Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 432 lidí

Celkem návštěvníků
14110294

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Melies
27.11. 2006
Peter Jackson a Fran Walsh o filmu Hobit a další informace k tématuVerze pro tisk

To, co nyní uvidíte, je překladem dopisu Petera Jacksona a Fran Walsh, Petrovy manželky a spoluautorky většiny jeho scénářů, autorům a návštěvníkům TheOneRing.net. Myslím si, že další slova jsou v tomto případě zbytečná:

Drazí fanouškové Pána prstenů,

jak jistě víte, v poslední době probíhala horlivá debata okolo adaptace Hobita. Mnozí se mě ptali kdy, nebo zda vůbec bude tento film natočen. Vždy jsem odpovídal, že bychom byli velmi rádi, kdyby se tak stalo - pokud nás někdo v této záležitosti osloví.

Možná víte i to, že WingNut Films1 již dříve podalo trestní oznámení na New Line Cinema, odstartované prověřením některých údajů ohledně skutečných výdělků Společenstva prstenu. Myslíme si totiž, že konečné vyúčtování bylo uskutečněno tendenčně a neobjektivně a žádáme, aby do věci zasáhl nezávislý orgán, který by vynesl, samozřejmě, námi plně respektovaný, spravedlivý verdikt. Z našeho pohledu nešlo o nic jiné, než o uplatnění našich práva, které jsou zakotvené i ve smlouvě2.

Vždy jsme říkali, že adaptace Hobita nepřichází v úvahu, pokud se tento spor nevyřeší. Důvod je jednoduchý - nemůžete mít smlouvu se studiem, pracovat spolu na složitém a drahém projektu, bojovat se všemi nástrahami a překážkami, zatímco ve vzduchu visí nevyřešená soudní kauza.

Stejně tak jsme říkali i to, že nechceme jakýmkoli způsobem ovlivnit Hobita výsledkem našeho sporu. A právě to se stalo - natočení filmu mělo být podmínkou k urovnání celé kauzy. My si však myslíme, že film, který by vznikal s takovými úmysly, by byl dopředu odsouzený k zániku. Jakmile se pustíte do natáčení, berete na sebe obrovský závazek a musíte být poháněni vášní dostat film na plátna kin. Je to ta vášeň a nic jiného, co dává filmu jeho výslednou formu a tvar. Nesmí jít o chladnokrvné obchodní rozhodnutí.

První zprávy o adaptaci Hobita proletěly světem o pár měsíců dříve. Metro-Goldwyn-Mayer, které vlastní část filmových práv, veřejně prohlásilo, že by se s námi chtělo podílet na jeho natočení. Byla to dost podivná situace, protože v té době jsme s New Line Cinema na toto téma neprohodili ještě ani jediné slovo - čehož si povšimla média. Asi po dvou týdnech různých z prstu vycucaných teorií a domněnek měl náš manažér Ken Kamins telefonát se spolumajitelem New Line Cinema Michaela Lynna. Ten mu v kostce oznámil, že pokud chceme uspět ve zmiňovaném soudním sporu, musíme se zavázat, že pro ně Hobita natočíme - „protože takto se podobné záležitosti řeší.“ Dále řekl, že když spojíme smlouvu o odškodnení se smlouvou o natočení filmu, vyděláme mnohem více peněz. To je, samozřejmě, pravda, ale nic to nemění na faktu, že je to ten nejhorší způsob, jak k natáčení přistupovat.

Před pár roky Mark Ordesky3 řekl, že New Line Cinema nemá práva jen k Hobitovi, ale i k dalšímu prstenovskému prequelu, který by sledoval události vedoucí ke Společenstvu prstenu. Od tohoto momentu jsme si mysleli, že to budeme my, kdo bude požádán o natočení Hobita, případně onoho dalšího filmu. Mysleli jsme, že se náš spor s New Line Cinema rychle vyřeší a nic nám nebude bránit v tom, abychom se rozumně dohodli. Mysleli jsme, že natáčení začne již příští rok při pracích na filmu Lovely Bones. Dokonce jsme měli dohodnutou schůzku s výkonnými producenty z MGM, kde jsme chtěli probrat finální časový harmonogram.

Avšak minulý týden Ordesky zavolal Kenovi a řekl mu, že New Line Cinema už s námi při výrobě Hobita a zmíněného prequelu nepočítá. Byl to vysloveně zdvořilostní telefonát, oznamující, že studio už aktivně shání člověka, který by oba projekty zrežíroval.

Vysvětlil to tak, že autorská práva, která dostali od Saula Zaentza 4 jsou časově omezená, což je fakt, který nám nikdy nikdo neřekl, a pokud nechceme začít rokovat dříve, než bude náš spor ukončen, nemají jinou možnost.

Je nám velmi líto, milí fanouškové, že to muselo skončit právě takto. Naše cesta do Tolkienovského světa začala telefonátem Kena Kaminsa Harveymu Weinsteinovi v listopadu 1995 a skončila telefonétem Ordeskyho Kenovi v listopadu 2006. Bylo to krásných jedenáct let.

Tato situace nám není ani zdaleka příjemná, ale nevidíme žádný smysl v rozhořčení a hněvu. Nemáme jinou možnost, než na Hobita zapomenout a věnovat se dalším projektům.

Zároveň přejeme zdar komukoli, kdo bude mít to privilegium Hobita natočit, a těšíme se, až ho uvidíme na velkém plátně.

Největší dík však patří vám, za vaší nesmírnou podporu po celé ty roky.

Urazili jsme dalekou cestu tam - ale už ne zpátky.

Peter Jackson a Fran Walsh


....................................................................
(1) Produkční společnost Petera Jacksona.
(2) Jde o takzvané audit clause práva dávající tvůrcům možnost nahlédnout do účtovních knih bez toho, aby musela být dopředu podána žaloba.
(3) Výkonný producent celé trilogie.
(4) Ředitel Saul Zaentz Company, který vlastní práva na Hobita a trilogii Pán prstenů.


A příběh pokračuje...
To, že režii filmové adaptace slavného Hobita podle všeho nebude mít na starosti novozélandský vizionář Peter Jackson, ví už i ten poslední prodavač dýňových jadérek na trhu v Horním zapadákově. Tento nešťastný krok, kterým si studio proti sobě poštvalo každého fanouška Tolkienova díla, byl ze strachu před totálním bojkotem téměř okamžitě zpochybněný výrokem Metro-Goldwyn-Mayer: „Diskuse o tom, zda bude Peter Jackson natáčet Hobita, nebo ne, není ještě ani zdaleka uzavřena.“ Další náplast na pošramocenou divákovu psychiku přichází v podobě zveřejnění potenciálního náhradního režiséra – a teď se podržte – Sama Raimiho. Autor, kterého milují současní diváci díky Spidermanovi a na kterého nedají dopustit staří harcovníci obdivující jeho úchylnou sérii Evil Dead, by teoreticky mohl uspokojit všechny a trochu tak celou situaci upokojit. Na druhé straně, může se jednat jen o plané sliby studia, které si až příliš pozdě uvědomuje, jakou strašnou chybu udělalo. Jedno je však jisté – fanouškové Pána prstenů nejsou jediní, kteří s výměnou režiséra nesouhlasí. „Návrat do Středozemě bez Petra si umím představit jen velmi těžko,“ vyhlásil Ian McKellen, představitel Gandalfa. Kolegyně, kolegové, pokud má toto znamenat, že odchodem Jacksona přijdeme i o část hereckého ansámblu, výsledek je předem jasný – Hobit jde definitivně do kytek.

Překlad textů a komentář převzat z CSFD.cz se svolením autora (Melies - CSFD Profil)


Přiznám se, že má první reakce na nadšené články "Hobit bude možná už brzo" z nedávné doby byla spíše vlažná. Vlastně jsem ani neinvestoval čas a energii do toho, abych zprávu přepsal sem. Nemyslím si, že je správný čas na Hobita a že problémy se nějak brzo vyřeší. Skoro jistě si ještě hezkých pár let počkáme. A pak Hobit vtrhne do kin, následován rozšířenou remasterovanou edicí Pána prstenů. Uvidíte :o) ... Belcarnen

Přečteno celkem 11890x, verze pro tisk

Další článek - TolkienCon 2007 - Reporty, fotografie, videa, ztráty a nálezy... to vše tu (snad) časem bude... (poslední aktualizace 18.1. 13:24)

Předchozí článek - TolkienCon 2007 - Pozvánka

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
boring, poidáno 26.1. 2007 7:41:58
imaxoj.......nemyslim si že režisér spidermana by natočil hobita líp...ale když by hobit neměl být natočenej tak ať to natočí kdokoliv... ale když by měl být....tak jedině od PJ
inmax, poidáno 21.1. 2007 16:36:51
Sam Raimi natočil spoustu kvalitních filmů.. nejen Spidermana... Hobita by určitě taky natočil skvělýho, ale prostě to nebude to pravy, jako od PJ
boring, poidáno 21.1. 2007 15:00:12
Promiťe mi že se tady budu takhle vyjadřovat, ale jinak to nejde: Co si vo sobě myslej ty namyšlený kreténi ze studia........že to bude režírovat ten co natočil spidermana........TO BY ČLOVĚK BLIL IVANE
inmax, poidáno 15.12. 2006 17:54:11
achjoooo... to jsou trable.... snad se to vyřeší a Hobit v režii PJ jednou bude.. :o(
boromira, poidáno 28.11. 2006 8:20:41
Upřímně řečeno, ani mně se tato situace nezamlouvá, ale takových nás bude nejspíš většina.

gizmo: to jsem ráda, že ses ozval, když mi zmizely nastavené stránky a s nimi komiks, málem jsem propadla panice.

gizmo, poidáno 27.11. 2006 19:07:07
Zajímavostí je, že (údajně) ve chvíli, kdy New Line s natáčením nezačne příští rok (2007), práva prý zase spadnou do klína Saulu Zaentzovi, původnímu majiteli práv, kterému se btw celá situace taky příliš nezamlouvá.
---
Chvilka pro reklamu: Comics Pán prstenů pěkně pohromadě - http://lotr-comics.net

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!