Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 497 lidí

Celkem návštěvníků
13789177

English version here[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

16.1. 2003 19:09:31LucilleJá a kniha: Eetl nikolikrát
Jak už kdesi napsal Belcarnen, minulý rok by se dal charakterizovat jako jedno dlouhé čekání. A to se nyní naplnilo.
Jak asi víte, ve Slovanském domě promítali před TTT Společenstvo. Připomenutí děje není nikdy na škodu. Já bohužel nestihla upoutávku na TTT, ale jelikož mě jako spoustu jiných čekala premiéra, ani mi to tak nevadilo. Tímto se tedy omlouvám všem, komu jsem na okamžik zastínila plátno, ale sprintovala jsem od Kenvela, dřív se mi to nepodařilo. Celý den jsem byla extrémně nervní, strašně jsem se těšila, ale to asi každý z nás. U mě se nervozita projevovala neustálým psaním sms ( promiň, Bele ), kopáním, bušením a plácáním do čehokoliv ( kohokoliv ), případně chozením tam a zase zpátky ( hlavně poslední hodinu, než jsem vyjela ). Poslední tři hodiny před půlnocí ale byly v pohodě právě díky prvnímu dílu Pána Prstenů. Naprosto mě pohltil, první hodinu a půl jsem seděla bez pohnutí, v ruce jsem pořád svírala lístek. Jako pokaždé jsem probrečela konec.
Ale už k samotnému druhému dílu. To už jsem se do sálu vřítila mezi prvními. Po asi čtvrthodince hrozného čekání se v sále setmělo, ozval se potlesk, jenže vzápětí se opět rozsvítilo. Znovu se zhaslo, znovu potlesk, teď už hlasitější. Reklamy, upoutávky na další filmy a… nadešel dlouho očekávaný okamžik. V úvodu kamera přejíždí zasněžené hory, provázená posledními slovy Gandalfa Šedého, ocitáme se znovu na můsku v Khazad-dúm, opakují se důvěrně známé okamžiky. Celý nacpaný sál se zatajeným dechem sleduje bezprostřední reakce Společenstva, Balroga stahujícího Gandalfa do hlubin Morie. Už mám oči zalité slzami. Najednou sledujeme, jak padají temnotou, hlouběji a hlouběji, bojují spolu. A vy si připadáte jak na horské dráze. Objevuje se nápis The Two Towers. Nemůžu tomu uvěřit, ale je to skutečnost, opravdu jsem mezi prvními ( nepočítám novináře atd. ) lidmi, co to vidí.
Nebudu tady sáhodlouze popisovat děj, sami si běžte do kina. Asi nejsilnějším aspektem filmu je opět hudba. Strhující, nádherná, napínavá, vzrušující, vznešená. Skvěle dokresluje děj, jak by to mělo být. Zvlášť krásné jsou ty housle u Edorasu. Ty mě opravdu dostaly.
Jednoznačným vrcholem Dvou Věží je bitva o Helm’s Deep. Massive udělal neuvěřitelnou práci. Vojska skřetů i Skurut – hai vypadají naprosto realisticky. Sám Žleb je taky moc krásný. Měla jsem původně jinou představu, ale ta se kdesi rozplynula. Na elfí komando jsem byla hodně zvědavá, nezklamalo mě. Taky mě moc potěšilo, že se tam Aragorn stal velitelem, strašně se těším na jeho proměnu v krále. Celá bitva byla úžasná, ještě bych ji dost prodloužila, ale ten konec…. No, přijede Gandalf s Jezdci a je v podstatě konec.
Ještě jsou tu nové postavy: Theodén, Éowyn, Éomér, Faramir, Gríma, Stromovous a hlavně Glum. Všichni mi přišli skvělí, tedy výkony herců, ale pěkně popořadě. Theodén v podání kapitána z Titanicu přesně splnil moje očekávání. Vymítání Sarumana je dechberoucí, přimáčkne vás to do sedačky. Jeho proměnu jsem si představovala méně výraznou, ale prosím. Hlavně mě upoutal jeho hlas – královský. Hrdý, silný, mocný. Éowyn mě ohromila. Tohle jsem nečekala. Mirandu jsem hodně podcenila, přišla mi jako obyčejná, nevýrazná tyrolská selka, prostě ne zrovna dobrá. Ale zahrála výborně, přesvědčivě, přinutila mě úplně změnit názor. Éomér byl dobrý, ale měl hrozně málo prostoru, nemůžu ho moc posoudit. Zato Faramir, ten mě zklamal. Měl to být hodný Boromirův bratr se silnou vůlí, která odolá moci Prstenu, ne tohle. Jeho zásadní změnu charakteru považuji za největší mínus filmu. Gríma Červivec byl ještě slizčí a hnusnější, než jsem si představovala, záporák jak vyšitý. Stromovous mě dostal svým hlasem. A Glumíček? Dokonalý, úchvatný. Předčil moje očekávání, vypadá jako živý. Sice víte, že to není možné, ale působí hrozně realisticky. V jednom okamžiku je vám ho hrozně líto, chudáčka malého, hned potom byste ho nejradši uškrtili, slizouna. Ale nejlepší scény jsou rozhovory Sméagola a Gluma. Ten rozdíl mezi nimi je ohromný, poznáte ho na první pohled.
Dvě Věže jsou temnější, akčnější a jaksi hlubší než Společenstvo, často se vyskytují vtipné scény ( např. všichni si myslí, že Aragorn je mrtvý, ale není a první Legolasova slova jsou „jdeš pozdě“ ), kdy se rozesměje celé kino. O tenhle film prostě nemůžete přijít.

….Glum vede svůj závěrečný monolog za tónů skvělé Gollum’s song od Emiliany Torrini, objeví se závěrečné titulky. Několik vteřin je v sále hrobové ticho, poté začínají téměř všichni ( včetně mě ) tleskat. Tři hodiny jsme téměř nedýchali. Většina lidí se zvedá, ale já a spousta dalších stále nevěřícně sedíme. Skončí titulky, rozsvítí se všechna světla a už se všichni zvedáme a odházíme…
 10/10 [Celkové hodnocení]
 
 10/10 [Vizuální dojem]
 10/10 [Hudba]
 10/10 [Herecké výkony]
 9/10 [Zpracování zmin oproti knize]
[ <<< Další recenze ] [ Všechny recenze ] [ Poedchozí recenze >>> ]
[ Poidat recenzi ]

Oznámkujte recenzi (jako ve škole)

1

2

3

4

5

PhyllisPoink, poidáno 29.1.2017 3:12:39
wh0cd86961 <a href=http://buysynthroid.us/&g t;synthroid</a> <a href=http://buyneurontin.tech/ >neurontin pill</a> <a href=http://strattera.christma s/>strattera</a> <a href=http://elimitecream.revie w/>elimite cream</a> <a href=http://clindamycinhcl300m g.pro/>order clindamycin</a> <a href=http://tadalafil25.top/&g t;tadalafil</a> <a href=http://valsartanhydrochlo rothiazide.site/>valsartan hydrochlorothiazide</a>
Nazgúlka, přidáno 9.2. 2003 19:44:56
Mě nejvíce rozesmál glum, který se hádal sám se sebou a přitom to vypadalo jako byl byli dva. nejvíce mě však zklamalo to, že jsme přišli o spoustu legračních scén s Gimlim kdy si ho Legolas dobírá kvůli praménku vlasů od Galadriel.
Skrabicka, přidáno 17.1. 2003 17:02:33
Souhlasím, Eowyn byla dokonalá stejně jako ty housle:o) a na Legolasovo "Jdeš pozdě. Vypadáš strašně" nedokážu zapomenout!
Dyda, přidáno 16.1. 2003 20:50:17
Jsem rada ze Eowyn nekoho ohromila tak jako me,byla vazne krasna a smutna a odhodlana, tak jak podle me mela byt.Housle vznasejici se nad Edorasem vedou :))
[ Všechny komentáoe ]

Diskuze etenáou na tichto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých poíspevku a nenese za ni zodpovidnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv poíspivek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentár:

Přepiš heslo   --> 
Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!