Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 406 lidí

Celkem návštěvníků
14105758

English version here[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

17.1. 2003 19:36:06Dáša ČechováJá a kniha: Tolkien-šílenec (etu vše stále dokola,sbírám obrázkové publikace,...)
Recenze na Pána prstenů Dvě věže (LOTR TTT) Už první díl z trilogie mě uchvátil a tak se na Dvě věže nedá říct nic jiného než: Úžasné. „Je velká ostuda, že Společenstvo nedostalo Oscara.“ Prohlásil na tiskové konferenci představitel Sarumana Christopher Lee. Můj osobní názor je podobný a také si myslím, že pokud Dvě věže nedostanou za nejlepší film roku Oscara, tak budu opravdu přemýšlet o uplácení poroty. Pro zarytého čtenáře Pána prstenů budou určitě velkou ranou změny oproti knize. Například dobytí Helmova žlebu nebo boj Éowyn s Aragornem a její láska k němu. Avšak tyto scény dávají filmu své kouzlo.. Komu by vadilo, že budou Frodo, Sam i Glum odvlečeni do Osgiliathu kde má být Prsten moci použit proti Mordoru, když nakonec Faramir pochopí co je správné. Horší to už bude se smrtí Haldira – nemilosrdný skřet mu zasadí ránu do hlavy, ale jak se později ukáže diváka šidili oči, krev udatnému elfovi kape z ramene a na hlavě nemá ani šrám. Pokud si ovšem myslíte, že film kvůli vymazání scén bude moc krátký velmi se mýlíte. Druhý díl je dlouhý tři. Takže si s sebou vezměte spoustu jídla a pití – přestávky nejsou. Během filmu si budete říkat, že některé z „tří částí společenstva“ je dávána přednost, to je ovšem jenom pocit. Samozřejmě, že u Aragorna a spol. se zdržíme déle než třeba u Smíška a Pipina. Další krásou filmu je hudba, kterou nevnímáme tolik jako děj, ovšem je jeho nedílnou součástí. Proto například v Helmově žlebu a bitvě o něj doporučuji vaše sluchové smysly upnout do pozadí, k hudbě. Přímo směšné zvuky vydává Sméagol při křičení své přezdívky. Místo jasného Glum, však slyšíme doslova chrchlání nebo přímo kašel. Pokud jste se nechali odradit kritizující zprávou v Událostech na ČT 1 dne 16.1. 2003, měli byste okamžitě na vše zapomenout a vyrazit pro lístky. Dobré filmy se totiž nepodaří každý den. Film začíná malým úvodníkem z prvního dílu: Gandalf stojící na Můstku na Balroga křičí Neprojdeš, ten ho však shodí s sebou do temnoty. Menší boj odehrávaný mezi Gandalfem a Balrogem je však náhle přerušen – Frodo se vzbudil. Ráda věřím, že pokud jste Pána prstenů nečetli okamžitě tak uděláte, protože byste filmu neporozuměli tak dobře jako muž sedící vedle vás, který na Legolase křičí: „Tak zabij toho blbýho skřeta.“ Příjemné shlédnutí filmu přeji všem fanouškům J.R.R.Tolkiena
 9/10 [Celkové hodnocení]
 
 10/10 [Vizuální dojem]
 9/10 [Hudba]
 9/10 [Herecké výkony]
 10/10 [Zpracování zmin oproti knize]
[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

Oznámkujte recenzi (jako ve škole)

1

2

3

4

5

Nazgúlka, přidáno 1.2. 2003 15:07:02
Luc: v knize dával Aragorn Éovyn dost najevo co k ní cítí, ale ve filmu to vypadalo, že je mu to fuk a nechal se svádět.
Lucyova, přidáno 30.1. 2003 16:04:26
ahááá...tak to mě teda fakt nenapadlo. Asi nejsem správná feministka, ale svádění je u mě něco jiného než pouhé složení poklony...
Jan Belcarnen Čeřovský, přidáno 27.1. 2003 13:24:21
Lucyova: a co ta scéna, ve které jí říka "Nemyslím, že to bude tvým osudem. Jsi štítonoška Rohanu..." a tak dál :) to je úplně jasný ;-)
Lucyova, přidáno 27.1. 2003 13:20:30
Ruby: mě teda nepřišlo, že by Aragorn Eowyn nějak sváděl, to teda spíš ona jeho... (pokud ti to tak přišlo, tak kde? To by mě docela zajímalo...)
Magdaléna, přidáno 24.1. 2003 14:22:03
Vy jste tak škaredííí!!! Chudák Haldir...
Ruby, přidáno 23.1. 2003 22:48:56
"dobytí Helmova žlebu nebo boj Éowyn s Aragornem a její láska k němu" ... To je přece v pořádku! Žleb byl víceméně dobytý, než přišlo svítání. Bylo to jen taktak... A Éowyn se do Aragorna zamilovala i v knize, jen Aragorn se jí tak okatě nepodbízel, naopak jí dal naprosto jasně najevo, že její lásku opětovat nemůže. Boj mezi nimi žádný nebyl, jen se Aragorn předváděl (taky zbytečná filmová vsuvka, ale žádná tragédie pro Tolkienfila ;o), byly tam daleko brutálnější změny, třeba zrovna obrácení Faramirovy povahy a jeho významu).
Haldir tam stejně neměl co dělat, je dobře, že zemřel a nehrozí tedy, že by byl i v Návratu Krále :o) Ale s jeho zraněními nemáš pravdu. Byl totiž prvně zasažený do ramene a pak, když se tam v šoku motal, tak dostal ještě zezadu do hlavy sekerou ;o)

Loswen, přidáno 19.1. 2003 19:51:15
Tak to jo, se žvýkačkou souhlasim, blbě sem to pochopila, promiň
Nazgúlka, přidáno 18.1. 2003 13:08:43
Loswen já nemyslela popcor ale třeba žvýkačku...a pití. samozřejmě mě se film zdál také krátký, ale poněvadž je celkově přístupný mohl by se někomu zdát i dlouhý.
P.S.: s tim popcornem a sekánim hlav souhlasím

Loswen, přidáno 17.1. 2003 22:04:59
Moc nesouhlasím s tím, že je film dlouhý. Mě připadal neuvěřitelně krátký a nejradši bych sekala hlavy(neber si to osobně)těm, co se tam cpou popcornem a ani ho po sobě neuklidí!!
Nazgúlka, přidáno 17.1. 2003 19:46:41
tak jak se píše čas filmu má být tři hodiny. omlouvám se chybička se stala.

Diskuze etenáou na tichto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých poíspevku a nenese za ni zodpovidnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv poíspivek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentár:

Přepiš heslo   --> 
Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!