Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 785 lidí

Celkem návštěvníků
13776127

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
29.10. 2003
První recenze / názor na rozšířené Dvě věže; Rozhovor s FaramiremVerze pro tisk

První recenze / názor na rozšířené Dvě věže
Zdroj: TheOneRing.net 

Viděl jsem rozšířenou verzi Dvou věží zhruba před týdnem a jsem velmi rád, že mohu napsat, že fanoušci budou opravdu potěšeni. Bohužel nemohu říct, jak se mi podařilo k filmu se dostat, protože bych mohl skončit stejně jako skřet snažící se uprchnout z Helmova žlebu...

Myslím si, že rozšířené Společenstvo odvedlo opravdu skvělou práci při doplňování detailů v příběhu a přidávání věcí, které by fanoušci bývali rádi viděli už v sestřihu pro kina, ale rozšířené Dvě věže mnohem podstatněji doplňují původní verzi. Mnoho nových scén opravdu pomáhá vysvětlit dialogy nebo scény z původního sestřihu. Malou ukázkou budiž třeba scéna hned z počátku filmu, ve které Sam a Frodo jedí lembas a Frodo říká něco jako: "Tobě nic nezkazí náladu, že Same?" a Sam se rozhlédne a odpovídá: "Ty dešťové mraky by mohly." Ve verzi pro kina další scéna ukazuje hobity putující v mlze a zjišťující, že chodí v kruzích. V rozšířené verzi uvidíme nejprve Froda se Samem jak sedí skrčení pod svými plášti v pořádném lijáku a pronášející něco ve smyslu "je lepší moknout než bloudit v mlze". Zároveň tato scéna dává poprvé prostor Glumovi, který hobity pozoruje zpoza kamenného převisu. Nebudu se snažit popsat vše co si pamatuji - musím říct, že jsem si opravdu užíval nové neočekávané scény. Ale pro ty z vás, kteří chcete vše vědět předem, tady je pár nových scén:

Během toho, co Smíšek s Pipinem popíjejí entí nápoj, zápasí s obrovskou nádobou ve které je a spadnou mezi kořeny stromu, který je začne vcucávat dovnitř a pokračuje až do chvíle, než se opět objeví Stromovous, zahraje si na Toma Bombadila a zachrání je. Nevím, zda fanoušci knihy ocení tento náznak dědka vrbáka (ten strom mi nepřišel moc jako vrba), ale scéna se mi líbila a zvýraznila to, že les je nebezpečný a podrážděný, což jen prospělo scéně, ve které huorni vyrážejí k Helmovu žlebu a také na konci scéně se skřety prchajícími do lesa. Závěrečný záběr na les mi připomněl scénu hned ze začátku, když skřeti vedoucí hobity k Sarumanovi prohlašují: "Vypadá to, že se maso vrací do našeho jídelníčku chlapci!" Žádné létající vnitřnosti, ale spousta agresivního svíjení a kroucení. Ironie, ale pěkný odkaz... a velmi PJovské.

Uvidíme více rozhovorů ve chvíli, kdy Gimli, Legolas a Aragorn vstupují do Fangornu. Legolas říká, že elfové původně učili stromy mluvit a Gimli k tomu dodává, že ho nenapadá vůbec nic, o čem by strom mohl mluvit kromě mizerných veverek. Mám pocit, že jeho komentář byl trochu trapný, proto si jej asi také pamatuji. Ale ostatní nové dialogy jsou skvělé. Je zde spousta nových (mnohem úspěšnějších, z mého pohledu) humorných momentů, které myslím opravdu dobře dotváří jinak temný a krutý děj.

Jen pro příklad... Smíšek s Pipinem párkrát zmiňují dobré dýmkové koření a na konci je pár fajn scén z paběrkování v Železném pasu, ve kterých nalézají jablka, něco co vypadá jako krocan nebo velká slepice plující v jezeře vytvořeném povodní. Sledují řadu jídla až do skladiště, kde nalézají soudky plné dobrot. Je zde vtipná scénka se Stromovousem, který dojde k otevřeným dveřím v ruinách a podívá se skrz ně dovnitř. Vše, co slyšíte, jsou hlasy Smíška a Pipina, kteří si právě užívají všech těch dobrot a ve vzduchu jsou vidět mráčky stoupajícího kouře.

Je zde také scéna s Červivcem vracejícím se do Železného pasu. Popisuje Sarumanovi Aragorna, Legolase a Gimliho. Saruman se zeptá specielně na Aragorna a Gríma popíše jeho prsten. Saruman si jej vyhledá v knize a praví: "Takže Gandalf si myslí, že objevil Isildurova dědice... Bez ohlednu na to..." To si myslí!


Rozhovor s Faramirem
Zdroj: www.lordoftherings.net 

Není komplexnější postavy v Pánu prstenů než Faramira. Je vojákem se srdcem učence... svědomitý syn zavrhnutý otcem... s bratrem, kterému se nikdy nemůže vyrovnat... muž, který má Jeden Prsten ve svých rukou a dobrovolně jej dá pryč. Je to bohatá role a David Wenham považuje za velké štěstí, že se jí mohl zhostit.

Jaké úkoly leží před Faramirem v Návratu krále?
Faramir prochází během příběhu Pána prstenů neuvěřitelnými strastmi a v Návratu krále se vše jen vystupňuje. Je po dlouhý čas pod obrovským tlakem a jednoduše dojde ke kritickému bodu. Napětí ve všech dějových liniích je na naprostém vrcholu.

Jaký je Faramirův vztah s jeho otcem, správcem Gondoru, Denethorem?
Denethor je starý muž na hranici zdravého rozumu a nutí Faramira dělat věci, které nejsou vůbec logické a vedou jeho muže k téměř jisté smrti pod rukama Sauronových skřetů. Ale svého otce miluje a plně se jeho rozkazy řídí.

Jak se Faramir vyrovnává s tím, že žije ve stínu staršího bratra Boromira?
Faramir zjišťuje, že nikdy nedokáže dostát očekáváním svého otce. Boromir byl oblíbený syn. Boromir byl nespoutaný válečník, zatímco Faramir přemýšlivý, donucen vést své muže za velmi obtížných okolností. Po Boromirově smrti Gandalf vše shrnuje když říká, že Faramir v podstatě zastává práci dvou bratrů.

Ale Faramir je také dobrý válečník, ne?
Jasně! Je odvážný, loajální a velmi schopný. A bez rozmýšlení by dal svůj život za Gondor.

Co nám můžeš říct o bitvě na Pelennorských polích? Po tom všem je to Faramirův útěk z Osgiliathu, který zvěstuje začátek obléhání...
Je to největší bitva z Války o Prsten. Když o tom zpětně přemýšlím, myslím na rozsáhlé planiny a koně. Vzpomínám si, jak jsem se musel štípat abych si dokázal, že to není sen, když jsem jednoho dne seděl na koni uprostřed stovek dalších jezdců a myslel na to, jak zatracené štěstí mám.

Říká se, že scény z Minas Tirith jsou úchvatné.
Jsou. V jednom Wellingtonském kamenolomu byla vybudována obrovská scéna s velkou částí města. Velikost byla prostě zdrcující, úroveň detailů neuvěřitelná. Jednou jsem se přistihl, jak se prostě toulám ulicemi. Bylo velmi snadné se do toho vžít.

Dostojí Návrat krále očekáváním?
Vím, že očekávání jsou obrovská, ale jsem si jist, že film jim přinejmenším dostojí, pokud je nepřekročí. Návrat krále byl pro Petera Jacksona vždy nejoblíbenějším dílem.

Je na tom projektu něco, co tě opravdu ohromilo?
Výtvarná stránka je pro mne naprosto neuvěřitelná. Ten obrovský rozsah a zároveň detaily. Je úžasné, kolik potu, bolesti a lásky šlo do scén, kostýmů, zbraní, zbrojí... Je to ponižující zkušenost, vidět to množství dřiny, které do toho lidé dali. Snažili se, aby na plátně vše vypadalo pravdivě. "Skoro" nikdy nebylo dostatečně dobré. Myslím, že mám skutečně velké štěstí, že jsem se toho všeho mohl účastnit.

Přečteno celkem 7696x, verze pro tisk

Další článek - Exkluzivní preview na Dvě věže: Rozšířená Verze - Obstojí rozšířené Dvě věže ve srovnání se Společenstvem?

Předchozí článek - Délka Návratu krále potvrzena?; Rozhovor s Aragornem

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Arsiméné, poidáno 7.11. 2003 19:22:39
Hehe, já znám Renée Flemingovou jaku "tu, co zpívá v naší nahrávce Cosi fan tutte part Fiordiligi," holt každej jsme nějakej.
Soma, poidáno 31.10. 2003 9:50:10
Off topic! Vite ze Renee Flemming co zpiva na OST Navrat krale, ma v Praze dva koncerty? 11. a 13.11. v Obecnim dome, listky od 1.600 do 600 Kc se prodavaji v Obecnim dome. Sorry za off topic, ale je to zajimave, ne? A vite, ze jako jedina na svete nazpivala Rusalku v cestine? Pry ma ceske prapredky
Darthie, poidáno 30.10. 2003 17:53:44
Juj, uz aby to tu bolo! :-D

*utekam si kupit DVD mechaniku do PC*

:-D

asfaloth, poidáno 30.10. 2003 14:53:20
v staroangličtine? Tak na to sa teda budem tešiť. super.
Bellatrix, poidáno 30.10. 2003 11:33:58
Tady na té adrese je anglicky hodně detailní popis přidaných scén ve Dvou věžích http://dvd.ign.com/articles/457/457178p1.html?fromint=1
Nejvíc se těším na Éowyn, která bude na Théodredově pohřbu zpívat ve Staroangličtině!

mnd, poidáno 29.10. 2003 20:33:13
andeliniel- Oficiálně 24.11.
To už je pomalu za "chvíli".

oroniel, poidáno 29.10. 2003 20:30:07
andeliniel: snad na konci listopadu
oroniel, poidáno 29.10. 2003 20:27:33
ale kdo to má vydržet. jdu se mrknout na ten trailer. díky za informaci
mnd, poidáno 29.10. 2003 20:22:05
Extended TTT- Ještě skoro měsíc a uvidíme to taky. Už se nemůžu dočkat.
Jinak na Tiscali Games se objevil další trailer na Návrat Krále od EA a řekl bych, že stojí za zhlídnutí. Je tam pár zajímavých scén včetně Stezek mrtvých a pěkně se kroutící Oduly.

oroniel, poidáno 29.10. 2003 20:19:37
ta scéna ve Fangornu bude zajímavá
už se moc těším.

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!