Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 316 lidí

Celkem návštěvníků
13792249

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
16.3. 2003
Sauron v Návratu Krále ve fyzické podobě?; Další skvělé video o efektech!; WETA se připravuje na další `fantasy` knihu; Bitvy a počítače v Návratu Krále; DVD Dvou Věží dokončeno?Verze pro tisk

Po pár dnech tu máte opět nový článek. Nijak "nehrotím" uveřejňování nových věcí, pokud prostě není dost zajímavých věcí, tak vám sem nebudu cpát článek plný balastu a upoutávek na nové figurky na trhu. Taky se snažím zbavit své závislosti na netu, která už mi leze na mozek :o) Příští víkend mne ale čeká ElfCon, tak se snad odreaguji. A pak zase propadnu stresu u předávání Oscarů :o)


Sauron v Návratu Krále ve fyzické podobě?
V nedávném (pravděpodobně falešném) popisu ukázky z Návratu Krále se objevila zvěst, že se Sauron objeví opět ve fyzické podobě, stejně jako v prologu Společenstva coby obrovská postava s palcátem. Moc se mi tomu věřit nechce, ale jsou i tací, kteří by podobnou scénu rádi viděli. Sám Peter Jackson o Sauronovi v Návratu Krále kdysi prohlásil (zde článek z 3.12.2002): 

"Nemůžete ho omezit na obrovského pobíhajícího chlapíka s palcátem, ale taky nejde ukazovat pouze oko v plamenech. V knize je maximálně náznakový, což jej dělá poměrně problematickým pro přepracování do klasického padoucha na plátně. Ale představte si, že byste celé Hvězdné Války skutečně pořádně neviděli Darth Vadera. Tak to prostě udělat nemůžete."

Fanouškům to samozřejmě nedalo a začali bádat. Již dříve se stalo, že v hodně starých ukázkách ze Společenstva bylo k nalezení pár kratičkých scén i z dalších dílů. Jistý Raggo objevil tento záběr, o němž (hlavně kvůli jasně modré obloze) předpokládal, že je právě z Návratu Krále (i když jistý grafik dříve mluvil o tom, že počasí u scén okolo Černé Brány bude dost hnusné, vše bude depresivně tmavé).


Detail...

Jenže pokud si projedete záběry z prologu Společenstva, najdete úplně ten samý záběr, jen s digitálně upravenými barvami. Obloha je tmavá a pochmurná...


Detail...

Ale to samozřejmě není vše. Po dalším pátrání kdosi objevil dva roky starý report, ve kterém kdosi mluvil o scéně, kdy "obrovský chlapík v černém brnění a s bitevní sekerou či kladivem stál před obrovským modrým plátnem o okolo něj bylo DEVĚT menších postav s korunou na hlavě." Samozřejmě to může být vystřižený záběr z prologu, ale další věta mluví o tom, že "kolem něj ležela spousta mrtvých lidských těl a obrovské mrtvoly". Že by slavná scenérie s mrtvým olifantem? To ve Společenstvu rozhodně nebylo...


Detail...

A zkoumáme dál. V Creative Screenwiting (Vol.8 No.2) mluvila Philippa Boyens právě o postavě Saurona ve fyzické podobě. Říká, že těch "několik momentů, kdy se Sauron ukáže, je neskutečných." K tomu si přidejte spoustu spekulací ohledně výše popsané scény s velkou postavou a několika menšími kolem ní a máte skvělý zmatek. Nebyla to nakonec jen "Jednička" mezi Nazgúly a jeho osm "podřízených" někde na polích Pelennoru? Názor si udělejte sami...


Další skvělé video o efektech!
Na konferenci o Open Source mluvil Milton Ngan o používání Linuxu ve společnosti Weta. Při té příležitosti promítl několik skvělých videí z přípravy efektů pro Pána Prstenů, obsahující i pár "nepovedených scén", například výborný rozhovor Aragorna s Théodenem. Můžete vidět tvorbu digitálních dvojníků, ukázku toho, že ne vše bylo digitální (dva herci v kostýmu poníka) a spoustu dalších zajímavostí. Celý záznam má okolo 40 minut. Spěchejte se stahováním, než New Line opět nechá video odstranit (jako se to stalo nedávno u skvělých záběrů z Games Development Conference s Johnem Labriem


WETA se připravuje na další `fantasy` knihu
Nedávno jsem v Magazínu informoval, že se chystá natáčení hraných filmů podle slavné série Letopisy Narnie od C.S. Lewise, kolegy a přítele profesora Tolkiena. Doug Gresham, nevlastní Lewisův syn, nedávno prozradil další detaily. Zatím se neví, které studio za projektem stojí, ale vizuální a digitální efekty bude tvořit Weta, která má již pořádnou praxi z Pána Prstenů. Doug však prohlásil, že hlavní hvězdou má být příběh, ne efekty. Režie se ujme Andrew Adamson, který má "na svědomí" třeba Shrecka...Bitvy a počítače v Návratu Krále
Je jasné, že bitvy ve třetím díle musí být největší z celé trilogie. Massive, software používaný k jejich vytváření, byl notně zdokonalen a jeho schopnosti budou vyšponovány k absolutnímu limitu. Peter Jackson prohlásil, že hlavní bitva musí být několikrát větší než ta v Hlemově žlebu. Hlavní práce na efektech k Návratu Krále začínají až teď, protože Weta zatím stihla dokončit jen prodloužené scény pro rozšířené DVD Dvou Věží. Druhý díl Pána Prstenů obsahoval zhruba 800 počítačových záběrů, zatímco v Návratu Krále jich bude určitě více než 1000 (i když koncentrace zůstane asi dost podobná, film má být o pořádný kus delší).DVD Dvou Věží dokončeno?
Podle msilverstar z TheOneRing.net byla právě dokončena práce na ovládání DVD Dvou Věží. Šlo o různé kratičké dotáčky a přípravy záběrů pro ovládání disku, stejně jako se u Společenstva musel natáčet scéna s Bilbem listujícím v knize a podobně. Podle všeho se tým tvořící tyto ovládací prvky snažil rovnou spolupracovat s lokalizačními týmy po celém světě, takže každá jazyková mutace by se mohla dostat na trh ve stejnou dobu (mluví se spíš o klasické kino verzi, pro rozšířenou se bude muset překládat znovu velká část filmu a spousta bonusů).

Přečteno celkem 9358x, verze pro tisk

Další článek - 4. lekce elfštiny - procvičení naučené látky a nová slovní zásoba (obecná slova, světlo, čas a pokračování přírody)

Předchozí článek - Zábavné testy - Kdo z Pána Prstenů je tvým ideálním partnerem (mužem), Kdo z herců z Pána Prstenů je tvým ideálním manželem, Která ženská postava z Pána Prstenů jsi, Jaký druh elfa jsi

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Marko Bimbo, poidáno 17.3. 2003 21:03:54
smaug:Uh?
smaug, poidáno 17.3. 2003 19:28:01
pardon, teda samozrejme Navratu krale, ceho jinyho.
smaug, poidáno 17.3. 2003 19:25:47
A uz jsem zase tady. Asi vas hodne nastvu, ale ja vim, jak bude Sauron vypadat, dockame-li se prosince a s nim i Dvou vezi. Bude mit dlouhej anglosaskej ksicht, bude usatej a prosedivelej, bude mit mirne zahnutej nos a...dal snad nemusim velkyho Jirika popisovat. Nebot skuruti jiz stoji pred branami a zurive busi svymi kopimi do zeme...
Garion, poidáno 17.3. 2003 18:48:48
Ach to video :-( 127 MB, to je při průměrné stahovací rychlosti mé ISDNky 7,0kB/sec přibližně 300 minut a při ceně 1,-Kč za minutu spojení jsme na 300,-Kč a to se neví, jestli se to někde nesekne. Vidět bych to chtěl a tak se budu modlit ke svým bohům, aqby to bylo na rozšířeném DVD, které budu mít :-)
Justina, poidáno 17.3. 2003 8:01:47
No, teď nás budou zase natahovat na skřipec s rozšířenými Dvěma věžemi...Jestli to bude stejné jako vloni, dočkáme se toho zase pod stromečkem :-( letos nebudu tak hloupá, abych si honem rychle běžela pro DVD jenom s filmem!
a s tím Sauronem - myslím, že tam bude jen pár vteřinových střihů, jinak by to bylo směšné, vždyť nejvíc se bojíme toho, co nevidíme (jak věděl už Hitchcock) :-)))

ZY, poidáno 16.3. 2003 23:00:23
No, viděl jsem kousek z těch starejch a přišlo mě to jako úplná kravina, takže nevím, co z toho vyrobí... :-/
Esquert, poidáno 16.3. 2003 18:59:28
Letopisy Narnie jsou vpodstatě dětskými knihami, takže čekejme spíše dalšího Harryho.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 16.3. 2003 16:15:23
Enja: už dřív něco natočeno bylo, ale teď to má dostat hodně modernější háv...
Enja, poidáno 16.3. 2003 14:01:11
Oni chtějí doopravdy natáčet Letopisy Narnie? To jsem tedy rozhodně nečekala! (jen aby to nebylo divný-přece jenom je to hodně křesťansky zaměřená série, bůhví, co by z toho nakonec vylezlo)
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!