Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 291 lidí

Celkem návštěvníků
14088919

English version here[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

2.2. 2003 15:40:57ElwenJá a kniha: Tolkien-šílenec (etu vše stále dokola,sbírám obrázkové publikace,...)
Pokud bych zde měla vypočítat všechno, co se mi na filmu Dvě věže líbilo, byla by tahle recenze asi hodně dlouhá, takže začnu-jako správná Češka- nejprve kritikou. Myslím, že jsem dost tolerantní, ale scénář tohoto dílu se mi zdál vůči předloze upravený až moc...tím spíše, že mi některé úpravy přišly poněkud zbytečné a nepochopitelné - proč například Aragorn padal z toho srázu? To chtěl režisér překvapit skalní znalce předlohy?Nebo se mu prostě zdálo, že filmu schází dramatičnost a napětí? Proč se Faramir tolik zdráhá propustit Froda se Samem (A PROČ MÁ proboha SVĚTLÉ VLASY?)?
Také se mi moc nelíbila scéna, kdy hobiti přivedou Stromovouse na paseku plnou mrtvých stromů...a on se (jako pravý Rambo nad vypálenou vesnicí svých přátel) rozzuří (to mi ten burárum neměl dělat!) a kde se vzali, tu se vzali, objeví se enti a už...to zase pokračuje podle předlohy. Nejsem sice žádná tolkienovská puristka, ale všeho toho váhání, zda jít válčit nebo ne, bylo i na můj vkus moc. Proč sakra ten Theodén tak dlouho váhal, proč ti enti tak dlouho váhali, proč zaváhal dokonce i Pipin?! Nebylo v těchto scénách toho patosu víc než by bylo třeba?
Ale dost už kritiky, koneckonců co se nelíbí mně, může se zdát dobré někomu jinému. Ovšem co se chvály týče, tam myslím, že se se mnou snad nikdo hádat nebude. Exteriéry Nového Zélandu mne zase znovu omráčily, stejně tak dokonale vybraní herci. Kostýmy dokonalé, počítačem vytvořené stavby braly dech, stejně jako všechny další speciální efekty Glumem počínaje a bitvou o Helmův Žleb konče (dokonce ani spousta přečtených pochvalných recenzí mne nedokázala dostatečně připravit na ten ohromující zážitek z bitvy, ale především z Gluma - kdyžšš šme ssi povídali se Sssméagolem byli šme rožtomiloučší, viď milášku...natožž pak kdyžž šme pšinešli páneškovi králíššky...). Filmová hudba, která mne ve Společenstvu tolik neoslovila, byla tentokrát díky rohanskému tématu jedinečná. Ocenila jsem dokonce i některé změny, jako například transformaci Gimliho do vtipné postavičky (řekla bych, že to byla transformace dostatečně decentní na to, aby neodporovala duchu knihy) nebo přidání vypjatého momentu setkání Froda a Nazgúla v Osgiliathu (ti nazgúlí okřídlení nosiči jsou dokonalí). Snad jen příchod komanda elfích lučištníků do Rohanu mne nemile zaskočil - byli krásní, byli efektní, byli efektivní, ale rozhodně nebyli nutní (naopak - elfové odchází na Západ a s lidmi už nemají co bojovat) - avšak jejich přínos monumentalitě bitvy byl nemalý.
Pokud bych měla své dojmy z filmu Dvě věže schrnout, musím říct, že byly zpočátku smíšené, ovšem po opakovaném shlédnutí se vylepšovaly a vylepšovaly, až teď ani pořádně nevím, jestli se mi víc líbilo Společenství (ke kterému mám méně výhrad) nebo Dvě věže (které jsou i přes všechny výhrady strhující)...jestli bude Návrat krále taky takový zážitek...tak asi lístky za kino zruinuji rodiný rozpočet...:)
 9/10 [Celkové hodnocení]
 
 10/10 [Vizuální dojem]
 10/10 [Hudba]
 10/10 [Herecké výkony]
 7/10 [Zpracování zmin oproti knize]
[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

Oznámkujte recenzi (jako ve škole)

1

2

3

4

5

Zatím bez komentáou


Diskuze etenáou na tichto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých poíspevku a nenese za ni zodpovidnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv poíspivek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentár:

Přepiš heslo   --> 
Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!