Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 503 lidí

Celkem návštěvníků
14237161

English version here[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

20.1. 2004 8:36:11UzziJá a kniha: Eetl nikolikrát
Co říci o třetím dílu Pána Prstenů. Snad jen to že třetí drahokam byl pevně usazen v koruně filmové historie. Myslím si že PJ tímto dílem nevzdal hold ani tak Hollywoodu, ale hlavně všem kdo snily že jednou Středozem navštíví.
Myslím si že Společenstvo bylo skvělým zážitkem, Dvě Věže víceméně také (tento díl se mi z celé trilogie nejméně líbil), no a teď Třetím dílem a podle mě nejlepším se všechno zakončuje.
Koho by napadlo že, nám bude předložena uvěřitelná podoba toho co bylo dosud jen kouzlem na papíře. Kdo z nás věřil že se povede ztvárnit třeba Gluma, tak že mu všechno doslova zbaštíme, kdo věřil že Gandalfa spatříme tak jak jsme si jen představovali, což u většiny ostatních postav platí téměř taktéž. Moc nás asi nebude. Já rozhodně v tohle všechno ani náhodou nevěřil, spíš sem si myslel že si LOTR tak trochu narazí ústa. Nestalo se a jsem tomu rád.
Myslím si že Návrat Krále je opravdu monumentální epické dílo, které zatím nemá na plátně obdoby (Hvězdné války, Matrix a podobné nastavované kaše prominou). Zároveň to zase není bezchybný film.
Hlavní nit příběhu je hodně srdcervoucí patos namočený v kýblu slzavých pocitů, opravdu se mi ještě u filmu nestalo abych se musel kontrolovat zda mi neukápne slza, všechno začne Faramírovým sebevražedným útokem při Denethorově pucování koryta, podbarveného hobitím zpěvěm, zapalování majáků, vyřvávání v Rohanu, útokem Rohanů na skřetí šiky, Gandalfůf život po životě atd.., no prostě ždímačka. Celé to ovšem nevyznívá trapně, což je mi trošku záhadou, jelikož mě je do smíchu skoro vždycky když zavlaje americká vlajka nad objímajícími se vojáky skoro v každém válečné filmu. Jasně že tady ta vlajka asi nebude, je to spíš paradoxně nenuceností a láskou kterou do filmu všichni vdechli, je to prostě znát.
Bitevní scény nemá cenu popisovat, to se musí jednoduše vidět.
Cesta Sama Froda a Gluma je taktéž v ději lépe zasazena než v TT, a takové setkání s Odulou je pěkná arachnobická záležitost.
Nemá cenu popisovat děj, všechno to tak nějak plyne a ty 3,5 hodiny mi utekly podstatně rychleji než jsem čekal. Na rozdíl od některých, nemám s koncem problém, je nutno si uvědomit že se uzavírají tři obrovské filmy (knihy), navíc konec je podle mého názoru výtečný.
No myslím si že chybou je hlavně nedořešení smrti Sarumana, dále pak trochu nejasné vztahy (pro ty kdo nečetli knihu) mezi postavami Éowyn a Faramír atd.
Herecké výkony jsou velmi dobré, velmi mile mě překvapil Denethor, naopak největší zklamání mam z postavy Aragorna prostě mě nepřesvědčil že je králem, problém je že Palantír ho dost rozhodil (což by podle mě neměl, vezmu-li v úvahu že správce do něj „čučí“ s daleko větším klidem), taky mi moc nesedlo jak se Aragorn přižene do síně k Théodenovy když spatří maják, přišlo mi to trochu jako kdyby zahlédnul zmrzlinářské auto a běžel za tátou pro peníze na nanuka. Na režijním zpracování mi jen trochu vadí nepřehledný střih v bitevních scénách, tento „nedostatek“ je ovšem asi záměrný. Mě ale v těch bitevních scénách chybí právě soustředění se na detail a taky trochu víc masa a krve ve vzduchu (něco jako předvedl Spielberg a jeho Vojín R. při vylodění v Normandii).
Nemá cenu se dále rozepisovat o dalších kladech , protože jedním velkým a neoddiskutovatelným kladem je to že celá trilogie je tu a navíc ve stylu v který doufal jen málokdo. Bravo

 10/10 [Celkové hodnocení]
 
 10/10 [Vizuální dojem]
 9/10 [Hudba]
 9/10 [Herecké výkony]
 9/10 [Zpracování zmin oproti knize]
[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

Oznámkujte recenzi (jako ve škole)

1

2

3

4

5

Zatím bez komentáou


Diskuze etenáou na tichto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých poíspevku a nenese za ni zodpovidnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv poíspivek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentár:

Přepiš heslo   --> 
Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,63% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,16% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,68% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,35% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!