Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 346 lidí

Celkem návštěvníků
13788653

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
12.1. 2003
Soutěž, speciál o Pánu Prstenů na FilmPubu a další...; Fanoušci rozezleni novou postavou v Návratu krále; Pán Prstenů jak by jej sepsal právníkVerze pro tisk

Premiéra Dvou Věží v ČR už opravdu klepe na dveře a proto jsem se rozhodl trochu ulehčit našemu čekání nějakým tím humorným textem. Po premiéře nás čekají spousty nadšených či naštvaných recenzí, článků o tržbách v ČR a dalších věcí, malé odlehčení před náporem následujících dní je tedy na místě. Opět musím zopakovat, že se těším, až se sejdeme na půlnoční premiéře a případně na Tolkien Conu, abychom společně oslavili příchod napjatě očekávaného filmu a hlavně narozeniny profesora Tolkiena. Na tomto místě také musím napsat, že v posledních dnech návštěvnost webu dramaticky stoupá a po premiéře to jistě nebude jiné. Vyhrazená disková kapacita pomalu ale jistě mizí, databáze opět dosáhla kritické hranice povolené velikosti a udržuji ji před zaplněním zuby nehty. Dříve či později (podle všeho spíš ale dříve :-/) dojde k tomu, že budu muset zažádat o další rozšíření hostingových parametrů a to si vyžádá investici, na kterou rozhodně nemám. Pokud čte tento text kdokoliv, kdo by byl jakýmkoliv způsobem ochoten přispět na provoz stránek, vše potřebné najde zde...  

Soutěž, speciál o Pánu Prstenů na FilmPubu a další...
Na této adrese najdete soutěž zábavní sekce Atlas.cz s tematikou rozšířeného Společenstva Prstenu. Otázky nejsou úplně primitivní, ale zásadnější problém s nimi žádný fanoušek jistě mít nebude. Tak hurá do toho...

FilmPub.cz, oblíbený a v naší mateřštině asi nejlepší filmový web, spustil svůj speciál o filmu Pán Prstenů. Na http://filmpub.atlas.cz/panprstenu/ si jistě i pravidelný čtenář těchto stránek najde něco, co ho zaujme. Různých speciálů o filmu (ať již webových či tištěných) se teď objevuje čím dál víc a jejich kvalita je často poněkud... pochybná. Tento jistě patří mezi ty lepší.  

Na této adrese najdete recenzi Mirky Spáčilové na Dvě Věže, která vyšla v kulturní příloze sobotní Mladé Fronty. Tato recenzentka, která obvykle alespoň část každého filmu nějakým způsobem strhá, byla druhým dílem Pána Prstenů očividně unešena. Však si její text můžete přečíst sami. Sobotní Mladá Fronta také informovala o Tolkien Conu a přidělala nám hodně starostí, protože jaksi opomněla poznamenat, že účastnit se mohou pouze předem registrovaní lidé, ale uvedla kompletní adresu a čas zahájení. Pokud znáte někoho, kdo se chce dostavit a není registrován, prosím informujte jej o adrese http://tolkiencon.panprstenu.info, jinak budeme muset spoustu lidí odmítat, což by zvláště mimopražské asi vůbec nepotěšilo.

Fanoušci rozezleni novou postavou v Návratu krále
Napsal Brian Briggs, přeložil: Honza Dave – Lord Vetinari

Wellington, Nový Zéland – Nedávno zveřejněná ukázka z filmu Návrat Krále hluboce urazila Tolkienovy příznivce nápadným přidáním nové postavy - Jar-Jaromira. Ve scéně zobrazené v ukázce je vidět Jar-Jaromir křičící:“Góóóndor pááádnééé“ (v orig.„Gondora gonna fallsa“). Jar-Jaromir poté klopýtne o ležící tělo a srazí k zemi dva Skuruty.
Producenti trilogie Pán Prstenů potvrdili přidání nevlastního bratra Boromira a Faramira.
"Zatímco si Dvě Věže vedou na pokladnách kin lépe než Společenstvo Prstenu, máme starosti s publikem, které je mnohem starší, než bychom žádali. Je fajn mít hodně dospělých fanoušků, ale jsou to děti a mládež, kdo kupuje doplňkové předměty. A právě ty vydělávají peníze na filmy, jako je tenhle," řekl producent Tim Wilcox.
"Diváci byli velmi nespokojeni s faktem, že postava Gimliho je ve filmu pouze pro komické odlehčení" pokračoval Wilcox. "Vyhověli jsme této kritice přenesením komična na Jar-Jaromira v Návratu Krále. Tam je také tahle legrační scénka, kdy se Jar–Jaromir rozhodne, že nejlépe bude předat Jeden Prsten Sauronovi, ale pak jej nechtěně upustí a kopne do hlubin Hory Osudu. Perfektní legrace."

Puristé, rozezlení odchylkami ve Dvou Věžích, byli tak uraženi postavou Jar–Jaromira, až z toho málem oněměli. Méně oddaný, klidnější fanoušek, který byl schopný formulovat celá slova, řekl: "Tolkien uváděl mnoho různých ras a stvoření, ale nikdy ne Gungany nebo snad Půlgungany. Je mi z toho na blití." 
Jeden z fanoušků se pokusil vysvětlit si akt tvůrců filmu. "Možná se vesmíry Hvězdných válek a Středozemě někde protínají. Jestliže je Středozemě jistě z dávné minulosti, proč by zároveň nemohla být umístěna „v jedné velmi vzdálené galaxii“? Nikde není psáno, že je to naše země." Poté se v hlubokých vzlycích zhroutil k zemi. 
Režisér Peter Jackson vysvětlil, jak byla postava Jar–Jaromira přidána poté, co už byly všechny ostatní záběry natočeny. "To je ta nádherná věc na digitálních úpravách a počítačové grafice. Až do minulého týdne jsme si Jar–Jaromira ve filmu nemohli ani představit, ale teď jej můžeme prostě přidat přímo do klíčových scén."
Jackson dodává: "Prostě miluju, když křičí: "Týýýzááá mi ukrááádlll milááášškááá (v orig."Yousa steala precious from meesa!").


Pán Prstenů jak by jej sepsal právník
Text přeložil dvorní webový právník Desgenais :o)

Navrhovatel Sauron podává tomuto ctěnému soudu stížnost, ve které by rád poukázal na následující:

  1. Žalobce sporu Sauron (dále jen Sauron) je nefyzická osoba s trvalým bydlištěm v zemi Mordor.
  2. Obžalovaný Frodo Pytlík (dále jen Frodo) je fyzická osoba s trvalým bydlištěm v Hobitíně. Spoluobžalovaný Samvěd Křepelka (dále jen Sam) taktéž.
  3. Nárokované odškodnění spadá do jurisdikce tohoto soudu.
  4. Obžalovaný se dopustil trestného činu neoprávněného užívání cizí věci a zcizení osobního movitého majetku žalobce, jmenovitě Jednoho Prstenu (dále jen Prsten), a je za to žalobcem hnán k zodpovědnosti.
  5. Žalobce dále poukazuje na fakt, že poslední den třetího věku oba obžalovaní záměrně způsobili zničení Prstenu v době, kdy byl žalobce zaneprázdněn ochranou svých zájmů před nepřátelským vnikem. Žalobce soudí, že činy obžalovaného proti prstenu odpovídají skutkovým podstatám trestných činů zanedbání povinnosti při správě cizího majetku, hrubé nedbalosti a poškozování cizí věci.
  6. Jako přímý důsledek zničení Prstenu utrpěl žalobce stáletrvající poškození v podobě nenapravitelných škod na jeho zájmech a osobní reputaci, stejně jako přímou i nepřímou škodu na majetku a příjmech. Žalobce dále utrpěl ponížení a nenapravitelnou psychickou újmu.
  7. S přihlédnutím k faktu, že všechny výše jmenované skutky obžalovaného byly spáchány zcela záměrně, žalobce požaduje odškodnění v trojnásobné hodnotě všech utrpěných škod.

Pročež žalobce žádá o veškeré výše uvedené odškodnění a dovolává se všech dostupných prostředků, které v rámci práva a spravedlnosti uzná za vhodné tento slavný soud.

s úctou
Ústa Sauronova
Pověřený právní zástupce Saurona
Středozem

Přečteno celkem 9359x, verze pro tisk

Další článek - Již zítra se sejdeme v kinech...; Malá rekapitulace roku 2002; Dvě Věže v tiskovinách; Arwen v Helmově žlebu?

Předchozí článek - Půlnoční premiéry Dvou Věží a přestávky uprostřed promítání; První Oscarové nominace pro Dvě Věže; Tolkien – luddita a technofobie ve Dvou věžích

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
ciry, poidáno 17.1. 2003 8:24:36
Tak to je sila,Obi-vane,proč jsi ho tam pouštěl?
Arsiméné, poidáno 15.1. 2003 20:26:02
Hele, Jene Belcarnene, že ty si z nás střílíš. Nebo si z nás střílí autor toho článku. Ten Jaromír přece nemůže být opravdový. Budu žádat vysvětlení na Tolkienconu.
Právnický text nemá chybu.

Corwin, poidáno 14.1. 2003 13:31:36
...a mimoxodem Eowyn vypada naprosto squele:-))))....
Corwin, poidáno 14.1. 2003 13:30:49
Eowyn:-)))
Eowyn, poidáno 13.1. 2003 23:04:17
Žaloba by měla být rozšířena o trestný čin zločinného spiknutí (Gandalf, Aragorn, Legolas, Gimli a další)a dále o nabádání k trestnému činu (Elrond) a napomáhání k trestnému činu ( Galadriel).Myslím, že tu máme kauzu pro prokurátora Urválka.
Aubi ml., poidáno 13.1. 2003 20:52:23
No, myslím že gandalf by byl docela dobrej obhájce

Gandalf, poidáno 13.1. 2003 20:44:21
No jo ale když žaluje i Sama tak kdo bude dělat Frodovi právního zástupce ? :o)
Therru, poidáno 13.1. 2003 20:23:11
Pravnik:SAURON MA RECHT! Malem by si jeden myslel, ze se to odehrava v Cechach!
Eówyn°, poidáno 13.1. 2003 19:30:05
jar-jaromir:JÁ mám celkem velkou představivost, ALE TOHLE BY SE MNOU SEKLO A UŽ BYCH NEVSTALA! :))
(v)Eru, poidáno 13.1. 2003 16:30:47
Žaloba je naprosto skvělá :)
Des: fušuješ mi do řemesla a jseš dobrej :))

Aubi ml., poidáno 13.1. 2003 16:30:18
"jsem tvůj otec, Frodo!" pravil Saruman. "Nemá cenu, aby se stavěl proti mně. Zapátrej ve své duši a zjistíš, že je to pravda!"
Frodo: "NEEEEEEE!"

Atanatar Alcarin, poidáno 13.1. 2003 15:47:22
Doufam, ze ten Jar-Jaromir je sranda. Uz jenom ty jeho proslovy. No proste Americke KRAVINY!!!!!!!
Atanatar Alcarin, poidáno 13.1. 2003 15:47:21
Doufam, ze ten Jar-Jaromir je sranda. Uz jenom ty jeho proslovy. No proste Americke KRAVINY!!!!!!!
Corwin, poidáno 13.1. 2003 9:45:59
:-))Ja se fakt bavim..co si ty lidi dokazou vymyslet:-))Videli jste poster Pan kretenu??:-))Taky husty:-))
Krysoidka, poidáno 13.1. 2003 8:07:06
He he he, ten Jar Jar je fakt hustej...
Moredhel, poidáno 13.1. 2003 6:37:14
No jasně a další postavou bude Merry Potter
Nenja, poidáno 12.1. 2003 21:52:44
Nakonec, trojský kůň v podobě postavy Saruman - hrabě Dooku už byl vytvořen, takže se třeba ještě v SW můžeme dočkat klonovaných skurut-hai.
Epix, poidáno 12.1. 2003 20:29:26
Možná, že by stálo za to vydat 5DVD verzi ROTK s Jar-Jaromirem. Proste super. :-)))
Karkul, poidáno 12.1. 2003 20:20:03
A co takhle Obi-wan Gandlaf? Nebo Frodo Skywalker? Nebo třeba zlý kancléř PalpaSauron? Je to docela sranda, i když jsem v první chvíli málem chytil zástavu, když jsem viděl toho Jar-Jar-ehm-něco-tamto.
MaximusCZ, poidáno 12.1. 2003 19:30:09
Nimue Que: Jasne, ze to je drb.
Nimue Que, poidáno 12.1. 2003 19:24:22
myslim, že ten jar-jaromir bude jen DRB! protože jestli to má bejt pravda, tak asi zhebnu. nzdyt hvezdny valky nemaj v panu prstenu co delat! tyto dva filmy se nedaj vubec srovnavat!!!
Aubi ml., poidáno 12.1. 2003 17:28:10
use the Force, Frodo!
Eowyn, poidáno 12.1. 2003 15:18:26
Ten právník nemá chybu! :-D
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!