Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 420 lidí

Celkem návštěvníků
13957153

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
25.11. 2002
O Dvou Věžích - Peter Jackson, Viggo Mortensen a další; Bude Tolkien na bankovkách ve Velké Británii?; Jaké bonusy na rozšířeném DVD rozhodně nenajdete; V Německu proběhl RingCon - bude něco i u nás?; Koupíte si Jeden Prsten?Verze pro tisk

O Dvou Věžích - Peter Jackson, Viggo Mortensen a další
Peter Jackson: "Vím, že New Line by se líbilo, kdyby ve filmu byla nějaká rekapitulace toho, co už se stalo. Ale to je příliš televizní styl. Na Dvě Věže půjde naprosté minimum těch, kteří neviděli Společenstvo. A to si ostatně mohou za pár dolarů půjčit."

Zpočátku se zástupcům New Line nepřítomnost prologu s přehledem minulého děje skutečně moc nelíbila, ale ... "Nakonec jsme souhlasili, protože tady nejde o staré typické klišé `Když jsme naposledy viděli osamělého hraničáře ...`.''

Viggo Mortensen: "Je to skutečně velmi působivý film, ale když dáte tak velký důraz na speciální efekty, nevyhnutelně ztratíte něco z poetiky a důvěrnosti příběhu."

Peter Jackson: "Ti, kteří dávají přednost vrčícím válečníkům a taseným šavlím před tančícími hobity, budou uchváceni. Definitivně to není tak pohádkový příběh jako Společenstvo, ale něco mnohem drsnějšího a pravdivějšího."

V září byl dotočen a přidán monolog pro Sama, ve kterém přesvědčuje Froda, aby vytrval v poslání, slovy: "Ve světe stále zbývá dobro a stojí za něj bojovat.". Autorky si nejdříve myslely, že ta věta příliš spadá do "popcornové zábavy". "Nezní to jako něco, co by v projevu prohlásil George Bush?", říká Phillipa Boyens. Ať tak či onak, tato scéna se má stát jedním ze zlatých hřebů celého filmu (snad ne spíš hřebíčkem do rakve).


Bude Tolkien na bankovkách ve Velké Británii?

Nedávno proběhla anketa, která ze slavných osobností Velké Británie by se měla objevit na stolibrové bankovce. S přehledem zvítězil Sir Winston Churchill. Na předních místech se umístil i John Lennon, fotbalista David Beckham nebo Margaret Thatcherová. Tolkien se v preferencích obyvatel objevil až někde za nimi, spolu s princeznou Dianou, takže moc šancí nemá. Trochu mi to připomíná nedávné výsledky ankety o "nejvýznamnějšího Čecha", ve které slavné historické osobnosti a spisovatelé zapadli, aby je na předních místech nahradili Hašek, Jágr a jim podobní. Pravda, asi jsou v zahraničí skutečně slavnější ...


Jaké bonusy na rozšířeném DVD rozhodně nenajdete
Rozšířené DVD je narváno takovou spoustou bonusového materiálu, že přímo svádí k fantastickým vizím, co na něm ještě chybí a mělo by být. Na webu ModernHumorist se objevilo několik opravdu zajímavých tipů :o)

  • Celý Silmarillion (délka 3 hodiny a 49 minut)
  • Slavné recepty na pečené jehně od samotného Temného Pána
  • Detailní mapa Středozemě pro řidiče včetně popisu cesty od dvoudolarového kina v Enedwaithu do supermarketu v Železných Horách.
  • Veřejné zostuzení Leonarda Nimoye, autora písničky "The Ballad of Bilbo Baggins" (ke stažení zde)
  • Ukázky z chystaného filmu "Skřeti se bouří" (obsahující ty nejžhavější scény Skřet s Balrogem)


V Německu proběhl RingCon - bude něco i u nás?
Tento víkend se v Německu konal RingCon, setkání fanoušků díla J.R.R. Tolkiena a jeho filmového zpracování, za účasti právě několika herců z filmu. Přijeli Cameron Rhodes (farmář Červík), Sarah McLeod (Růža), Mark Ferguson (Gil-Galad), Craig Parker (Haldir) a Brad Dourif (Gríma). A očividně to byla báječná zábava. Mark Ferguson, který krom Gil-Galada hrál v některých scénách i Pána Nazgúlů, si celou dobu točil fanoušky na video. Brad Dourif zase na otázku, proč nehraje i nějaké normální postavy, odpověděl: "Všichni ti fanoušci, peníze a úspěch. Kdo o to stojí?" Odmítl prozradit, jak to dopadne se Sarumanem. Ale prý si na jeho smrt budeme muset počkat (do konce druhého dílu?). 

I u nás proběhne setkání fanoušků profesorova díla a filmu. Sice bez účasti filmových hvězd, ale doufejme se stejně příjemným prostředím a zábavným programem. Celá akce se bude konat 17. – 19. ledna 2003 v Praze. Registrační formulář očekávejte již ve čtvrtek na těchto stránkách. Pro návštěvníky budou připraveny zajímavé přednášky a semináře a v pátek speciální promítání Dvou Věží ve velkém sále Palace Cinemas, což je jistě zajímavá příležitost pro všechny mimopražské, kteří se přijedou akce zúčastnit. 


Elf Haldir s dlouhými blond vlasy v civilu ...


Craig Parker právě zjistil, proč se lidé při jeho proslovu smějí


Brad Dourif popisuje, jaké to bylo si kvůli dotáčkám neustále holit právě dorostlé obočí


Mark Ferguson si neustále točil ty podivné fanoušky okolo na video

 

Koupíte si Jeden Prsten?
Na těchto stránkách jsem už mnohokrát brojil proti komerci. Když ne formou “je to úplný hnus”, tak alespoň “je to odporné, ale nutné; tady to však nechci”. Svět se změnil. Tvorba těchto stránek mi zabírá obrovskou spoustu času a provoz není zrovna zadarmo. V tuto chvíli dlužím na poplatcích něco přes deset tisíc a nějak se to zaplatit musí. Ostatně stránka o sponzoringu je tu už dlouho. Abych se tedy dostal k věci. V poslední době můžete sledovat, že v pravém pruhu stránek a v galerii se objevují odkazy na objednání několika různých výrobků. Nejde o plastové figurky a jiná zvěrstva, na které bych zároveň nadával v článcích, ale o DVD a VHS, knihy, počítačové hry a od víkendu nově i stříbrný a pozlacený Jeden Prsten. Z každého nákupu přes tyto stránky získávám (resp. pokud to bude fungovat, získám) nějaký drobný podíl. Časem se snad alespoň část nákladů na provoz zaplatí. Snad mi tedy trochu té reklamy odpustíte. Nelíbí se mi, ale bohužel je nutná. Pokud tedy chcete sobě nebo někomu jinému udělat radost, můžete koupit prsten případně i s řetízkem, objednat si rozšířené DVD třeba i ve speciální dárkové edici, nějaké ty počítačové hry nebo ilustrovaného Pána Prstenů a další knihy. Nebijte mne, že tyto stránky nejsou už úplně nekomerční. Tato forma sponzoringu mi přijde přeci jen méně násilná, než celý web vypnout, nechat tu jen hlášku "dokud se nevybere xxx tisíc, stránky nepojedou" a čekat. Donekonečna si půjčovat nemohu ...

Přečteno celkem 6494x, verze pro tisk

Další článek - Tři nová videa ze Dvou Věží!!! (doplněno 28.11. v 12:43); Finální plakát na Dvě Věže a úryvky první recenze!; Glumova píseň - text a skladba ke stažení, limitované edice soundtracku; Malá ukázka Massive a práce na vizuálních efektech

Předchozí článek - Recenze na soundtrack ke Dvěma Věžím!; Oficiální stránky - ukázky z videí a obrázků na rozšířeném DVD; Kompletní seznam tvůrců Dvou Věží; Nová videa - reklamy na Kinder vajíčka s Faramirem a dalšími postavami

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 29.11. 2002 23:26:36
Aazyiah: na tom shopu máš seznam velikostí :)
Aazyiah, poidáno 29.11. 2002 14:38:57
Dneska se mi o tom sjezdu fandů PP zdálo, kecala jsem tak s Elijahem:o))))))
Aazyiah, poidáno 29.11. 2002 14:36:43
Belcarnen: Prosim chtela bych se zeptat jake maji ty prsteny velikost. Blizi se vanoce a ja bych na sve uzunke prstiky rada tento prsten navlekla...:o))))
Míšánek, poidáno 27.11. 2002 7:57:57
Expert: Jo, ale bez titulků!
Expert, poidáno 27.11. 2002 6:36:20
to Mišánek: Hošánku, to se pěkně pleteš, Silmarillion má přesně 3 hodiny 57 minut !!!
Elearian, poidáno 26.11. 2002 20:29:51
1. Mám ráda Phillipu.
2. Navrhuju vyhlásit sbírku na pomoc postiženým LOTRmánií a výtěžek věnovat Belovi
3. JÁ CHCI TANCUJÍCÍ HOBITY!!!

Avern, poidáno 26.11. 2002 19:29:31
Teda já vždy tvrdil že parta kolem Herkula a Xeny je trhlá ale Mark i Craig se překonali. Krásný fotky.
Shodan, poidáno 26.11. 2002 17:34:37
To s tema bonusama na DVD je sice sranda, ale mozna toho tam nebude vic. Prave sem na lotr.dvd.cz cet ze ve vydani rozsireneho FOTRa s ceskymi titulky nebude zvuk DTS a misto toho nejaky polsky kecy. Tak a ted vzhuru do ulic "ZA KVALITNI ZVUK NA DVD" !!!!
Míšánek, poidáno 26.11. 2002 8:04:33
A já se dosud domníval, že Silmarillion má 4 hodiny 03 minut. To jsem teda pěkně zklamanej. A nevím proč by ho měli dávat jako bonus ke společenstvu, když už dávno vyšel samostatně.
meresjeff, poidáno 26.11. 2002 7:34:44
Cameron Rhodes hrál Červíka? Tušil jsem to! Poznal jsem to podle jeho typického, nezaměnitelného pravolevého kývání kosou :o)))))))
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!