachová jako v knize a vyzní to možná i přesvědčivěji než na stránkách Pána prstenů. To ale zase souvisí s tím, že Tolkien chtěl stvořit novou mytologie a postavy ze ság a legend už z podstaty mají být jednoznačné.
Film se mi moc líbil a navíc dokázal nechat místo i knize.

Satan, přidáno 25.1. 2004 17:08:56
Ty úplná krávo píčo čubko děvko a jánevimcoještě Jitazz já ti dám 2/10, Návrat krále byl nejlepším ze všech tří, naopak nejnudnější bylo Společensto i když bylo taky dobrý, Dvě veže byly lepší, ale Návrat krále je jeden vůbec z nejlepších filmů vůbec!!!No jo, další zasranej zarytej fanoušek knihy, co se můžu posrat když je ve filmu něco jinak
Jan Belcarnen Čeřovský, přidáno 24.1. 2004 19:40:34
Hmmm... další kdo nepochopil, že v kině se dávají filmy a nerozdávají stránky z knihy
Vincent, přidáno 23.1. 2004 23:23:03
Díky za to že sis uvědomila že by Sam nikdy od Froda skutečně neodešel.
Joanna, přidáno 23.1. 2004 23:10:45
Dosť úbohá je bohužiaľ táto Tvoja recenzia. Prečítaj si to po sebe ešte aspoň jeden krát a možno pochopíš prečo.

Diskuze etenáou na tichto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých poíspevku a nenese za ni zodpovidnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv poíspivek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentár:

Přepiš heslo   --> 
Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1196 - 61,59% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,1% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 295 - 15,19% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,68% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 163 - 8,39% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!