Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 384 lidí

Celkem návštěvníků
14092821

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

(v)Eru
13.10. 2002
Pán Prstenů – v zákulisí s Alanem Lee - rozhovor s oblíbeným autorem ilustrací k dílu J.R.R. Tolkiena a také autorem grafických předloh pro filmVerze pro tisk

Pán Prstenů – v zákulisí s Alanem Lee
Rozhovor byl pořízen během Leeova semináře v New Yorku.
Přeložila (v)Eru, díky moc!

Všechna vaše tvorba je spojena se sci-fi a fantasy žánrem, je to tak? Co vás k němu přivedlo?

Moje dětská láska k pohádkám, mytologii, určité knížky a filmy, které jsem četl a viděl v dětství mě takhle nasměrovaly. Jeden z prvních filmů, které si z dětství pamatuji je Zloděj z Bagdádu. Byl to pro mě hrozně silný a živý zážitek a od té doby hltám všechno, co má co dočinění s magičnem a fantasií. Objevil jsem v sobě tenkrát velkou lásku k mytologii a legendám.

S jakým médiem nejraději pracujete?

Pracuji hlavně s vodovými barvami a pak mám hodně rád černobílé kresby kreslené tužkou nebo uhlem. Zjistil jsem, že uhel je velmi uspokojivý a velmi bohatý prostředek k malování. Samozřejmě vodové barvy jsou mnohem lepší k navození nějaké atmosféry, ty používám hlavně v dětských knihách. Taky v poslední době objevuji kouzlo počítačové tvorby, hodně používám PhotoShop. Je to výborný prostředek k přímému vyjádření určitého nápadu nebo představy a k realizaci filmových efektů. Škoda, že jsem tohle objevil až tak pozdě ve svém životě, poskytuje to spoustu možností.

Jaký byl prvotní impuls k vaší práci na filmu? Kontaktovali vás, nebo jste na tom sám chtěl pracovat?

Ne ne, přišlo to jako blesk z čistého nebe, bylo to díky Peterově pozvání. Poslal mi balíček s několika jeho filmy, jeden z nich byla Nebeská stvoření, která se mi hrozně líbila. K balíku byl přiložen dopis s jeho představami o projektu a s pozváním ke spolupráci. Vždycky jsem trochu toužil zúčastnit se práce na nějakém velkofilmu, věděl jsem jaké možnosti k tomu dnešní technika poskytuje. Takže jsem s nadšením přijal.

Jsou vaše kresby krajin založeny na skutečné předloze nebo jsou čistě produktem vaší fantasie? Nebo je to kombinace obojího?

Tyhle konceptuální malby krajin jsou zčásti ovlivněny tím, co jsem viděl na Novém Zélandu a zčásti výsledkem mých představ o Středozemi. Hodně jsem pozoroval a maloval v přírodě. Taky jsem používal fotografie. Nápad točit na Zélandu byl perfektní, do panenské a nádherné přírody jsme si zasazovali smyšlené národy i s jejich sídly. Už od začátku to byla úžasná práce. Už jsem o NZ něco věděl, ale až tam jsem pochopil, jak neuvěřitelně nádherná země to je.

Myslíte, že se povedlo dostatečně věrně převést scény v knize do filmové podoby?

Určitě jsme našli několik lokací, které jsou Tolkienovým popisům hodně blízko. Třeba Edoras si neumím představit lepší. Prostředí je perfektní, ten skalnatý pahorek ve stínu fantastických zasněžených vrcholků. Hodně práce dalo udělat ze Severního ostrova místo, které by vypadalo jako Kraj, ale užili jsme si přitom dost srandy. Nový Zéland poskytuje velkou škálu různých typů krajin, od močálů přes džungli, ledovce a alpské scenérie. Kdybychom byli filmovali v Evropě, všude tam žijí už hodně dlouho původní obyvatelé, krajina je hodně kultivovaná a má spoustu osobitých prvků. Mnoho míst se skvěle hodí, ale lidé by pak vždy věděli že ve skutečnosti je tohle nějaký slavný hrad ve Francii nebo Skotsku. Je těžké najít nějakou výraznou krajinu, která by nebyla pro tu danou oblast charakteristická. To by bylo vůči Středozemi nespravedlivé. Peter zvolil dobře, stál si za rozhodnutím točit na NZ. Věděl o jeho potenciálu a tu zemi má moc rád.

Jaké bylo spolupracovat s Peterem Jacksonem, člověkem, který tak dobře zná Tolkienova díla a má o světě Středozemě svou vlastní velmi vyhraněnou představu?

Bylo to velké dobrodružství. Má neobvyklou představivost. Byli jsme tam jen abychom sloužili jeho vizím, abychom mu poskytovali nápady a reagovali na ty jeho. Bylo pro mě překvapením jaký dynamický a schopný režisér to je. Jedna věc je postavit nějakou scénu a jiná věc je přivést jí k životu. Peter byl plný nadšení a vždy překvapující.

Jaké je vidět své vlastní kresby a návrhy realizované ve filmu?

Je to úžasné, začínáte s návrhem nebo s knižní ilustrací a ty se pak vyvíjí, dodělávají se detaily a nakonec se dokončí a téměř nikdy mě to nezklamalo, konečný dojem byl vždy okouzlující. Kameramani a osvětlovači odvedli výbornou práci, úplně scénu přetvořili. Když máte například ve studiu les – temný a ošuntělý, bez barev, a když osvětlovací tým dokončil práci, stromy pronikaly dokonalé sluneční paprsky a iluze magického místa byla dokonalá. Samozřejmě konečný dojem hodně závisel na výkonu herců, jsou to hlavně nadaní lidé, kteří vytváří to kouzlo. My jsme jen postavili základy a pak jsme seděli v pozadí a sledovali jak se všechny ty magické věci dějí.

Obvykle musí umělec velmi namáhat svou imaginaci aby vytvořil určitý design, pomohl vám pobyt na NZ k vizualizaci vašich představ?

Ano, ta země pro mě byla silnou inspirací. Hledání lokací a exkurze s Peterem byly pro mě velmi důležité a taky jsme si to skvěle užili. Hodně jsem fotil. Ty fotky se ještě stále teď používají jako základ k tvorbě některých scén.

Byly nějaké konflikty mezi vámi a Johnem Howem, a pokud ano, jak jste hledali rovnováhu mezi vašimi představami?

Spolupráce s Johnem byla příjemná, vycházeli jsme spolu dobře. Na některých věcech jsme pracovali společně, ale vrchní dohled měl vždycky Peter. Vždycky zkouknul naše návrhy a okomentoval je. Vždycky měl poslední slovo. Práce se mezi nás rozdělila téměř sama – John se stal dvorním Sauronovým architektem. Udělal Barad-Dur, Minas Morgul a Černé brány a všechny ty úžasné gotické konstrukce jsou z jeho hlavy. Bavilo mě pozorovat ho při práci a vidět jak jeho představy vypadají na plátně. Taky navrhoval Dno Pytle, protože právě on je autorem kresby, kterou Peter označil jako startovní bod. John se taky soustředil na vybavení skřetích a Sauronových armád. Na NZ dorazil s vlastní výbavou zbraní, štítů a mečů. Často při sobě nosil dlouhý luk. Nemohli jsme ho často dostat z dílny, byl do práce úplně ponořený. Taky odvedl skvělou práci při tvorbě některých temných tvorů – třeba Balroga. Je dobře, že se na animacích podílelo více lidí s rozdílným stylem a vkusem, ve Středozemi taky není jen jeden architekt, je to tak? Myslím že jsme naše pole působnosti společně pokryli dobře.

Které z vašich děl ve filmu se podle vás nejvíce přiblížila knižní předloze?

Myslím že design Orthanku, už při ilustraci knihy jsem s tím začal, byla tam jedna hodně detailně propracovaná kresba dolní třetiny věže. Peter mi řekl : Tak a teď už jenom dokonči práci. Tak jsem dokreslil zbytek a pak interiér, který jsme chtěli aby odrážel vnější podobu stavby. Velmi úzce jsem při tom spolupracoval se staviteli miniatur, všechno se nakonec povedlo skvěle. Je to jeden z těch záběrů, kde je všechno tak jak má být, každý paprsek světla se odráží správným směrem.

Máte ve filmu nějakou oblíbenou scénu nebo záběr?

Hodně se mi líbí Edoras. Velkou zásluhu na tom má okolní krajina, ale celková realizace kultury s jejími artefakty a stavbami i interiéry je skvěle provedená. Věnovali jsme hodně času práci s detaily a rekvizitami. Všechno k sobě skvěle pasovalo. Na druhou stranu mám taky rád Osgiliath tak, jak ho můžeme vidět v druhém filmu, ruiny města s jeho oblouky, sloupy a zbořenými budovami.

My vidíme všechny ty okouzlující scenérie ve filmu, ale řekněte nám - jaké to je realizovat je? Jaká byla spolupráce s těmi, kteří scény skutečně stavěli a tvořili?

Spolupracoval jsem vlastně se všemi částmi týmu, hlavně pak s Grantem Majorem, Peterem a Danem Hennou. Museli jsme přistoupit na hodně kompromisů kvůli rozpočtu. Bylo to zajímavé dělat všechny ty změny tak, aby celkový dojem byl stále ještě atraktivní a přitom abychom uspokojili finanční nároky. Pracoval jsem s lidmi podílejícími se na tvorbě architektonických záležitostí, s rekvizitáři, kostyméry…Na všem jsem se chtěl podílet a uplatňovat svůj názor a a musím říci že lidé v týmu byli velice milý a většinou mi nechávali co možná nejvíc volnou ruku. V uměleckém oddělení filmového štábu celkem pracovalo ke čtyřem stovkám talentovaných lidí a většina z nich už s filmy zkušenosti měla. Byli rádi za každý impuls který jsme jim já nebo John Howe poskytli.

Na co jste ve filmu nejvíce hrdý a co pro vás bylo nejtěžší?

To se nedá říct, je tam hodně prvků, jejichž tvorba mě moc bavila. Myslím, že by to mohlo být Minas Tirith, protože to je jakýsi klimax a pojítko pro všechny tři filmy. To je pro mě asi nejvíc fascinující a uspokojivá část mé práce, už se nemůžu dočkat, jak bude vypadat ve třetím dílu. A nesložitější byla asi obě dvě elfská království - Lothlórien a Roklinka. Bylo to zřejmě pro to, že jsme se velmi úzkostlivě snažili představit elfy tak, aby byli věrohodní a přitom zachovat podobu podle knihy a nenechat se příliš unést vlastní fantasií. Měli jsme za úkol vytvořit kulturu, která žije ve Středozemi už po tisíciletí a zachovat při tom jejich eleganci a krásu. Snažili jsme se evokovat atmosféru posledních dní elfů, Roklinka byla z větší části již navždy opuštěna. A Lothlórien je místo, které mají čtenáři většinou hluboko pod kůží – alespoň já ano.

Chtěl byste dál pracovat u filmu, nebo se chcete vrátit ke knihám?

Moc rád se teď vrátím ke knihám, protože to je moje první láska. Vždycky budu dávat přednost knížkám, je v nich něco co mě vždycky fascinovalo. Rád bych si ještě někdy práci na filmu zkusil, ale to by muselo být něco hodně podobného Pánu prstenů.

Nakonec se vás zeptám, myslíte si, že by se profesoru Tolkienovi svět Středozemě stvořený filmovým týmem zamlouval?

To je zajímavá otázka – myslím si, že by určitě nebyl zklamaný. V tom filmu je velmi mnoho z něj, tolik nadšení a kouzla. Všechny ty detaily a nadšení každého, kdo se na filmu podílel by ho nemohly nezaujmout. Moc rád bych jeho reakci viděl, opravdu!

Přečteno celkem 6038x, verze pro tisk

Další článek - Jaká hudba hraje ve všech ukázkách z Pána Prstenů?; Co prozradil v rozhovoru Peter Jackson; Video ze hry od Universal Interactive; Boromir i ve Dvou Věžích?; Skautská akce inspirovaná Tolkienem

Předchozí článek - Zahrajte si Společenstvo Prstenu - recenze hry od Black Label Games

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Payday Loan Online , poidáno 11.2.2018 18:10:21
usa loan <a href="https://loansonline.shop">web loan</a> internet payday loans <a href=https://loansonline.shop&gt;loans online</a>
Get A Loan , poidáno 11.2.2018 6:39:18
tennessee quick cash <a href="https://moneylenders.us.org">money lenders</a> money lenders <a href=https://moneylenders.us.org>money lenders</a>
Writer Essay , poidáno 11.2.2018 3:28:57
write an essay about your school <a href="https://essays.us.com"&gt;fit college essay</a> essays online <a href=https://essays.us.com>help with writing essays</a>
auto insurances , poidáno 10.2.2018 23:22:23
cheap car insurance <a href="https://cheapcarinsurance.us.org">cheap car insurance</a> cheap car insurance companies <a href=https://cheapcarinsurance.us.org>best car insurance rates</a>
insurance auto , poidáno 9.2.2018 12:41:30
car insurance quotes in texas <a href="https://bestcarinsurance.us.com">best car insurance</a> best car insurance <a href=https://bestcarinsurance.us.com>cheapest auto insurance rates</a>
Best Online Loans , poidáno 8.2.2018 18:29:45
cash advance lenders online <a href="https://loansonline.us.com">online loan</a> personal loans online <a href=https://loansonline.us.com>how long to pay off loan</a>
auto insurance , poidáno 8.2.2018 10:07:32
cheap auto insurance quotes online <a href="https://cheapautoinsurance.us.org">progressive motorcycle insurance</a> cheap auto insurance in florida <a href=https://cheapautoinsurance.us.org>cheap auto insurance in texas</a>
Payday Loans Online , poidáno 5.2.2018 19:56:55
payday loan lenders online <a href="https://loansonline.us.com">loans online</a> small personal loans <a href=https://loansonline.us.com>loans online</a>
Jameslep, poidáno 4.2.2018 9:16:19
payday bad credit loan <a href="https://paydaybadcreditloan.bid">payday loans for bad credit</a> online payday loans no credit check <a href=https://paydaybadcreditloan.bid>payday bad credit loan</a> loan cash <a href="https://cashadvanceloan.bid">advance cash payday loan</a> cash advance loan <a href=https://cashadvanceloan.bid>cash advance loan</a> dissertations help <a href="https://collegeapplicationessay.bid">college essay help</a> college application essay <a href=https://collegeapplicationessay.bid>writing an introduction to a research paper</a> essay writing service <a href="https://bestessaywritingservice.science">best essay writing service</a> best essay writing service <a href=https://bestessaywritingservice.science>best essay writing service</a>
Online Lenders , poidáno 4.2.2018 6:54:09
payday advance <a href="https://paydayadvance.us.com">loans over the phone</a> payday advance <a href=https://paydayadvance.us.com>payday advance</a>
Essays Writing , poidáno 3.2.2018 7:06:21
term paper writer <a href="https://termpaper.us.com">write a term paper</a> custom term paper writing services <a href=https://termpaper.us.com&gt;term paper</a>
Jameslep, poidáno 2.2.2018 3:56:53
online payday loans instant approval <a href="https://directlenderpaydayloans.cricket">payday loans direct lender</a> direct lender payday loans <a href=https://directlenderpaydayloans.cricket>direct lender payday loans</a> free erotic chat <a href="https://freechatrooms.webcam">live porn webcam</a> webcam amateur <a href=https://freechatrooms.webcam>free adult sex chat</a> payday advance <a href="https://paydayloansnocreditcheck.webcam">payday loans for bad credit</a> payday loans no credit check <a href=https://paydayloansnocreditcheck.webcam>payday loans bad credit</a> payday advance <a href="https://quickloans.science">quick loans</a> quick loans <a href=https://quickloans.science>loans online</a> college essay helper <a href="https://bestessaywritingservice.science">best essay writing service</a> paper writing service <a href=https://bestessaywritingservice.science>dissertation writing</a> advance cash payday loan <a href="https://paydaylendersdirect.webcam">direct lenders payday loans</a> payday lenders direct <a href=https://paydaylendersdirect.webcam>direct lenders payday loans</a> assignment writing services uk <a href="https://collegeapplicationessay.bid">college essay help</a> college essay help <a href=https://collegeapplicationessay.bid>college application essay</a> essay corrector <a href="https://schoolpapers.trade">homework help slader</a> pay to do my homework <a href=https://schoolpapers.trade>essay corrector</a> quick loans <a href="https://quickloans.trade">payday loans</a> quick loans <a href=https://quickloans.trade&gt;payday loans direct lenders only</a>
Payday Loans , poidáno 1.2.2018 21:54:39
advance payday <a href="https://paydayadvance.us.com">advance payday</a> advance payday <a href=https://paydayadvance.us.com>advance america cash advance</a>
Loans , poidáno 1.2.2018 21:05:03
loans for bad credit <a href="https://loansforbadcredit.us.org">loan rehabilitation</a> direct lender <a href=https://loansforbadcredit.us.org>loans with bad credit</a>
Google Essay Writer , poidáno 1.2.2018 6:33:38
school essays <a href="https://essaywriting.us.com">essay writing</a> essay writing <a href=https://essaywriting.us.com>best essay writing company</a>
Random Assignments , poidáno 29.1.2018 23:33:46
college essays about travel <a href="https://researchessay.us.com">research paper</a> research paper <a href=https://researchessay.us.com>persuasive argumentative essay</a>
Jameslep, poidáno 29.1.2018 12:52:11
payday advance no credit check <a href="https://easyloans.webcam">cash loans</a> easy loans <a href=https://easyloans.webcam&gt;online payday loan application</a> wife webcam <a href="https://wifewebcam.cricket">webcam slut</a> wife on webcam <a href=https://wifewebcam.cricket>wife on webcam</a> payday advance online <a href="https://paydaybadcreditloan.bid">payday loans bad credit</a> bad credit payday loans <a href=https://paydaybadcreditloan.bid>bad credit payday loans</a> direct payday lenders online <a href="https://onlineloansdirectlenders.stream">online loans direct lenders</a> online loans direct lenders <a href=https://onlineloansdirectlenders.stream>payday loan no credit check</a> quick loans 100 approval <a href="https://quickloans100approval.stream">check into cash</a> quick loans 100 approval <a href=https://quickloans100approval.stream>payday loan</a> best essay writing websites <a href="https://schoolpapers.trade">school papers</a> essay corrector <a href=https://schoolpapers.trade>math help</a> best payday loans online <a href="https://bestpaydayloans.stream">best payday loans online</a> online payday loan lender <a href=https://bestpaydayloans.stream>best payday loans</a> research essay <a href="https://researchessay.bid">online essay</a> masters dissertation writing <a href=https://researchessay.bid>research paper</a> payday lenders direct <a href="https://directpaydayloanlenders.webcam">payday loan near me</a> payday lenders direct <a href=https://directpaydayloanlenders.webcam>payday lenders direct</a> no credit check payday loans instant approval <a href="https://easyonlinepaydayloans.bid">money loan</a> direct loan lenders <a href=https://easyonlinepaydayloans.bid>easy online payday loans</a>
Buy Essay Papers , poidáno 29.1.2018 9:51:08
essay writing service cheap <a href="https://paperwritingservice.us.com">paper writing service</a> paper writing service <a href=https://paperwritingservice.us.com>paper writing services</a>
Ellanor, poidáno 17.10. 2002 15:59:01
Ja, kdyz jsem videla pred filmem jeden z tech delsich traileru, tak ze vsech tech uzasnych scen pro me byl Alan Lee nejvetsi šok..
(Ted jak vidim tu fotku uz si tak jista nejsem, ale) zdalo se mi, ze nema predni zuby ?!?... ...
..asi jen hloupy detail.. Ale jak si predstavujete autora vami bezmezne obdivovanych obrazku ?!!!

Garion, poidáno 17.10. 2002 13:02:28
Uz jeho komentare na bonusovem DVD me oslovili. Tenhle rozhovor jen muj obdiv k nemu zvysil. Presto nejradeji mam Teda Nasmithe. Zajimalo by me, jestli take s nim spolupracovali, protoze prechod Caradhrasu nebo Roklinka jsou jeho obrazum velmi podobne.
(v)Eru, poidáno 16.10. 2002 17:05:18
Súlwen: ha ha můj momentální stav má k šílenství poměrně dost blízko - ale tak moc zase ne :oD Díky moc.
S tou jeho podobou je to fakt, je taky takovejnějakej celej protáhlej jako ty jeho kresby :o)

kate, poidáno 16.10. 2002 12:05:38
ach diky - no to je cláneček!!!!
MEGAJOHN, poidáno 15.10. 2002 16:49:37
Alan Lee je machr :-)
Súlwen, poidáno 14.10. 2002 23:34:24
Výborné překlady (v)Eru. Co se takhle vrhnout na překlad Historie Středozemě :-)
Sírwen, poidáno 14.10. 2002 20:54:23
No řekněte, dokázal by kdokoliv jiný nakreslit Tinúviel tak, aby sme mu jí věřili? Lee je génius.
Emer Eledhwen, poidáno 14.10. 2002 14:51:21
Na jeho obrázky jsem narazila zrovna včera. Jsou fakt bezva.
wooloong, poidáno 14.10. 2002 12:46:41
Jeho kresby se mi vždycky dost líbily a teď je mi sympatický i jejich autor. :-)
Navíc - něco v jeho vzhledu mi ty jeho obrázky připomíná. :-)

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!