Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 459 lidí

Celkem návštěvníků
14116260

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Nenymir
2.10. 2003
Reportáž - Bitva Pěti Armád 2003 v Temném Hvozdu a na úpatí Osmělé hory, tak jak ji viděl Nenymir syn Nemirův, kníže západních hraničářů, rodem z Noldor, kapitán ve vojsku svých lesních příbuzných, ve službách krále Faireho a královny LaireiVerze pro tisk

Bitva Pěti Armád 2003 v Temném Hvozdu a na úpatí Osmělé hory, tak jak ji viděl Nenymir syn Nemirův, kníže západních hraničářů, rodem z Noldor, kapitán ve vojsku svých lesních příbuzných, ve službách krále Faireho a královny Lairei

        Zvěsti před letošní BPA hrozili šíleným číslem 1000 účastníků, což se naštěstí nepotvrdilo, ale i tak byl počet vojáků počtem větším než velkým. V pátek večer proběhla elfí slavnost, o které se nemůžu příliš rozepisovat, protože když začínala nastupoval jsem o 400km jinde do vlaku ( až se bude udělovat cena pro účastníky z nej. dálky, máme to my západní hraničáři v kapse:--(( ), ale dle zpráv byla vydařená v éterickém elfím nádechu.

        Ráno se aktivními jako obvykle ukázali elfové, již uskupili armádu a začali cepovat povely v kwenijštině. Ta se bohužel nakonec neujala, neb kromě Lamairu a Sindorova vedení nastával neřešitelný komunikační problém - král vydal povel - velitel se ujistil, zda je to příprava na povel či už povel, zařval jej, přeložil si to a zařval ještě jednou česky. Což na pružnosti manévrování samozřejmě nepřidá. I přes oplzlé provokace různých pronárodů si Eldar dokázali zachovat morálku a podivná prudící sběř byla pouze vytlačena do patřičných mezí. Zde se poprvé projevila vpravdě vznešená laskavost a mírnost našeho krále Faireho, jenž místo masakru zvolil cestu nenásilí. Např. poté co proběhlo vysvětlení pravidel narušované kabaretními čišli na téma "Elfové a můj světonázor" pohříchu interprety ze řad skřetů, byla nám jím zakázaná výstražná formální salva šípů do publika ( a to jsem prosil moc pěkně:--)).

        Pak přišla na řadu samotná bitva. Odehrávala se na svahu hory, s tím že ( herní )sever byl na vrcholku, a jih smeřoval k úpatí, mezičímž byly rozmístěny veže a ležení. Nejvíce na ráně a vcelku z kopce byli Eružel Síně krále elfů. Války jsme si všimli když, sotva Jixipen vyslala své zvědy, oblehly nás šiky skřetů, ovšem bez obléhací standarty, z čehož plynulo, že nešlo o obléhání, pouze o organizované prudění u brány do síní. Jako hrdý národ jsme okamžitě zaujali protiútok, který by byl drtivý, kdyby se na scéně neobjevili zlobři. Metoda "chňap elfa, helepocemnaférovku, tři rány megakladivem, a chňap dalšího" působila mírnou destrukci řady a tak je namístě vyzdvihnout naše lučišníky, kteří pomohli tuto situaci ustát.

        Alfou a omegou celé bitvy byl Temný hvozd. Obsahoval různé dárečky v podobě náhod, pořípadě pěkná překvapení pro skřety, kteří zjistili, že to divný se sítí je pavouk a při pokusu i likvidaci byli pralyzováni. Je třeba přiznat, že ač jsem zprvu v elfí generalitě volal po očištění Temného hvozdu, došlo k rychlé změně názorů a pavoučči v čele s glumem ( myslím tím osobu, býv. rohanského kolegu ) byli výraznou oporou světlé strany. Na to pak směřovala spousta protestů, nicméně zlobři měli být též neutrální a myslím že počet jimi zabitých skřetů by příliš mnoho prstů nenamohl. Také je načase poznamenat ze skřetů, vrrků a bůhvíjakých pronárodů ještě , bylo o STOVKU víc.

        Tím hlavním na bitvě byla především uchvacující atmosféra. Durinův lid držel při sobě ( a při svém folklórním slovníku - kurvamať byli dobrý ), elfové měli ve věži laskavou a přátelskou náladu, na bojišti byla vzývána paní hvězd ELBERETH, GILTHONIEL!!!, a tradičně výborní skřeti se svou odporností, hlukem a nenávistí k elfům byli zcela bezchybní. Stará přátelství, či soupeření si našla své místo - zdravím Wrauu, nová vznikala i mezi nepřáteli. Překrásná strážkyně vrrčí věže Lyrel mi natolik učarovala, že i jako sveřepý elf jsem se chvíli rád procházel přírodou ( než bylo nutné příspěchat a podpořit autoritou jednu řadu, Papá :-( ).

        A teď přichází na řadu jeden ze nejspornějších momentů celé letošní BPA - ležení. V pravidlech se dalo vyčíst, že skřeti nesmí olbéhat Osamělou horu, pokud nedrží všechna ležení. Tato formulace umožňovala jistý prostor pro individuální výklad:--)). Např. elfové své ležení polovinu hry ignorovali, protože si nebyli vcelkupřesně jisti kde je ( a bez vynikajícího partyzánského průzkumu Jixipen bychom to nevěděli asi nikdy ), zatímco ostatní se věnovali řadovkám, dobývání vrrčího vřesoviště a podobným libůstkám a na ležení jim nebylo kdy ( dokonce, když jsem dobyl další ležení od vrrků a chtěl ho darovat lidem, nebyli sto jej obsadit :-( ). Pak tedy elfové pod mým velením poměrně lehce dobyli ležení poblíž Mlžných hor, v němž bylo lečení 1život za minutu, což se využívalo k regeneraci nedaleké řadovky. A pak události dostaly spád. Ve chvíli, kdy elfí armáda byla rodělena na dvě ležení, řadovku a sbírala síly na quest, přišel monumetální útok Temné strany. Jako smrtnosná lavina se převalila Temným hvozdem, rozmetla obé ležení a vyvrátila ( ehm poněkud expresivně ) elfí věž.

        Byl jsme v tu chvíli zrovna na cestě pro rozkazy, takže jsem nemohl velet svým Noldor v ležení, a nestihl jsem již dojít do veže. Jen z úkrytu mezi stromy, hleděl jsem na drtivé vlny Temné strany. Jeden z nejsmutnějších a nejzoufalejších okamžiků mého života ve Střezemi - procházel jsem po bojišti a viděl tu zkázu a spousť. Elfí národ v troskách, věž vyvrácena a vyrabována.

        V tu chvíli si mne povšiml náčelník skřetů ( skrze udání jakéhosi věrolomníka, kletbu na něj ) a vyzval na férovku. Poněkud nešťastně ( vládnu spíše vůlí a slovem, nežli mečem ) jsem výzvu přijal a začal se chystat na poslední boj. Najednou však se z čistého nebe snesl snadValarseslaný orel a nabídl mi svou pomoc. Volil jsem rychle - mrtvej velitel, nanic velitel, a nechal se odnést do orlího hnízda. Předložil jsem orlům své přání a Ti mě , ó laskaví a vznešení, počali vyhledávat přeživší roztroušené elfy. Bard Lučišník se připojil a my tak zpět dobyli ležení pdo Osamělou horou. Dokonce král Faire byl snesen orly a tak když jsme ustupovali a bušili na bránu Osamělé hory, nebyli jsme jen hrstka odbojářů, ale králova družina s šlechtici svého lidu.

        V Osamělé Hoře jsme však dlouho být nemohli, byl příliš malá, a tak jsme odešli bránit poslední, do té doby skryté, ležení na boku O.h. Odtud odešel král, jakmile se dozvěděl, že elfové přeci nepadli a pokračují ve svém boji v Esgarothu. Spolu se družinou udatných elfů a Naugrim jsme tam poté padli proti přesile / která ale i tak byla silně rotrpčena nečekaným odporem/ a smutni odcházeli od Jezerního města. Nevím nic, o boji v té době, více mohou říct jíní. Však došlo k oživení a vedl jsme zpátky Eldar na Osamělou horu. Ležení bylo opět již v naší moci a poslední boj byl sveden na úpatí. Tak tedy Osamělá hora nepadla a poklad byl uhájen. O tomto posledním boji jsou mnohé protichůdné zprávy a proto zdůrazňuji, že takto jsem jej viděl já, kapitán Eldar se s jménem královny ELBERETH GILTHONIEL na rtech.

        Záverečná řadovka byla pastvou pro oči. Spojené síli lidí, Eldar a Naugrim, proti jenolité řadě z temna. Nástup byl monumentální. Na chladné řady světlých se skřeti rozeběhli z šíleným jekotem a křikem. Mistři trpaslíci však dobře konali svou práci, sekery káceli skřety jako stébla trávy, déšť elfích střel a lehké kroky lesního lidu zas zabránili bočnímu útoku, a prorazil-li nějaký neurvalec řadu rychlostí, čekala jej Noldorská kopí. Světlá strana tedy nakonec po sveřepé a krvavé řeži zvítězila a rozprášila temné, díky své jednotě a bratrství. Úplný konec se neobešel bez přátelského žertíku malých otců, který byl díky jednání mezi vladaři zdárně vyložen.

VIVA BPA 2003!!! VIVA BAGR!!! VIVA BPA 2004?!!

A, ELBERETH GILTHONIEL!!!

/ediční poznámka; možné ideové a faktické zabarvení je způsobenou hrdou příslušností k lidu Eldar, a také 34 hodinovou absencí spánku v okamžiku prožívání popsaných událostí /

Nenymir

Pozn. sadu fotografií můžete očekávat okolo pátku nebo o něco později...

Přečteno celkem 6365x, verze pro tisk

Další článek - Dokument o Návratu krále; Rozhovor s Andy `Glum` Serkisem nejen o Návratu krále; Richard Taylor o dokončování Návratu krále; Konec pirátských screenerů? Celá trilogie najednou v kinech; Chcete si vyrobit kostým nazgúla?

Předchozí článek - Jak dlouhý bude Návrat krále?; Co prozrazuje ukázka z Návratu krále?; Rozhovor s Éowyn z www.lordoftherings.net

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Orin, poidáno 13.10. 2004 20:33:16
ho

glum23, poidáno 26.11. 2003 8:32:28
Vedl nas jeden uctyhodny Pavouk v krouzkove kosilce a korunoidem na hlavohrudi. Misto puvodnich 10ks pojal Temny hvozd nakonec 16 + 1 bojoveho psika. Pred bitvou jsme kratce zvazovali projekt lukoveho vrhace sipu. Jeden drzi dva luky a druhy je natahuje, slo tedy spis o sipomet, protoze kdyby se opravdu naladovala sit, odneska by pavouka drziciho luky :))) V nam sverene lokalite jsme si vytvorili velike hnizdo, hromada bagaze a par houpacich siti. Kazdy mel svoji osobni vrhaci sitku zatizenou papirovymi koulemi. Slouzila k paralyzaci(pouzil sem snad jen 2x)
a hlavne reinkarnaci kdekoliv v TH. Krome techto zalezitosti dodavanych orgy byla i vydatne pouzivana velika sit dovezena jednim z pavouku. Uzili sme s ni hodne svandy. Kdyz dva Pavouci drzici tuto vec bezeli ke skreti rade
vypakla mensi panika. Jeden zastupce temne strany se dokonce ptal k cemu sit slouzi (!) Casto se potencialnim obetem
podarilo uniknout a naopak lovci doplatili na "lepkavost" nastrahy. Konkretne me se jednou zamotal tesak(s tim jedni sem behal 90% bitvy, protoze sem potreboval volnou druhou ruku resp."nohu"),dlouho sem neprezil. Taktez sem slysel prihodu, kdy nasi dva kolegove chytili strom a nepritel je rozsekal na nudlicky. Na zacatku hry sem s ADou natahl pres jeden brod sit (meli sme povoleno blokovat jednou za hodinu cesty), nechali sme projit hagenovo provokacni sebevrazedne komando. Prisel Samuel, sekl do site, a my mu rekli, ze je jako paralyzovanej ... no po pulminute, co
stuhle stal, sme se shodli na tom, ze je to kravina a sit stahli. Jedna pomensi skretice si to v poklidu razovala Temnym hvozdem a tak sme ji paralyzovali, poslala nas i orgy nekam a chtela pokracovat dal nacez dostala 2 moznosti 1)paralyza na 5minut 2)smrtj. Je nasnade co zvolila. Takhle zpusobne paralyzovaneho skreta sem este nevidel ;-) Sedel sem si tak jednou u elfi veze oprenej o strom se sitkou na hlave (nedavno me sejmuli,tak sem reinkarnoval) kde se vzal tu se vzal maly telnaty elfik s lukem. Obezretne polozil otazku: "Ty ses Pavouk ?" Se sitkou na hlave a pavoucim znakem na hlavohrudi sem mu s usmevem odpovedel kladne. Pa se jeste zeptal jestli muze vzit sip, ktery lezel cca 1,5m od me nohy a kdyz zjistil, ze je zlomeny, s klenim odesel. Behem bitvy prisla nekolikrat skupina skretu do Temneho Hvozdu. Vetsinou sme je pobili, protoze jich bylo malo (alespon na nas) a misto, aby rychle zmizeli, stali u naseho hnizda a civeli, co si budeme delat. Postupem casu(ale dost pozde) se naucili nas obchazet smerem k vrrrci vezi. Skreti neustale prohravali s nektere mrtvolky se vracely pres TH az mi jich bylo lito. Pri divokych vrrcich utocich na elfi vez se Jezdci dost divili, proc je pavouci lovi. No, co byste si vybrali ? Skreta a nebo vypaseneho vrrka s dalsim masem na zadech ? :))) Pohyboval se v hranicich TH byl krapet problem, protoze v zapalu boje clovek...resp. pavouk casto zapomene na dodrzovani. (Malem sem prisel o hlasivky) Od zacatku sme si
parkrat vyslechli jak moc je nefer, ze neutocime i na bilou stranu. Puvodne to bylo v planu, ale Bagr se snazil vyrovnat udajny vetsi pocet cerne. I tak se nekteri elfove presvedcili, ze neni radno Pavouky obtezovat. Postupne
sme si vydupali loveni "konzerv" i Lidi. Ale to uz bylo ke konci hry. Posledni skretovrrci lavinu na elfi vez sme vylozene pustili(alespon jeji cast), protoze nam uz bylo skretiku dost lito :))) Jenze oni potom dobyli uzemi a my nemeli co zrat ! A tak sme zacali, s Bagrovym svolenim, postupne rozsirovat hranice temneho hvozdu. Tim se Pavouci rozptylili prakticky po cele Stredozemi. Je zejimave, jak vne TH klesla ostrazitost nepavouku. Kdyby sme chteli, byl byto velky masakr:)
p.s.co me vylozene mrzi, ze sme nesmeli lovit CPcka ... ze Zlobru by bylo hafo masa !

lyrel, poidáno 9.10. 2003 14:20:08
No, má je doma na cd a nepřidá je a nepřidá :-)
Steron, poidáno 9.10. 2003 9:46:57
A co ty fotky?
LYREL, poidáno 6.10. 2003 14:08:03
Vrrr...vrrr...smečka stále nechápe, jak nám mohlo maso utéci z ostrova. Ale řež to byla nádherná a nezoufej, co se Zlobrů týče, mlátili skřety stejnou měrou jako elfy.
Therru, poidáno 3.10. 2003 21:30:11
Já to věděla,že budu litovat, když nepojedu. Halt se nedá být na čtyřech místech zároveň, jak jsem to potřebovala onoho víkendu. Tak snad někdy příště.
Drobné textové nedostatky plně chápu, taky vím, co to je tvořit v podobném stavu.

efca, poidáno 3.10. 2003 8:51:40
Nenymire, teds me zmatl. Eldar jsou co zac - elfove nebo lidi?
Jsem myslela, ze Eldar=elfove, Edain=lidi. Nebo je to obracene?
Jinaxem se u nekterych Tvych poznamek hlasite rehtala...

Eltharion, poidáno 2.10. 2003 22:15:35
No, já tu poslední závěrečnou fázi bitvy viděl tak, že přestože sme nedobyli osamnělou horu, dobyli sme prakticky všechno ostatní, co se dobýt dalo (kromě Echsakrotu, ehm, pardon Esgarothu, na těch vorech proti lesu kopí se to fakt nedalo...). Jasně, cíl sme nesplnili, ale i tak... Navíc bysme osamnělou horu určitě dobyli, nebýt náhlého ukončení bojů. Toliko zase můj názor.
A k závěrečce: Jo, ono je logicky lepší a strategičtější stát v řadě a čekat, než se bezhlavě vrhnout do útoku. Jenže to není skrátka ono, tady jde o ten POCIT, VTAŽENÍ DO ZBĚSILÉ BITEVNÍ EUFORIE! MORDOR!!!! (no co, už tehdy se vědělo, že znovu povstane.. :-))
Jinak celkem fajn napsaná recenze (na elfa :-))

Merlkir, poidáno 2.10. 2003 14:58:08
No jo...na tebe docela pěkný reportek. Můj názor znáš, s tímhle ale docela souhlasím. ;)
Nenymir syn Nemirův, poidáno 2.10. 2003 10:38:41
Pokud někoho udivuje forma a drobné textové nedostatky, jsou způsobeny přepisem originálních zápisků z bitvy a návratu domů, přepsané z Fëanorových run a přeložené do obecné řeči :--))
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!