Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 930 lidí

Celkem návštěvníků
14256457

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně... ochutnávky v Praze a blízkém okolí[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

16.1. 2004 21:52:24EskelJá a kniha: Eetl nikolikrát nejen ji, ale i další díla JRRT

  Je to za námi.

Smutná i radostná skutečnost, na kterou nikdo z nás - fanoušků - nemohl být dostatečně připravený. O celkových kvalitách Jacksonova převyprávění asi nemá smysl diskutovat, koho si nezískali už první dva filmy, Návrat krále jim neřekne více. Názor většiny - a tudíž objektivní (můj do této množiny spadá také) je, že převod na plátno dopadl až neuvěřitelně dobře a náš sen se tak splnil. I to však má své objeti. Komerce je jen zlomek.

Kdo by před desíti lety čekal, že Pán Prstenů - fantasy! - bude ve středu zájmu veřejnosti? Ukázala se skutečná vnitřní hybná síla dokonalého díla a dovolila tak již podruhé (a mnohem výrazněji) povznést žánr fantasy. ("From deepest dungeon to the highest peek...")

Návrat krále je konec v jaký jsme doufali. Má sice nespočet slabin, zbytečných chyb, odklonů od knihy a mezer... přesto je ale to dílo mistrovské. Film, který dokáže vzbudit opravdu úctyhodnou škálu pocitů, nejen ve fanoušcích. Konec jak se patří. Rozebírat teď každou jednotlivost je zbytečné. Celkový dojem je nepřekonatelný a nebudu nikomu kazit radost maličkostma... každý si udělá svůj názor sám a především - každý ve filmu vidí něco jiného. Ze zkušenosti vím, že rozdíly mezi vnímáním lidí jež knihu četli a těmi kdo ji nečetli je obrovský. Komu se líbí Legolasovi kousky, bych jedině kazil radost a jiný názor na Arwen taky nikomu nevezmu. Prakticky každý aspekt hodnocení může být diametrálně odlišný a jen více názorů dokáže dát reálný obraz. Jenomže reálný pro koho? Pro člověka který si jej přečte - člověka s dalším (unikátním) pohledem na věc.
Přesto má smysl závěr napsat, aby se dali názorové skupiny (fanoušci/nezasvěcení/odpůrci/skalní tolkienisti atd) skutečně odlišit. A proto mé hodnocení, názor víceméně zarytého fanouška je toto:


9

Většinu mezer snad zahladí rozšížená verze, tu snad budu moct hodnotit přes 9,5. Co již bylo natočeno se změnit nedá. Bohužel o některých scénách jsem měl trochu jinou představu a některé maličkosti mě tam skutečně vadí. Ty zase spravý moje verze - taková jakou si jí sestříhám - tak, jak si jí může vytvořit každý. Snad nepřeceňuji svoje schopnosti... pokud se dílo povede, můžu hodnotit 10. Celkový dojem je totiž na jedničku a na tom jediném skutečně záleží. Tak snad můžou být spokojení všichni.

Je to jednoznačně věc, která nás všechny přežije a mi na ní můžeme být hrdí. PJ má zajištěnou slávu na několik životů dopředu.

Co teď? Hobit? Silmarilion? doufám...

Teď můžeme dát šanci další (třebaže jiné) fantasy - teď když je náš žánr u moci. Je tu šance a dveře jsou otevřené... kdo projde? Nevím, ale už se skutečně těším. Snad se nepletu a čeká nás ještě hodně takto povedených kousků. Návod už spatřil světlo světa. S Tolkienem stojí a padá vše, myslím že to co se stalo byl skutečně zázrak. Važme si toho.

 9/10 [Celkové hodnocení]
 
 10/10 [Vizuální dojem]
 10/10 [Hudba]
 8/10 [Herecké výkony]
 8/10 [Zpracování zmin oproti knize]
[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

Oznámkujte recenzi (jako ve škole)

1

2

3

4

5

Kometka, přidáno 9.2. 2004 16:17:18
Eskel: Jo, to by bohužel nešlo. Mám stráášně málo času. Právě sem se zapojila asi dodvou překladů z angličtiny + škola a ostatní povinnosti. Radši si nic přibírat nebudu. Ale dík za návrh;)

Vincent: No, šak uvidíme co bude v rozšířené verzi. Hlavně mi tam totiž chyběly domy uzdravování, setkání Éowyn s Faramirem, snad i ta svatba :) a byla bych moc ráda, kdyby se tam objevila scéna s nalezením a zasazením Bílého stromu.

Eskel, přidáno 8.2. 2004 16:20:02
Kometka > No jistě... chceš se přidat?
Vincent, přidáno 8.2. 2004 13:49:36
to Kometka - na předloze tak moc nelpím, přemýšlím sice o každé změně, proč asi nastala, ale zdaleka ne každou odsuzuji. Už mě ta zavedená rovnice (nelíbil film - tak to jedině že nebyl víc podle knihy) rozčiluje. Bombastický konec taky nepotřebuji. Dívat se ale 15 minut na to, jak postavy jen brečí nebo se šťastně usmívají, nebo jdou domů a v podstatě si nic neřeknou nejde. Jestli se v tu chvíli už předpokládal u diváků všeobecný pláč, a tak není potřeba nic řešit, tak to teda vůbec nevyšlo, a to nemyslím jen ze svého pohledu. Jak už jsem napsal v recenzi, PJ si mohl vzít látku z knihy, v podobě zasazení bílého stromu. Arwen a Aragornem by si mohli konečně něco v klidu říci, mohlo se zase naťuknout ekologické téma jako u entů.
Kometka, přidáno 8.2. 2004 13:05:24
Vincent: a jak bys to jako chtěl ukončit?Skončilo to přece tak, jak v knížce, a pochybuju, že bys pěl ódy na nějaký jiný konec, než podle předlohy. Němělo to přece končit nijak bombasticky.

Eskel: To jako fakt chcete smrtelně vážně zrealizovat Silmrillion, nebo aspoň napsat scénář? Tak to máte teda odvahu! Hodně štěstí:)

Eskel, přidáno 28.1. 2004 21:21:59
Vincent: Bezva... tak to by jsme byli už čtyři. A navíc máme koncept, který nám dovolí použít prakticky veškerý knižní materiál, který uznáme za vhodný. Musíme si na fóru vytvořit novou místnost. Btw: Ale s organizací začnu až příští týden, teď se moc nedostanu na net. Snad to nebude tak vadit.
Vincent, přidáno 28.1. 2004 20:24:06
Jasně že mi došlo že každý má na film různý názor. Nechodím jen sem, ale i na další web a divil by ses asi, že mi tam pár lidí dalo za pravdu prakticky se vším co jsem napsal v recenzi, takže to snad není tím, že bych byl omezený chudák. Silmarillion je moje oblíbená kniha, tak bych do toho šel. Můžeš se mi ozvat na mail ohledně co a jak
Eskel, přidáno 28.1. 2004 16:13:58
Vincent: Tak se předveď, jak bys ho napsal ty... jsem docela zvědavej. Zeď je to docela aktuální, protože chceme splodit něco jako scénář k silmarillionu. :) Možná ti to nedošlo, ale to co ty kritizuješ se někomu jinýmu hrozně líbí a co se tobě líbí někdo určitě vyložené nesnáší. Nevybereš si, to mi věř. Všem se člověk nezavděčí víš? To jsem doufal že po tý recenzi pochopíš.
Vincent, přidáno 27.1. 2004 21:42:30
to Eskel a Space - to by mě fakt zajímalo co je špatného na tom že je mi Návrat Krále příliš akční? Akční scény převažují, cokoliv jiného je jen okrajově naznačeno. Nijaký konec tuto režisérovu bezradnost jen podtrhuje. Za scénář by tedy film dostat oskara určitě neměl.
Eskel, přidáno 27.1. 2004 17:48:01
Space: Nech ho chudáka... ten sám neví. Už jsem se ho na to ptal asi pětkrát a nakonec z něj vypadla celkem nesmyslná odpověď, která uzavírá jeho "recenzi". Tím tak maximálně dokázal svojí neznalost a omezenost. Vykašli se na to.
Space, přidáno 27.1. 2004 17:32:58
sorac za to i ve fantasy, trochu preklep.
Space, přidáno 27.1. 2004 17:31:46
Vincent: fakt by me zajimalo jak bys definoval akcni film, kdyz tvrdis o PP, ze v podani PJ to neni fantasi ale akcnak.
Fingolfinnnn, přidáno 26.1. 2004 14:53:44
Jo já se mrknu mezi svý cd určitě sem ho tam někde měl, mylsim že to byla taková sada asi 5O cd :)))
Eskel, přidáno 26.1. 2004 14:44:15
Fingolfin:Fajn, vydrž 10 minut. :)
All: Nemáte někdo cracknutej Massive? bez něj ty dotáčky (silmarillion) moc nepůjdou... :DDD

Fingolfinnnn, přidáno 26.1. 2004 14:37:14
no klidně, až budeš moct tak zajdi na icq. mailem sem ti poslal můj kontakt.
Celej den sem doma. Pokecáme a domluvíme se

Eskel, přidáno 25.1. 2004 23:59:23
Fingolfin: S tím multifilmem je to na delší vyprávění. Většinu už jsem tady naznačil.
Máš něco z toho scénáře v digitální podobě? Docela bych si alespoň kus přečetl. (pokud teda nevadí, já sám se docela hodně ostýchám dávat někomu číst moje výplody)

Fingolfinnnn, přidáno 25.1. 2004 22:53:02
Jo jinak já nemyslel vzhled tvý recenze ale obsah co si napsal, to je fakt dobrý
Fingolfinnnn, přidáno 25.1. 2004 22:51:28
No jasně, trochu přesně nechápu jak to myslíš s tím multifilm, ale je pravda že jeden film to bejt nemůže. Já ti pošlu maila
Eskel, přidáno 25.1. 2004 21:14:27
Musím říct, že jsem si to přečetl znova a přestože je to "to" co jsem chtěl vyjádřit, moc se mi to nepovedlo. :) Je v tom hromada chyb, špatné odstavce, pár mezer i ve stylistice. Prostě to šlo od srdce a já neměl sílu se v tom nějak rýpat. Všem se vám za to omlouvám. :)
Fingolfin: TAK TO DÁME DOHROMADY SAMI! :DDDDDDD Můj koníček je taky psaní, takže v tom problém nebude. Taky si dělám zálusk na napsání něčeho většího (knihy) a i o scénáři furt přemýšlím. Jseš můj vzor, to do čeho ses dal se mi vážně líbí.
Na sesmolení scénáře bych se vrhnul hned po přestříhání PP.
Jinak konkrétně: Začít elfama je správný, Valar se dost dobře zfilmovat nedají. Základ teď tkví v jediném... jestli souhlasíš s tou mojí naivní tezí "multifilmu". Pokud ano, práce se může hned rozjet. :)) Pokud ne, chce to vymyslet celý koncept. Do jednoho filmu to podle mě není šance narvat. Co ty na to?
Já bych o tom trochu pokecal... (fórum, icq a tak)

Fingolfinnnn, přidáno 25.1. 2004 17:20:43
Skvělá recenze!!! Fakt smekám.
Já zrovna nemám chuť číst, všechny recenze protože mi stačí spousta názorů co slišim všude kolem sebe, sem tam si nějakou přečtu. Dík že si mne navedl na tu tvojí. Kam se na tebe hrabou lidi ze cinemy a premiéra. Já mám takovou vadu, že většinou se snažím prosadit si svůj názor na věc. Tak se nezlob za tu taktiku. K tomu silmarilionu. Já abych řek pravdu mám silmarilion ze všech těch knížek nejradši. Tím že neni pouze o příběhu několika postav a neni tak podrobný, dává čtenáři možnost dotvářet si sám takový ty nevyplněný místa sám jestli chápeš. Už přes rok se snažím napsat k tomu scénář(takovej koníček).
Já sem dlouho přemýšlel jak začít a rozhodl sem se že začnu až příchodem elfů a zaměřim se na příběh silmarilů. Což je základ a příčina všeho. Samotné stvoření ardy a to co bylo před tím bych až během filmu vsunul jako takové vzpomínky valar. A částo o númenoru bych dal jako další samostatný scénář.
Co na to řikáš.

Fosa, přidáno 24.1. 2004 13:46:47
Silmarillion nee, prosím… :o)
Ještě jsem zapomněla jednu poznámku k tvé recenzi – Konečně člověk, co nenadává a raději koná. Hodně štěstí při střihové práci ;o)
Lucyová: Ne že by to nešlo, ale byl by to s největší pravděpodobností příšerný doják a poetika celého příběhu by se vypařila… A to přitom na Berenovi a Lúthien nijak nelpím :o)

Eskel, přidáno 24.1. 2004 0:10:10
S tím silmarilionem je to věc, která stojí za úvahu. Mám totiž takovou vizi(dnes jsem jí vypiloval): Silmarilion by se MĚL natočit, ale zcela ojedinělým a revolučním způsobem...Zhruba za 20 let, až PJ skutečně zmoudří a rozhodne se svojí roli coby Tolkienova dvorního filmaře uzavřít, v době, kdy bude filmová technika zase o dobrý kus dál. Poté by se měl udělat výběr z jeho kapitol, sloučený do filmů po dvou dlouhých "povídkách", ze stejného (nejlépe navazujícího) tématického celku. Všechny (zhruba pět) svazky by pak měly být uváděny jako samostatné filmy, například s měsíčním spožděním. Kdo bude chtít romanci, půjde na Beren a Luthien, kdo bude chtít akci, půjde na Bitvu o Gondolin atd. Každému to co žádá... zároveň to bude dobrý komerční krok, protože fanoušci stejně budou chtít vidět všechny. Finance se po skušenostech producentů s PJ určitě najdou. Jsem asi fakt naivní, ale bylo by to něco... Co si o tom myslíte?
Lucyová, přidáno 23.1. 2004 16:13:00
ad Silmarillion: určitě by bylo neúnosné natočit ho celý, to snad ani nikdo nechce :-) A už jsem to psala loni, ale stejně si to neodpustím: Beren a Lúthien, to by stálo za film... (jestli je to nějakým omylem z Nedokončených příběhů, tak mi odpusťte krátkou paměť :-))
Eskel, přidáno 23.1. 2004 15:24:39
Fosa: Dík, za každou reakci jsem rád... s tím fantasy souhlas, překonán skutečně ještě nebyl. Ad Silmarillion: Je to sice hodně velký optimismus, ale pokud by PJ tak za dvacet let zešílel a rozhodl se dokonat co začal, nemusela by to být prohra. Obzvlášť, pokud by za tu dobu ještě zmoudřel a natočil jen některé příběhy (ty přízemnější). Financování si myslím problém není.
Fosa, přidáno 23.1. 2004 14:37:07
Příspěvků tu nemáš málo, ale k recenzi nic moc. Tak já si přisadím :o) Napsané hezky, docela fikaně jsi se vyhnul kritizování, takže nelze psát žádné rozčílené reakce :o) Sice film tolik nezbožňuji, ale jinak nemám větších námitek. Přesto si rýpnu :o)
Silmarillion? doufám… …že ne ;o)
Ad fantasy: Tolkien není fantasy, Tolkien stojí „nad“ fantasy. Přeberte si to, jak chcete :o)
z.o: Koukám, že už čeříš vody, a docela úspěšně. Tak kdy nám sem přihodíš i svoje dílko k posouzení? Docela se těším ;o)
Svým způsobem film opravdu omezuje fantazii, je to ovšem značně individuální (IMHO :o). Jen nevím, zda se mi chce tyhle debaty znovu vytahovat, už to tady jednou bylo ;o)

Vincent, přidáno 21.1. 2004 4:29:01
to Eskel - něco podobného jsem napsal v jiné diskuzi- nelze nesrovnávat :-) ! dneska jsem to viděl, IMHO je co kritizovat! jinak velmi pravdivý příspěvek
Corwin, přidáno 20.1. 2004 21:19:30
z.o:to se pletes jediny kdo je bez kazu a xybicky jsem ja:-)))
Vincent,co porad mas s tim fantasy tak jak je xapana u Tolkiena.Sakra fantasy je porad fantasy,nebo Ty xapes Tolkienovy knihy jako jinou fantasy.Ja porad nejsem s to poxopit co tim porad myslis....

Eskel, přidáno 20.1. 2004 18:02:38
*Občas mi vypadávaj slova, sorry. :)
"Dobře *ukáže* početnost skupin..."

Eskel, přidáno 20.1. 2004 18:00:52
Vincent a i ostatní: V kritice asi ano, to se dá ovlivnit, ale ne při sledování filmu... z toho náhledu pak totiž ta kritika vzniká a v hodnocení se to prostě promítne, ať už to zapíráš jak chceš. Shrnuto: Přestože to nenapíšeš - protože bys slyšel jenom kritiku (oprávněnou) - film tak budeš stejně vidět a srovnávat. [I když zase nic jiného ti ani nezbývá, protože žádné jiné - srovnatelné - dílo se kterým porovnávat zrovna není. Je to hodně těžké...] I když mě asi všichni strhají, myslím že se srovnání s knihou ani vyhnout nedá. Od toho je to PP. Nesmí se na tom ale postavit celé hodnocení, to je potom blbost.
Chce to hodně soudnosti, rozumu, znalostí(pro srovnání) a asi i citu a vkusu. Jak už jsem ale napsal, tak skutečně objektivní recenzi nemůže napsat jeden člověk, protože mi nikdo netvrďte, že máte tyto + tucet dalších vlastností (včetně zdravě kritického pohledu), které jsou k tomu nutně potřeba. A stejně to nebude platit pro všechny, protože každý nebude s onou recenzí souhlasit, protože to nutně vidí trochu jinak... podle sebe. Je teda asi nesmysl nějaké recenze vůbec psát. (jediné + je, že se tu dobře početnost různých názorových skupin... což je také neobjektivní, protože to jsou fanouškovské stránky.) Je to opravdu těžká otázka a pokud chcete vézt tak plamené diskuze, musíte k tomu asi nahlédnout.

Vincent, přidáno 20.1. 2004 17:09:38
to Eskel- myslím že se dokážu dostatečně oprostit od srovnávání s knihou
Eskel, přidáno 20.1. 2004 17:02:05
Vincent: Ale to je právě to, na čem se snad shodneme všichni, že to přesně na plátno převézt nelze. Pokud jsi se s tím ještě nesmířil, nemá smysl abys tu recenzi vůbec psal. Je to sice velká škoda, ale film, ať už je to cokoliv se dá považovat za více než náhled do našeho milovaného světa, což je víc, než jsme mohli doufat. (alespoň realisti) Belatrix: Dík za to, co jsem chtěl vyjádřit já... hláška že Tolkien není fantasy mě mírně vytáčela, vzhledem k faktu že tolkien fantasy jako žánr víceméně založil.
Vincent, přidáno 20.1. 2004 15:16:24
Není to špatná definice, i když pojem fantasy asi žádnou přesnou definici mít ani nemůže. Myslel jsem fantasy tak jak je chápána u Tolkiena, motivy které on používak ve svých knihách a které podle mě byli převeditelné na filmové plátno! vrátím se k tomu podrobněji v recenzi
Bellatrix, přidáno 20.1. 2004 8:37:46
Vincent: no právě (teď mluvím o fantazy), řadí se tam tak široká škála věcí, že nejde jednoznačně říct, co jsou základní fantasy motivy. Fantazy je to tehdy, pokud se tam dějí nadpřirozené věci, které ale nemají vědecký základ, pohybují se tam neexistující bytosti (ale ne ufoni), většinou se to taky odehrává ve fiktivním nebo částečně fiktivním světě. Často se obrací do minulosti nebo pseudominulosti. Sice to není dokonalá definice, ale řekla bych, že je z toho asi jasné, co je fantazy (popř. čím se liší od sci-fi). Řekla bych, že tomuhle popisu Jacksonův film odpovídá.
Vincent, přidáno 19.1. 2004 20:36:59
to Z.O. - To už přeháníš ne? co vůbec takovéhle věci sem vytahuješ? jenom zabíráš prostor
z.o, přidáno 19.1. 2004 19:58:19
Jistě že jsem všude.Tak jako ty.Setřeš kdekoho že neví co je fantasy.Ty a Bůh jste jediní a ti praví bez kazu a chybinky a rozhodujete o všem.Nemám rád takovýhle negativisty.Že ty jseš skrytej komunista?
Vincent, přidáno 19.1. 2004 15:05:27
to Bellatrix- myslím že je to normální fantasy. Fantasy je různorodý žánr stejně jako jsou rozdíli mezi Pratchettem, Holdstockem nebo Sapkowskim.
to Eskel- jen některý z příběhů samostatně- to by snad šlo. Třeba Berena nebo Túrina. Ale dobrý velkofilm se z toho udělat nedá. Jacksonův Pán prstenů je prostě akční film s prvky toho jak to bylo v knize. Jasně že se to nedá natočit podle knihy, ale točit film na motivy fantasy knihy jako akční je podle mě chyba. A stejně tak si nemyslím že ten film (ač akční) je nějak zvlášť skvělý, ale počkejme na moji recenzi. Pak bude všechno přehlednější.
to z.o.- Pronásleduješ mě opravdu svědomitě! :-) Sotva odpadl pubertak tak seš tu ty! :-) Kdyby sis přečetl co jsem tu kde v diskuzích napsal tak bys zjistil, že nejsem až zas extrémní kritik. Ale více až v recenzi, na film bych měl jít zítra. To že je 90% procent mých příspěvků tady záporných, je prostě tím, že zatím jen nesouhlasně reaguju na příspěvky jiných (diskutuju- a myslím že věcně)! Na chválení bude dost prostoru v recenzi!

Eskel, přidáno 18.1. 2004 11:31:10
Vincent: I kritika se dá pochopit, ale pokud je alespoň věcná.
Jak už jsem napsal, Tolkien dal fantasy - jako žánru - vzniknout. je to můj názor a myslím že celkem podložený. S většinou lidí bych se shodnul. Prozraď mi tedy co je podle tebe fantasy, co PP a kde jsi k tomu přišel, protože je to podle mě úplnej nesmysl...

z.o, přidáno 18.1. 2004 10:30:11
Vincente,Vincente.Co na Tvoje příspěvky říct.Ty jsi šel na film abys jej setřel, abys našel jenom chyby.Možná že jsi studoval či studuješ obor literatura.Nikdo neví.Ale diskuze na téma co je a co není fantaśy se nehodí na tyhle stránky.Zkus najít na filmu nějaká positiva.A jestli je nechceš najít tak, tak už nevím co ti napsat.Děláš z lidí pouze trouby.A o to ti asi jde.Takovýchhle extrémních názorů je naštěstí málo.Je mi jasné že to ženu na ostří nože.Ale veškeré tvé reakce na cokoliv jsou záporné.A to si myslím tyhle tři filmy nezaslouží.:)))
Eskel, přidáno 18.1. 2004 0:59:03
vincent: Byl by to asi ještě větší zázrak, ale myslím že některé z těch příběhů mají šanci být úspěšně natočeny. Doufám v to...
d3u5, přidáno 17.1. 2004 22:48:30
Good recenze :-)

Dejve :-)

Bellatrix, přidáno 17.1. 2004 20:32:50
Vincent: Ani knižní PP není klasická fantazy, jenom je tam škatulkován, takže v tom nevidím problém.
Vincent, přidáno 17.1. 2004 16:21:28
Hollywoodský akční velkofilm, který popírá základní fantasy motivy
Kaven, přidáno 17.1. 2004 13:51:00
Vincent: a co je tedy Jacksonuv Pan prstenu?
Vincent, přidáno 17.1. 2004 6:24:20
Opravdu chceš natočit Silmarillion? to si se asi zbláznil. Jacksonův Pán prstenů není fantasy
tumithak, přidáno 16.1. 2004 23:35:36
Legolasovy kousky mi nevadily, i když bych je nemusel, a Arwen bylo nakonec daleko méně, než podle prvních zpráv před čtyřmi lety mělo být (díky všem vzbouřeným fanouškům...). Takže veliká spokojenost a gratulace směrem k PJ a všem, kdo se na tomhle neskutečně krásném zážitku podíleli...
Eskel, přidáno 16.1. 2004 21:57:07
*oběti :))))))))))))

Diskuze etenáou na tichto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých poíspevku a nenese za ni zodpovidnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv poíspivek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentár:

Přepiš heslo   --> 
Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,63% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,16% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,68% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,35% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!