Úvodní stránka
TolkienCon 2019 >>
Články, zprávy (564)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (475)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 664 lidí

Celkem návštěvníků
14715175

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

19.1. 2004 21:27:10PulperJá a kniha: Eetl nikolikrát
Tak jsem tu opět, přátelé, se svou troškou do mlýna. Návrat krále jsem včera viděl podruhé, takže už jakýs-takýs obrázek mám a tudíž se s Vámi mohu podělit o své dojmy. Nejdřív bych okomentoval samotný film a pak celou trilogii dohromady a to ve formě jednotlivých kapitolek, podobně jak to tu už někdo napsal (Originalita se nenávratně vytrácí.). Budu se snažit o co největší stručnost a zároveň se pokusím být stejně (rádoby) vtipný jako minule. Předem musím zopakovat, že nejsem moc velkým fanouškem profesora a podle toho berte i tu recenzi.

Návrat krále.

Intro
Degradace ne moc normálního hobita v závisláckou zrůdu doplněná zajímavou hudbou a několika nechutnými záběry. Být režisérem, tak to natočím asi trochu komorněji, ale Peter Jackson se zřejmě chtěl vrátit do dob svých filmařských začátků.

Železný pas plus Saruman
Potěšilo mě, že jsem opět uviděl Stromovouse a spol. a ještě víc mě potěšilo, že jsem neviděl napíchnutí Sarumana na kolo a šíp opisující spirály Grímovi nad hlavou. Osobně mi konstatování, že dědek je ve věži a nemá žádnou moc, bohatě stačilo.

Oslava vítězství a palantír
KONEČNĚ jsem uslyšel hobity zpívat. To že v jedničce nebyla Frodova píseň, nikdy Peterovi neodpustím. Scéna s palantírem mi v ukázce, kterou tady Bel nabízel, připadala trapná, ve filmu už tak moc ne. Jenom mě napadá, proč si Sauron taky trochu nepokecal s Aragornem. No nic.

Minas Tirith, Osgiliath, Denethor, Faramir, Gandalf a Pipin
Město bylo, jak by řekl můj taťka, uchvancancující. Dobytí Osgiliathu bylo dobré, ale nemusel tam být proslov prasečí hlavy o konci věku lidí, atd. Podobné hlášky se táhnou trilogií a vlastně celou kinematografií od dob jejího vzniku stejně jako spousta jiných trapáren, kterým se budu věnovat později. Záchrana jezdců Gandalfem v pohodě narozdíl od pozdějšího návratu samotného Faramira (spíš jeho koně). Denethor mě trochu překvapil. Nemyslím si, že to byla plochá postava, naopak hodně se během filmu měnil. Smutek nad ztrátou syna, cholerický výstup před Gandalfem, pobavení nad přísahou Pipina, krutý sarkasmus vůči Faramirovi, maniakální požírání oběda (Pro mě hodně nechutná scéna vzhledem k tomu, že nemám moc rád rajčata.), hysterie v důsledku zdánlivé Faramirovy smrti, nihilistické obětování sebe a vlastního syna a nakonec čiré zoufalství. Živá pochodeň byla asi další úlitba machrům z Weta a Gandalfovo "rozloučení s Denethorem" mně tedy nepřišlo černěhumorné ani trochu (To je tím, že to všichni berete doslova!). Faramir měl víceméně jen epizodní roli, ale i tak byl zahraný výborně. Ta "nejdojemnější" scéna s útokem na Osgiliath mě moc nedojala, ale musím unat, že Billy Boyd hezky zpívá a taky dobře hraje. Gandalf byl beze změny, otázka je jestli je to dobře nebo špatně.

Rozsvěcování majáků
Spíš zapalování vater. Všichni se asi shodneme, že je to jedna z nejlepších scén ve filmu.

Elfové
No comment. Pořád na jedno brdo celé tři díly. Vcelku to jde mimo mě. Zaujala mě jen oprava zlomeného meče.

Rohan
Théoden, Éowyn, Éomer, Smíšek, dokonce o hodně víc Gamling (Tohle zvlášť oceňuji, protože vedlejších postav není nikdy dost.), všichni bezchybní.

Aragorn, Gimli a Legolas
Stejný, vtipnější a pořád stejný. Olifant přijde později :)

Vojsko mrtvých
Při pohledu na jejich velitele jsem si vzpomněl na pohádky Alexandra Riou. Šermování s Aragornem voľaké čudné.

BITVA 1
Dobrá, ale ne tak ohromující, jak bych čekal. Víceméně kvalitní triky, i když někdy more digital, skřeti tradičně úžasní, obři taky. Beranidlo do mrtě podle knihy (To jsem byl paf.). Z nazgůlů šla hrůza stejně jako v jedničce. Pak přijeli Rohirové (Dokonce snad dřív než za tři dny, ale třeba se pletu.) a konečně to přišlo. Při troubení rohů a řvaní "DEATH!" mi vstávaly vlasy na hlavě. Olifanti byli jako živí (Koně se jich vůbec nebáli, to je asi pan Tolkien moc neznal.). Souboj s nazgůlem dóóócela dobrý. (Bratranec se mě ptal, co jako mělo znamenat to "Ale já jsem žena!". Sice jsem mu to vysvětlil, ale moc ho to neuspokojilo, p.s. mě taky ne, ale za to může autor.).

Ektoplazma a olifant
U mrtvých je to stejný problém jako u realističnosti pohybu balroga nebo rychlosti uzdravení Théodéna. Nikdo to nikdy neviděl, ale všichni strašně dobře vědí, jak to má vypadat. Nanejvýš mě to zarazilo u převálcování olifanta, ale ... Legolas na olifantovi pro mě vychází o hodně lépe, než naskakování na koně, o něco lépe než souboj s trollem v Morii a o něco hůř než sjíždění schodů na štítu v Helmově žlebu.

BITVA 2
Přiznám se, že jsem nepočítal, jestli je pajdůláčku 6000 (Ani jsem si nepamatoval, že jich tam tolik mělo být.), ale třeba se k sobě hodně mačkali?

Světlomet
Nějak museli ukázat, kam se dívá. Střihy s neustálým detailním záběrem na oko by tomu myslím moc nepomohly.

Glum, Frodo a Sam
Pokračování vzájemné krize na všech frontách. Glum se konečně vybarvil, ale to oslovování má lásko?!? Frodík už docela pěkně dospěl a Sam je kapitola sama pro sebe. Vadí mi ale jedna scéna(Teď se asi hodně pobavíte.). Glum nasype na Sama lembas, zbytek hodí do propasti, zmanipuluje Froda, načež ten seřve Sama. Chudák Sam ani neví jak se jmenuje, je odvržen a s brekem se vrací dolů. Tam najednou najde lembas a v tom mu to dojde a spěchá nazpátek. Z toho pro mě plynou dvě možnosti:
1. Sam si vůbec nepamatoval, jestli ten chleba snědl nebo ne (Jak si tohle někdo nemůže pamatovat, to vážně nechápu.). Zjistil, že ho nesnědl, a tudíž zpátky za pánem buď, že mu stouplo sebevědomí nebo, aby Frodovi donesl předmět doličný a tím dokázal, že na něj Glum ušil boudu.
2. Sam stoprocentně věděl, že chleba nesnědl a tudíž Glum to narafičil, a lembas pod schody byl pro to důkaz, ale podle výrazu jeho tváře to tak nevypadalo. Místo, aby zajásal a utíkal nazpátek, začal zase brečet a zatínal pěsti.

Odula a skřeti
Pavouček moc povedený. Bodnutí a ovíjení ááááá :) Skřety jsem tam vůbec nečekal (To bylo pořád řečí, jak je málo času, co se všechno vystříhá...)

Inferno
Celkem věrné knize. Záběr na pahýl excelentní, souboje s Glumem protahované, nápis na prstenu se skvěle hodil, přílet orlů taky dobrý, otočení obra k oku považuju za jeden z nejgeniálnějších záběrů filmu, hroutící se věže taky super, ale to oko... Barad-důr se hroutí a Sauron ještě vyděšeně kouká hned nahoru, pak zase dolů. Trochu nedůstojné Temného pána (Měl vybouchnout hned na začátku.).

Korunovace
Klasika. Faramir a Éowyn, he he. To se mi líbí, jak to Tolkienovce rozčiluje. Uznávám, že je to hezká část knížky, a že Vám to chybí, ale podle toho záběru vůbec není poznat, že to mezi nimi jiskří, spíš jsou rádi, že to mají za sebou, a navíc si může neznalec myslet, že je tak trochu spojuje smrt příbuzných (bratranec a strýc, bratr a otec). Elrond se rozplakal, no už bylo načase (Snad se už všichni oprostili od Smithování.). Aragorn dal konečně Arwen pořádnou pusu, a hobiti si zasloužili, co jim patří.

Kraj
Návrat na začátek trilogie, nory, pohoda v hospodě, svatba, co k tomu dodat.

Šedé přístavy
Snažil jsem se, vážně, ale neukápl jsem ani slzu.
Když jsem já byl v kině, tak lidi spíš rozesmál Bilbo s tím prstenem a vlastně ještě Pipin s kytkou a ne plápolající fangle alias odcházející Denethor v Minas Tirith.

Pán prstenů dohromady

Režie
Skvělá. Člověk měl dojem, že si spíš Peter hrál než, že těžce pracoval.

Scénář
Největší problém filmu. Každý by ho napsal jinak. Spousta věcí byla zbytečná, spousta věcí chyběla.
Občas někdo říkal něco místo někoho jiného, něco bylo navíc, apod.

Kamera
Hodně se mi líbily ty stovky bitek, kde jste sice moc neviděli, co se děje, ale bylo to zase pekelně realistické. Letecké záběry taky dobré, ale to spíš ovlivňovala krajina.

Střih
Neviděl jsem ještě ani jednu prodlouženou verzi, tak nevím, ale někde je dost znát.

Herecké výkony
Většinou neokoukané tváře, ale všichni si dali záležet, to bylo vidět. Nejvíc mě nadchli Bilbo, Frodo, Sam, Gimli, Théoden, Éowyn, Denethor, samozřejmě Glum a pak ty desítky skřetů. Gandalf, Aragorn, Saruman, Legolas, Smíšek, Pipin atd., byli taky dobří, ale něco jim chybělo. Určitě se mnou budete nesouhlasit minimálně u Gandalfa, ale s tím se počítá :)

Triky a efekty
Extrém. Občas nádherné, občas přehnané. Jestli něco udělalo z Pána prstenů zlomové dílo, pak to myslím byly právě triky. Na všechny ty "obludy", kaskadérské kousky jednoho elfa, tisíce pohybujících se postaviček a jedno očičko bez víčka asi nikdo nezapomene.

Hudba
Nádherná, ale mohla být i lepší.

Masky
Sřeti, skřeti, skřeti a ještě jednou skřeti. Hodně daleko za nimi hobiti a elfové. Jasný Oscar, toť vše.

Stavby, kostýmy, krajina
Skvělé (I stejnokroje v Gondoru :). Hodně se na tom podepsali Alan Lee a John Howe. Ještě k tomu měli přizvat Anguse McBridea a Teda Nasmithe a bylo by to dokonalé. Na Nový Zéland bych se chtěl rozhodně jednou podívat, ale až já se tam dostanu, tak už tam bude přeturistováno a na letišti mě bude vítat chlápek se špičatýma ušima.

A co se mi vyloženě nelíbilo?
Nebudu konkretizovat, protože každý by tady vybral něco jiného. Chytání, skákání, příjezdy na poslední chvíli (Chyba autora a scénáristů.). Patetické proslovy v každé páté větě (Chyba autora.), málo krve (Co? Tak ne.), občas akce a triky za každou cenu (Rozhodně ne chyba autora.), rozpatlávání se ve zbytečnostech na úkor jiných scén a chybičky v detailech (Všichni určitě víte, co myslím :).

Celkově si myslím, že Pán prstenů je docela dobrá adaptace knihy, i když já už ho teď tak beru jen na půl. Rozhodně je to nejlepší filmová trilogie, jakou jsem kdy viděl, a každý z těch filmů sám o sobě je jeden z nejlepších, co kdy byly natočeny. Všem jsem dal celkové hodnocení 10 z 10, možná to bylo moc vysoko, možná ne, ono na tom stejně prd záleží. Nesdílím naděje lidí, co se těší na Hobita, což je spíš pohádka pro děti než fantasy a Pánovi prstenů se rozhodně nevyrovná, ale třeba Silmarillion by mohl. Takže tak za 40 let nashle. P.S. Bele, doufám, že to pak vezmeš zase do rukou.
 10/10 [Celkové hodnocení]
 
 10/10 [Vizuální dojem]
 10/10 [Hudba]
 8/10 [Herecké výkony]
 7/10 [Zpracování zmin oproti knize]
[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

Oznámkujte recenzi (jako ve škole)

1

2

3

4

5

Kometka, přidáno 10.2. 2004 20:51:42
Hmm...To je pravda. Ale nevim jak to říct. Prostě jak ho Frodo odehnal byl z oho zdrcený a možná i trochu naštvaný já nevím, ale ten lembas byl něco jako poslední kapka.Takové odhalení toho, jak podle to Glum zařídil, aby se ho zbavil.
Corwin, přidáno 10.2. 2004 16:59:25
No mne to napadlo,ale jake podezreni kdyz u ty louze jak se oslovuje Glum lasko rika ze je oba zabije??Tam to snad ma z prvni ruky....
Pulper, přidáno 9.2. 2004 9:18:15
Kometka: Vida, to mě nenapadlo!
Kometka, přidáno 7.2. 2004 23:28:50
Jo a s tím lembasem. Já jsem to chápala tak, že jak on (dost drsně) sjede z těch schodů a uvidí ten rozlámaný chleba. Popadne ho vztek na Gluma, a úplně pochopí jeho záměry s Frodem. Myslím, že předtím měl jen (sice opodstatněné) podezření. No a tak se ho rozhodne za každou cenu zachránit.
Jo a myslím, že si určitě pamatoval, jestli ten lembas snědl nebo ne - buď byl najezený, nebo ne...

Kometka, přidáno 7.2. 2004 23:24:32
Fosa: Možná trouba, ale jako společník na nebezpečná putování k nezaplacení:))

Pulper: Recene moc pěkná - taková přehledná:) Kdesi na tomhle webu jsem si přečetla, že originální věta (já teďka nevím jak zněla) při hoření a útěku denethora by se dala přeložit taky jako: Tak končí Denethor. Co dokáže nesprávný překad, že?
Žebříček hereckých výkonů mám trochu jinak uspořádaný, ale to je věc názoru.

Fosa, přidáno 22.1. 2004 20:27:13
Čau Pulpere, tak zas po roce zdravím:o)
Recenze se četla prima. No jo, Sam je prostě trouba, co bys nechtěl po hobitu zahradníkovi. Řekněme, že Tolkiena celkem beru(na rozdíl od tebe :o), ale vynechání epizodky Éowyn a Faramir mi opravdu nechybí :o) Pokud postrádáš pár litříků krve, doporučuju kombinaci filmů Kill Bill – Návrat krále, vyzkoušeno, když to splácáš dohromady, bude dost krvinek pro oba :o) S odbíhajícím fakírem Denethorem souhlas, teda mě ten „vtip“ vůbec nedošel. Asi jsem zapomínala koukat na titulky a v angličtině mi to vtipné nepřišlo. Pěkný konec (ne Denethorův, ale tvůj… teda tvé recenze…), za čtyřicet let Silmarillionovskému srazu důchodců zdar :o)

Neja, přidáno 20.1. 2004 21:47:42
Moooc pěkná recenze. Pobavily mě ty dvě možnosti u Sama a lembasu:o)
Pulper, přidáno 20.1. 2004 20:18:39
Corwin: Neviděl, ale chystám se na to.
Koviz: Tak, tak :)

Kovíz, přidáno 20.1. 2004 18:20:57
Ad Jednička a Eowyn: Teď si přesně nepamatuji anglický slovosled. Jednička možná říká, že ho "nemůže" zabít "man", ale všichni vycházejí (i Mordor)z proroctví věštce z dodatků knihy, kdy chtěl po Jedničce vyjet poslední gondorský král, ale elfský věštec ho zadržel s tím, že "ten nezemře rukou ""mana"". Tolik k autorovi.
Jinak recenze roztomile povšechná. Autor má pravdu. Chleba levnější nebude:-)

Corwin, přidáno 20.1. 2004 17:30:53
Pozde,jsem smutny a uz jsem to obrecel:-)Fnuk fnuk..Jen tak na okraj,Tys nevidel ani jednu rozsirenou verzi??
Pulper, přidáno 20.1. 2004 16:27:32
Corwin: Tak promiň. DÍKY! To víš, od holky to víc potěší :)
Lucie-Petra: Klidně tu recenzi napiš. Pochválíme Ti ji oba.

Corwin, přidáno 20.1. 2004 15:25:07
Lucie-Petra,jen neco napis:-)Ja Ti to prijdu poxvalit:-)
Lucie-Petra, přidáno 20.1. 2004 14:50:19
hihihi, ale já Pulpera pochválila už i posledně za jeho předchozí recenze...to víš Corwine - šplhám, šplhám...po přečtení recenze od Elwen se trochu bojím tu svou vyplodit... z filmu jsem nadšená, ale kritická recenze Elwen mě uvedla v obavy, že to budu mít podobný a přitom zdaleka ne tak pěkně srovnaný...no, ještě uvidím.
Corwin, přidáno 20.1. 2004 14:45:42
Tak moment ja Te taky poxvalil a nepodekovals:-)To jen zenskejm jo??:-)))
Pulper, přidáno 20.1. 2004 12:27:56
Lucie-Petra: Díky, hned jdu hledat tvoji.
Lucie-Petra, přidáno 20.1. 2004 12:12:19
..taky doufám, že za 40 let mě vnoučata vezmou na Silmarillion do kina, a že tady za 40 let vůbec ještě budu v nějaké důstojné lidské formě...
Jinak pěkná recenze, konečně - jako vždycky jsi nezklamal...:-)

Corwin, přidáno 20.1. 2004 11:31:42
Treba se stovky let straxy trasl:-)
Tuli, přidáno 20.1. 2004 11:22:11
Lucyova-Presne mi to vzalas z ust (klavesnice:-))Byla to takova slovní hríčka a teoreticky podle toho(žádný muž),by ho mohl zabít i hobit, trpaslík,nebo elf(tam taky nepoužívali pro odlišení pohlavý slova muž-žena-myslím).
Pulper, přidáno 20.1. 2004 11:20:56
Já nemám absolutně nic proti ženám (spíš naopak :) a omlouvám se Ti, jestli to tak vyznělo. Taky si rejpnu: Řekne se člověk a muž v nějaké středozemské řeči stejně, ha? A jestli ano, tak to se musel chudák nazgůl ty stovky let třepat strachy, jestli někdo náhodou nepochopí tu hříčku správně.
Lucyová, přidáno 20.1. 2004 11:13:55
Pulper: nojo, ono to vyznívá tak feministicky, co? :-))) IMHO je to hříčka založená na dvojím významu slova "man" (muž i člověk) - prostě celou dobu všichni středozemci mysleli, že tu potvoru nemůže zabít žádný člověk, tudíž je to v čudu a je nesmrtelná, a ejhle, chybný výklad, ne žádný člověk, jenom žádný muž...:-)
Corwin, přidáno 20.1. 2004 10:54:52
Jo tak to promin:-)proc by nekdo mel byt zabitelny jen zenou?No...tezko rict,zeny jsou zvlastni:-)
Pulper, přidáno 20.1. 2004 10:13:26
Tak pozor, to jsme si nerozuměli! Já i bratranec jsme pochopili, že ho nemůže zabít žádný muž, a tudíž ho zabije žena, ale nelíbílo se nám to jako nápad. Proč by měl být někdo "zabitelný" jenom ženou? Já to samozřejmě znám i z knihy, proto mi tam taky třeba chyběl Glorfindel.
Na hlavy jsem zapomněl, vůbec nevadily, ale nestačily :) Taky dělám s krví, nejsem žádný sadista, ale trochu realističtější to být mohlo.

Corwin, přidáno 20.1. 2004 7:21:53
Tak Tebe jsem nemol vynexat a nejsem zklaman:-)Pozdrav bratranci ktery nedava pozor,asi m moc prace s colou a popcornem,bez urazky.Ve filmu se rika ze Jendicku nemuze zabit zadny zivy muz,musite lepe davat pozor:-)Takze vysvetleni proc mu to Eowyn rika,je nabiledni:-)Osobne mi zavreny dedek ve vezi s Grimou nestaci,aspon to vylouceni z mafianskeho klanu carodeju mohlo byt...No co uz:-)Proslovy o konci veku lidi,jo,ty tam jsou porad:-(Hobiti zpivaji uz v jednicce,musis skouknout rozsirenou verzi:-)Ale Pipin je dost dobrej singer:-)Elfove se ve filmuprakticky neangazuji,az na obcasne zkuti jakehosi mece a par tretek darem hobitum,jinaknic moc,ani ti dva kovarici mne nenadxli:-(S tim lembasem jsem si taky lamal hlavu,mohl je sledovat i bez toho nalezeni ulomku dole,jen tak z vernnosti,tady Samova vernost dooost utrpela,jinak je cely film OK. Taky nevim proc si Glum rika ma lasko,myslim zemohl zustat u milasssska:-(Krev,no tady je to tezky,film je urcen i mensim divakum,ale temer naprosta absence krve taky neni nic moc....Usekany hlavy katapultovany do oblehanyho mesta vam nestaci,stoouralove??No dobra,asi ne.Kdyz ani pri useknuti ruky ve Spolecnestvu nevytryskne pozadovany pramenek,neco nejni v pradku uz od prvopocatku,takze si zvykneme,ze..Tedy aspon ja:-)Krve mam dost v praci,delam v nemocnici:-)

Diskuze etenáou na tichto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých poíspevku a nenese za ni zodpovidnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv poíspivek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentár:

Přepiš heslo   --> 
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1206 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,23% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,06% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,28% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 298 - 15,24% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,82% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,66% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,97% ]
Určitě ne
[ 163 - 8,33% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!