Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 596 lidí

Celkem návštěvníků
13775782

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
25.10. 2003
Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth; Kdo zkuje Narsil? Další fota z Návratu krále; Seznam karet od Decipheru prozrazuje děj; Tolkien v TOP 10 nejvíce vydělávajících mrtvých umělců; Aragorn a Arwen ve svatebním; První fronta na lístky ve ŠvédskuVerze pro tisk

Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth.
Zdroj a další informace: Tiscali Games (http://games.tiscali.cz/)
Jak probíhají přípravy na velkou bitvu o Středozemi, se dnes můžete podívat na našich nových screenshotech z připravované strategie Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth. Tu pro vás chystá společnost Electronic Arts, která si navíc jako základ zvolila stejný engine, na jakém byla postavena C&C: Generals. Samozřejmě tento engine nyní prochází mnoha úpravami a vylepšeními.
Hra bude obsahovat kampaně za dobro a za zlo, ve kterých budete moci velet čtyřem hlavním frakcím představeným rovněž ve filmových adaptacích slavného románu. Každá z těchto stran bude pochopitelně něčím specifická. Ve strategii Lord of the Rings: Battle for Middle-Earth se objeví i různé digitální prostředky vytvořené původně pro film a co víc, hra bude namluvena přímo herci z filmové trilogie. Ústředním tématem této hry jsou bitvy, jaké jsou i ve filmové adaptaci Petera Jacksona. Tyto bitvy budou i "filmově" pojaty, vyskytnou se např. efekty, které vytvoří zdání, že se na mapě potkala vojska s ohromným množstvím jednotek (engine sám by měl být po vyladění schopen zvládnout na obrazovce až 500 3D jednotek najednou). I když zde budou hrdinové (Gandalf, Gimli, Legolas, Aragorn), které půjde ovládat jednotlivě, výše zmíněné množství postaviček při bitvách byste přeci jen takto nezvládli, a proto je budete moci uspořádat do skupin. Detaily ohledně takového ovládání jsou stále ještě předmětem vývoje. Hra, jejíž vydání je naplánováno na příští rok, má také obsahovat multiplayer.
Zdroj a další informace: Tiscali Games (http://games.tiscali.cz/)

 

Kdo zkuje Narsil? Další fota z Návratu krále
Po ukázce na Návrat krále se objevila spousta spekulací, kdo že vlastně zkuje úlomky Narsilu a vytvoří tak Plamen Západu, Andúril. Postava v ukázce byla poměrně nejasná, prostě šlo o dlouhovlasého elfa. Mnoho lidí namítalo, že musí jít o nějakou známou postavu, protože nějakého "obyčejného elfa" by do ukázky přece nedávali. No nyní máme k dispozici detailní foto kovářů a je jasné, že nejde ani o Arwen, ani o Elronda a není to dokonce ani legendární Figwit. Jsou to prostě "obyčejní" elfí kováři :-)


Detail...

Ve stejné sérii jako jsou elfí kováři najdete také spoustu nových záběrů z oficiálního fotoprůvodce k Návratu krále. Ať již jde o Aragorna přikládajícího "ruku krále uzdravitele" na Faramirovo čelo, Sama bojujícího s Gorbagem či Faramira vracejícího se ve značně zbědovaném stavu do Minas Tirith... [Galerie]Seznam karet od Decipheru prozrazuje děj
Již tradičně jsou zdrojem informací o filmech z trilogie Pán prstenů kartičky ze sběratelské  hry od Decipheru. Díky nim se nám dostalo před uvedením filmů do rukou spousta zajímavých fotografií a textů. Na svých webových stánkách Decipher právě uvedl seznam karet pro sérii Návrat krále. Názvy jako "ozvěny Valinoru", "opouštíme navždy" či "na západ" jsou rozhodně více než zajímavé...

 

Tolkien v TOP 10 nejvíce vydělávajících mrtvých umělců
Každý rok uvádí Forbes seznam nejvíce vydělávajících mrtvých celebrit. J. R. R. Tolkien byl na osmém místě v roce 2001 a na sedmém roku 2002. A letos dosáhl dokonce na třetí místo! Předstihl ho pouze Elvis Presley a Charles Schultz, ale John Lennon a George Harrison z Beatles už jsou za ním! Celý seznam najdete zde. No nejsou tohle přesně takové zprávy, jaké si přeje slyšet každý milovník profesorova díla? :-)

 

Aragorn a Arwen ve svatebním
Na stránkách Ravensburger Puzzles najdete upoutávku na nové skládačky s tematikou Návratu krále. V horní částí reklamy je pak vidět obrázek Aragorna s Arwen očividně ve svatebních šatech. Že by nedávno uniklý obrázek plastových figurek nebyl podvrh? Inu uvidíme...


Detail


První fronta na lístky ve Švédsku
Oficiálně první fronta lidí čekajících na lístky na Návrat krále započala ve čtvrtek v 15.00. Stalo se tak ve Švédském Malmö a účastníci budou čekat celých 25 dní. Během tohoto víkendu budou spuštěny "oficiální stránky fronty" na adrese http://www.lordofthefilms.com/. Možná si vzpomínáte na loňské aktivity v Norsku, kdy distributor filmu vybudoval pro čekající celou hobití vesničku. Ostatně více informací najdete v článku V Norsku čekají na lístky a mají hobití vesničku a v rozhovorech s účastníky na Ještě jednou hobití vesnička v Norsku.

Přečteno celkem 9297x, verze pro tisk

Další článek - Délka Návratu krále potvrzena?; Rozhovor s Aragornem

Předchozí článek - Další informace o sběratelské edici Dvou věží v ČR; Sada nových fotek z Návratu krále; Novinky o muzikálu Pán prstenů; Video o bitvě na Pelennoru; Video - rozhovor s Orlando Bloomem

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Ruby, poidáno 31.10. 2003 16:14:15
Bellatrix: Asi tak :-)
Bellatrix, poidáno 30.10. 2003 14:06:49
Ruby: mně je to taky celkem jedno, ti kováři jsou celkem pěkní, ať mají vlasy jakékoli :o) A jestli to bude Elladan a Elrohir, tak budu ráda, že jsou taky ve filmu :o)
Ruby, poidáno 30.10. 2003 13:33:37
Bellatrix: Neříkám, že mám určitě pravdu, ale oni tam seděli dva elfové, každý z jedné strany a mimo samotný kruh. No to je jedno. Stejně je to jen takový nápad ;-)
Bellatrix, poidáno 30.10. 2003 12:02:54
Ruby: aha, mně teda ten vlevo připadá blond, ale uznávám, že to může být světlem. Jinak k těm elfům na Radě, o tom, co seděl po Elrondově levici, jsem nedávno četla, že je to Erestor (byla to stránka nějaké šílené fanynky toho herce, on hrál celkem dva elfy v PP :o), tohodle + pak ještě jednoho v Lórienu). Tak nevím, na kartách Decipheru je každopádně označen za Erestora, ačkoli nejsem schopná říct, jestli je to tentýž obličej, který seděl na Radě. Ale ta holka tvrdí, že ano...
Á, už jsem tu stránku našla: http://www.geocities.com/protectorsoflorien/erestor3.html

MEGAJOHN, poidáno 28.10. 2003 20:48:28
To vypadá na zajímavou hru, ale až na to, že všichni vojáci, skřeti apod vypadají stejně :(
Ruby, poidáno 28.10. 2003 16:43:00
Bellatrix: Dobře si je prohlédni, oni JSOU oba tmavovlasí! Ten světlý efekt je jen odraz z ohně. A ještě navíc si jsou dost podobní...
A k tomu Figwitovi a jeho sousedovi: Ne, za Elrondovy syny byli pokládaní jiní dva elfové, kteří seděli na některých fotkách po obou stranách jeho křesla, trošku v pozadí. Teď nevim, jestli tam seděli i ve filmu, ale rozhodně to neměli být Figwitovci ;-)

Bellatrix, poidáno 27.10. 2003 19:03:20
Ruby: to jo, akorát ti měli být oba tmavovlasí. Ale známe je, co s barvou vlasů ve filmu provedli, že :o) a taky se říkalo, že Arweniny bratři jsou ti dva tmavovlasí elfové na Radě, čili Figwit a ten druhý, i když nevím, ten druhý mi připadal spíš jako vrstevník agenta Smithe než syn :o) A jsou to samozřejmě jen dohady fanoušků.
Ale řekla bych, že do rolí elfích kovářů Jackson angažoval skutečné kováře, kteří jim pro film dělali zbraně. Alespoň to tak udělal u skřetích kovářů v Žel. pase.

Amaranta, poidáno 26.10. 2003 13:23:26
Mám takový menší problém: prý existuje kampaň Pán Prstenů pro HeroesIII. Vytvořil jí nějaký Tim Weston a měla by být ke stažení na Kazee. Je možný, že jí nemůžu najít, protože mám Kazaa Lite? Anebo nevíte někdo něco bližšího?Dík.
oroniel, poidáno 26.10. 2003 12:17:31
Ruby: to je docela dost možný
Ruby, poidáno 25.10. 2003 22:45:33
AD kováři, kteří znovuzkovávájí Aragornův meč - jen mě napadlo, že by mohlo jít docela pravděpodobně o Arweniny bratry, Elladana a Elrohira...
AUBI ML., poidáno 25.10. 2003 18:22:35
Bel: Aha, no jasně. Ale že je před JRRT? Vlastně kolik se prodá novin a kolik knížek, co...
Rena, poidáno 25.10. 2003 17:33:18
Ja tez.:-)
max, poidáno 25.10. 2003 16:20:26
to sou teda blázni v tom Švédsku, to já si koupim lístek pěkně 14 dní dopředu, bez čekání a na premiéru ::)))
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 25.10. 2003 15:43:56
Aubi: pokud nejde o někoho jiného, tak je to jeden z nejslavnějších autorů comicsů :-) má na svědomí třeba Snoopyho a tak :-)
AUBI ML., poidáno 25.10. 2003 15:26:15
KDO je Ch. Schulz?
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!