Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 432 lidí

Celkem návštěvníků
13786361

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
10.12. 2002
Sméagol a Déagol až v Návratu Krále?; Kouřil Gandalf trávu?; Vysílá se videoklip ke Glumově písni a je i ke stažení!; Rozhovor s Ianem McKellenem o roli Gandalfa Bílého; Ukázky z Německého dabingu!Verze pro tisk
Sméagol a Déagol až v Návratu Krále?
Možná si vzpomínáte na výbornou fotku Sméagola a Déagola na lodičce. Tak tahle scéna ve Dvou Věžích bohužel není. Spekulovalo se o tom, že ji uvidíme na rozšířené DVD verzi, ale na novinářské premiéře v New Yorku prohlásila scénáristka filmu Philippa Boyens, že s ní počítají až do Návratu Krále. Škoda. Prostřih v části, kdy Frodo sděluji Glumovi, co vědí o jeho minulosti, by se docela hodil.

Kouřil Gandalf trávu?
Spousta příznivců marihuany v žertu říká, že listí půlčíků, které Gandalf tak rád kouřil, byla jejich oblíbená droga. V nedávném rozhovoru Ian McKellen řekl: "Tolkien podal velmi jasně, že to, co hobiti kouři, je tabák. Nemyslím si, že to byla tráva. Minimálně jsem ji nezaznamenal v mé dýmce."

Vysílá se videoklip ke Glumově písni a je i ke stažení!
Minimálně na jedné televizní stanici (Portugalská Sol Música) se již objevil videoklip ke skladbě Glumova píseň (Gollum's Song) v podání Emiliany Torrini. Obsahuje samozřejmě záběry ze Dvou Věží, i když žádné nové. Stejně jako loni May it Be od Enyi je i ke stažení na internetu, i když zatím ne oficiálně, ale díky webu TheOneRing.net. K dispozici je i text této skladby a možnost stáhnout si pouze soubor k stáhnout k poslechu.

Video ke stažení:

 

Rozhovor s Ianem McKellenem o roli Gandalfa Bílého
Přeložila WeeDee, díky moc!

„Gandalf je seslán zpět, aby dokončil své poslání, které ještě nestačil dokončit.“
Gandalf, který se znovu připojí do boje proti Sauronovi ve Dvou věžích je o mnoho rozdílnější než ten předchozí.Je čistší a o něco mladší, obrozený čaroděj vládnoucí holí a mečem s úměrnými schopnostmi a novým odhodláním.Naštěstí pro publikum je pod Gandalfovou novou róbou i ten samý Ian McKellen. Nyní už legendární britský herec, který byl za svou roli Gandalfa ve Společenstvu Prstenu nominován na Oscara, mluví o proměně jeho postavy pro Dvě věže, síle Tolkienova příběhu a natáčení filmu, který spojuje diváky.

- Jak se Gandalf Bílý liší od Gandalfa, kterého jsme viděli ve Společenstvu Prstenu?
Nuže, Gandalf není člověk.Je jedním z nesmrtelných a je mu okolo 7 000 let, takže i když ho Balrog stáhne z můstku v Kazad-Dum, což vypadá jako jeho čistá smrt, Gandalf nezemře.Je silami seslán zpět, aby dokončil své poslání, které ještě dokončit nestačil.

- A co považuje za ono poslání?
Když se ve Dvou věžích vrátí, je zcela očištěn.A dle potřeby už to není ten starý vzdělaný expert na hobity, který na ně dohlíží.Co je potřeba nyní, je vůdce s pohledem vojenského ostří, muž činu, a to je Gandalfova pozice.Bude v největších potížích pomáhat vést vojska k vítězství ve všech úžasných bitvách.

- Jak se Gandalf změnil, aby splnil tuto roli?
Obnovený Gandalf stoupal po stupíncích v řádu věcí.Vrátil se zpět trochu mladší než předtím, vyměněný, více vyrovnaný, s oblečením, které se mu neplete do cesty, když je na koni, s mečem a holí v ruce, s vlasy, které mu nikdy nepadají do očí.A tohle všechno je jen shrnutí.

- V jakých směrech můžeme vidět „mladšího“ Gandalfa?
Jeho vlasy jsou bílé, ale Tolkien jej udělal zcela čistého na rozdíl od starého Gandalfa, mladšího duší i tělem.Už si nebude déle stěžovat, jak starý se cítí, protože není starý, jako byl dřív.Vypadá trochu jinak, chová se trochu jinak, mluví jinak, ale je to ta samá duše.Je to stále Gandalf.

- Takže jste přistupoval ke Gandalfovi Šedému a Gandalfovi Bílému jako ke dvěma odlišným rolím?
Nuže, jsou to dvě rozdílné stránky.Myslím, že to je Gandalf jako bývával předtím, jen trochu méně utahaný.Teď je to muž činu, je to samuraj, válečník, on je vůdce a on přebírá kontrolu.Gandalf Šedý byl ale v mnoha ohledech užitečnější.On říkal lidem, co dělat, ale nikdy neměl kontrolu nad tím, co se děje.V dalších dvou filmech je už mnohem ostřejší.

- A co nový kostým?
Je to velká změna.Padne mu mnohem lépe.Je těsnější, může odolat i zbrani nebo dvěma a je čistý.Je prostě vhodnější na bál.

- Zmínil jste, že jste se v létě vrátil na Nový Zéland na nějaké dodatečné práce.Jaké to bylo vrátit se zpět do Gandalfovy role?
Je to legrační.Jednou už uděláte svou úlohu – i když byla přerušena – a poté snadno vklouznete zpět.
A to ihned, i po té době, co jsem byl v divadle a několik měsíců hrál role jiné.Potom jsem na dobu jednoho roku přestal hrát docela.A když přišel čas, prostě jsem se do toho vrátil. Vklouznete do toho skoro bez přemýšlení.Pokud by mě požádali, abych předvedl trochu z Gandalfa třeba dnes odpoledne, udělal bych to. 

- Máte nějaké tajemství jak se znovu dostat do role?
Nesmírně mi pomáhá vzhled - make-up, paruka, knírek, kostým.Jednou si to na sebe všechno vezmete, podíváte do zrcadla a už nevidíte sebe, ale Gandalfa.Když se postavíte, uvidíte sebe stát jako čaroděje ne jako sebe sama.Ačkoli je k herectví potřeba kufr s mnoha věcmi, není to tak složité jak si možná myslíte. 

- Kterou část jste hrál raději : Gandalfa Šedého nebo Gandalfa Bílého?
Při hraní jsem preferoval Gandalfa Šedého.Je komplikovanější než Gandalf Bílý.Měl nesmírnou sílu, odolnost, inteligenci a odhodlanost, nadšení i šlechetnost.Byl také velmi lidský, velmi chatrný, měl rád pití, měl rád kouření, rád se smál a rád si hrál.Byl také lidský, když se trápil.Vlastně ani nedělal svou práci pořádně – zanechal by Středozemi v nevědomosti bez předtuchy Sauronova obrození.Musel nejdříve srovnat sám sebe.Byla to fascinující postava.

- A Gandalf Bílý je více přímý?
Když se vrátí, nejsou žádné otázky, on ví, co musí udělat.Prostě přijde a udělá to.Nerad bych naznačoval, že Gandalf Bílý není zajímavá osoba, on je.Ale pro herce není moc komplikovaný.

- Ale vy jste dělal všechny akční scény obou dvou sám, že ano?
Nuže, myslím, že kdyby měli oba mezi sebou bojovat, není pochyb, kdo by vyhrál.Gandalf Šedý by nedostal šanci.

- Jak role Gandalfa ovlivnila vaší osobu?
Nejpodivnější věc pro mě byla, že kamkoli jsem přišel, lidé mě poznali.Jak mohli poznat Gandalfa, to nevím.Každopádně to byla v mém životě velká změna.Jsem náhle trochu slavný.Zrovna dnes jsem šel na oběd a potkal jednoho dvacetiletého chlapce, který viděl film desetkrát.
Musí být velmi potěšující vyvolávat u lidí takovou reakci.Myslím, že film už teď nepatří ani tak hercům a tvůrcům jako publiku.A to je právě ten důvod, proč je někdo dělá.Je to jedna z překrásných dob, kdy práce, kterou jste udělali, najde tak ohromující oblibu u publika.

- Teď, když se na projekt díváte s odstupem času a z jiné perspektivy, jak vidíte Pána Prstenů?
Je to skvostný film – myslím na celou trilogii jako na jeden film – a natáčení bylo nezměrně potěšující.Na Novém Zélandě bylo kromě vlastního natáčení ještě mnoho jiných zážitků.Dívám se na to s obrovskou radostí a jsem velmi potěšen, že jsem byl angažován.


Ukázky z Německého dabingu!
Díky následujícím ukázkám, které se objevily na Herr-der-ringe-film.de máte možnost poslechnout si, jak zní německý dabing a synchronizace zvuku u Dvou Věží. A samozřejmě díky tomu zjistit další zajímavé věci z děje a přesné dialogy! Pokud odkazy nepojedou, zkuste je z originálních stránek.

 • Sam und Frodo blicken auf Mordor - Stáhnout (1,05 MB)
 • Gollum soll Frodo und Sam zum schwarzen Tor führen - Stáhnout (7,22 MB)
 • Aragorn, Legolas und der Zwerg Gimli folgen den Orks, die Merry und Pippin gefangenhalten - Stáhnout (0,84 MB)
 • Saruman spricht über das Bündnis der zwei Türme - Stáhnout (1,11 MB)
 • Grima Schlangenzunge verbannt Eomer aus Rohan - Stáhnout (2,54 MB)
 • Merry und Pippin im Zauberwald Faragorn - Stáhnout (1,53 MB)
 • Die Reiter von Rohan treffen Aragorn, Legolas und Gimli - Stáhnout (6,58 MB)
 • Der Ent Baumbart rettet Merry und Pippin - Stáhnout (2,43 MB)
 • Frodo erkundigt sich bei Gollum über dessen Vergangenheit - Stáhnout (2,89 MB)
 • Gandalf ist zurück - Stáhnout (2,68 MB)
 • Gandalf sucht König Theoden auf und entmachtet Grima - Stáhnout (2,99 MB)
 • König Theoden führt sein Volk nach Helms Klamm - Stáhnout (1,99 MB)
 • Eowyn begegnet Aragorn - Stáhnout (1,75 MB)
 • Der Ring schwächt Frodo - Stáhnout (1,34 MB)
 • Gollums innerer Kampf - Stáhnout (2,91 MB)
 • Aragorn träumt von Arwen - Stáhnout (1,75 MB)
 • Galadriel sieht in die Zukunft und resigniert - Stáhnout (2,48 MB)
 • König Theoden bereitet sich auf den Angriff der Orks vor - Stáhnout (1,40 MB)
 • Merry bittet Baumbart und die Ents um Hilfe - Stáhnout (1,27 MB)
 • Sam macht Frodo Mut - Stáhnout (2,74 MB)
Přečteno celkem 7034x, verze pro tisk

Další článek - Magazín - speciál Pán Prstenů s oboustranným plakátem A2; Chyby a chybičky v překladu rozšířeného Společenstva; Soutěž v časopise Level

Předchozí článek - Fangorn - rozhovor s Richardem Taylorem z Weta Workshop a Johnem Rhys-Daviesem, hlasem Stromovouse - spousta informací ze zákulisí natáčení jedné z nejočekávanějších částí Dvou Věží

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
aarven, poidáno 14.12. 2002 19:50:05
Normálně lidičky ta WeeDee je fakt super - dát si takovouhle práci tohle přeložit - je fakticky skvělá. Já bych to asi nepřeložila

Arsiméné, poidáno 12.12. 2002 22:27:16
Škoda Sméagluma na lodičce. Gandalf a marihuana: zírám, jaký blbosti se můžou zrodit v chorých myslích. Gandalf je starý jako svět sám, ne? Teda ne jako "Gandalf", ale jako Olórin z Maiar. Na Glumovu píseň jsem zvědavá, ale stejně je mi líto, že to nebude Po zemi studené. Ta se k němu hodí nejlíp.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 12.12. 2002 9:21:23
Gesho: http://amazon.imdb.com/PeopleNews/2002/20021204.html#9 ... autor tohoto článku nemá ůpotřebu si nic vymýšlet nebo krást práci z jiných českých webů jako jiní ;-)
gesho, poidáno 12.12. 2002 2:50:19
Hehe, hele z jakyho je zdroje to s tou travou, trochu mi to pripada jako ze si to moh kdokoli vymislet, treba i autor clanku...:o)))
Elearian, poidáno 11.12. 2002 21:27:58
Jo jo, Gandalf je prostě brit. Jsem potěšen... :D
Magdaléna, poidáno 11.12. 2002 19:51:41
Já jsem na těchto stránkách od doby kdy bylo napsáno zhruba 50 recenzí :)
Krysař, poidáno 11.12. 2002 19:45:45
Poslechl jsem si Glumovu píseň. Už jenom kvůli té hudbě si Dvě Věže rád shlédnu, ačkoliv mě od toho Legolas "surfující" na štítu v Hlásce poprvé odradil. No co, budu mít v tenhle okamžik zavřený oči...ale uším to dopřeju rád
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 10.12. 2002 22:25:36
Mystifikace: snad to zase najede. Holt servery nejsou stavěné na takový zájem a herr-der-ringe to muselo odstřelit :)
mystifikace, poidáno 10.12. 2002 19:22:28
Das ist nicht funktioniert!!!
Galadrielka, poidáno 10.12. 2002 18:55:40
Na to si přišla až teď?Já už na ní ujíždím víc než půl roku(ale stejně je to málo)
Katarina, poidáno 10.12. 2002 16:05:14
Jéj! Klip k Dvom vežiam! Ďakujem! Toto je fakt úžasná stránka...
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!