Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 399 lidí

Celkem návštěvníků
14093546

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
2.9. 2002
Sraz webu a jak také může vypadat promítání Společenstva Prstenu; Šetřič obrazovky pro váš počítač; Jak bude vlastně vypadat Stromovous?; Dvě Věže už v říjnu ...Verze pro tisk

Sraz webu a jak také může vypadat promítání Společenstva Prstenu
Tak nám skončil dalších z větších srazů – Rubánoce. Konal se tento víkend v Újezdě nad Lesy a byl príma. Povídalo se, popíjelo, konal malý Larpík v přilehlém lese (jehož jasným vítězem byla mračna komárů). Celkem se nás tentokrát sešlo 17 a sraz byl tak trochu také rozloučením s Thingolem, který nám na rok odlétá za moře.

Pro některé pak sraz pokračoval ještě v Praze, kde jsme navštívili (nečekaně) Společenstvo Prstenu v jedné kinokavárně na Václavském náměstí. O zážitek z tohoto promítání se prostě musím podělit, protože dalo tomuto snímku naprosto nový rozměr. Na Společenstvo jsem vždy chodil jen do dobrých kin, většinou multiplexů, protože si potrpím na kvalitní zvuk a obraz. A také, když už mám sedět v kině tři hodiny, uvítám pohodlné sedačky a prostor pro nohy. U malých kin si holt komfort velkého plátna a kvalitního posezení člověk musí většinou odpustit, s tím jsem počítal. Ovšem o to tolik nešlo. Samotné promítání začalo bez upoutávek na jiné filmy přímo logem New Line Cinema a „I amar prestar aen“ úvodem, během kterého se v kině teprve pořádně zhasínalo a taková dobrá polovička lidí právě přicházela a usazovala se. Inu príma, dojem ze začátku filmu je pryč. Marně jsem doufal, že je to poslední problém. Kvůli nějaké technické chybě se v pravidelných intervalech přidával k původnímu zvuku filmu ještě jeden, jakési podivné chrochtání. V tichých pasážích filmu bylo na odstřel promítače. Při scéně, ve které můra přilétá za Gandalfem na Orthank, se zvuk dokonale napasoval na její let a můra zněla jak poháněna poměrně výkonným motorem.

Už tohle by stačilo minimálně na omluvu vedení kina po skončení filmu. Ta se ovšem nekonala a problémy, o kterých jsem zatím psal, jsou pouze první částí. V jednu chvíli došlo k další exotické úpravě zvuku a hlasy postav náhle zněly jak vytvořené počítačem. Aragornovo „Ride hard“ znějící jak kombinace hlasů oblíbených robotů ze Star Wars (hlavně R2-D2) vyvolalo u fanoušku nefalšovaný záchvat smíchu. Ovšem problém nebyl jen se zvukem. Promítač chybně spojil jednotlivé kotouče se snímkem a tak například Větrov přešel ze scény s předáváním mečů přímo doprostřed té, ve které Frodo hasí oheň a nadává ostatním hobitům. Společenstvo má poněkud rychlejší střih, ale tohle bylo opravdu drsné.

Ještě nemáte dost? V jednu chvíli úplně vypadl obraz i zvuk a v sále se rozsvítilo. Chybka trvala asi minutu. Pak světlo opět pohaslo a zhruba na deset vteřin film pokračoval. Následoval tentokrát pětiminutový výpadek, při kterém spousta lidí z kina odešla a částu už nevrátila. Ovšem velké množství uprchnuvších mělo na návrat dost sil. A přineslo si křupky, brambůrky a další „hlučné“ poživatiny v nechutně praskajících sáčcích. Asi v domnění, že víc už dojem z filmu zkazit nejde, ničila zážitek z poslední hodiny filmu neustálým šustěním. Prostě paráda. Při závěrečných titulcích jsem si skoro oddychl. Seděl v sále, nevěřícně kroutil hlavou a čekal, zda se někdo přijde omluvit. Nestalo se tak a jako perličku na závěr promítač film vypnul uprostřed skladby May it be.

Čekal jsem, že místo neosobního prostředí velikých kin si jednou Společenstvo užiji v malé kinokavárně obklopen fanoušky a lidmi z webu. A také jsem si chtěl trochu spravit chuť po shlédnutí dabované verze. To, co jsem v nejmenovaném kině zažil, bych nikomu nepřál. Příště, až se budu chystat na některý ze svých oblíbených filmů, nebudu váhat ani minutu. Raději být obklopen coca-colou a popcornem v multiplexu, než nějaký podobný zážitek. A mimo to – v jednom z multiplexů se omlouvali jednotlivě každému odcházejícímu návštěvníkovi za to, že asi dvě minuty byl obraz posunut kus k jedné straně (odhadem tak desetina celé plochy) a „možná jim tak zkazil zážitek ze snímku“. 


Šetřič obrazovky pro váš počítač
Andeliniel pro vás vytvořila zajímavý šetřič obrazovky (viz. ukázky z obrazovek níže). Na vlastní nebezpečí :o) si jej můžete stáhnout zde:
- http://andeliniel.webz.cz/setric/lotrnej.exe
- http://andeliniel2.freehosting.cz/download/lotrnej.exe
Pokud máte nějaké problémy s instalací či chodem programu, obracejte si přímo na jeho autorku (e-mail andeliniel@seznam.cz)
Oficiální šetřice od New Line Cinema najdete ke stažení ZDE.


Jak bude vlastně vypadat Stromovous?
Tak to je jedno z největších tajemství Petera Jacksona a jeho týmu. Přesto se v posledních dnech objevilo několik náznaků, jak budou enti (a potažmo i Stromovous) ztvárněni. Prvním záběrem bylo "mrkající oko" v ukázce a později se objevila i fotografie figurky enta (Stromovouse) se Smíškem a Pipinem. 

Co ještě o Stromovousovi víme? Určitě to, že hlas mu propůjčil John-Rhys Davies, který jinak hraje Gimliho. Již dříve také prosákl tento text:

Stromovous byl vytvořen jako kombinace spousty motory poháněného kovu a počítačových efektů. "Bude prostě neuvěřitelný," říká Billy "Pippin" Boyd. "Někdo říkal, že to byl největší "robot" vůbec. Zvedl nás do výšky 30 stop a byla to fakt obtíž dostat se zase dolů. Smíšek a já jsme nemohli dolů ani na čaj. Prostě poslali nahoru šálek a nějaké oplatky. A o 20 minut později se každý mohl plahočit zpátky." Billy se směje. "Hele! První vtip ze Dvou Věží!" 

Dvě Věže už v říjnu ...
Ano, je tomu skutečně tak. Dvě Věže můžete vidět už 25. října, tedy skoro dva měsíce před premiérou. Bohužel se nejedná o film, ale podle dostupných fotografií asi dost ujetou divadelní hru. Ovation Theatre Company v Cinccinati se rozhodla nacvičit druhou část Pána Prstenů po svém. Nejlepší obrázek si asi uděláte z fotografií níže. Je na nich Gandalf s Frodem a Samem (ve Dvou Věžích?) a detail Gandalfa.

Přečteno celkem 7974x, verze pro tisk

Další článek - Kdo to byl J.R.R. Tolkien? V čem tkví úspěch jeho knih? Dnes je tomu 29 let od jeho úmrtí, věnujme mu alespoň tichou vzpomínku ...

Předchozí článek - Soutěž na těchto stránkách; Křižíkova fontána hraje LOTRa; Společenstvo v Guinessově Knize Rekordů a Oskar pro Dvě Věže; IMDB nabízí film Návrat krále a zná délku Dvou Věží; Ukázka ze hry od Universalu; Videoklip s Boromirem získal cenu MTV

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Olórin, poidáno 8.9. 2002 16:20:49
Ten "Gandalf" z tý div. hry vypadá jako Santa Klaus...
(v)Eru, poidáno 3.9. 2002 19:16:29
Jojo, tak to me mrzi za vas, ale zase aspon byla sranda ne? Nebyt techto tres-faux-pas, treba byste zjistili, ze vas to po dvacatesedme uz tolik neba :o)
Ja jsem na FOTRovi byla jednou v mensim kine bez stereo zvuku a zazitek to byl tak 60%. To nemluvim o dabovane verzi, kterou jsem zhledla (poprve) v bedne a to bylo o nicem. Doufam, ze LOTRa v budoucnosti do nabidek v multiplexech obcas prsknou.

Galadrielka, poidáno 3.9. 2002 19:11:21
Já chodím do oblíbenýho kina v Lanškrouně(malý ale hezký)
P.S:Nepřipomíná vám ten Frodo(nebo Sam) nalevo Cardu Retardu?

Lollitka, poidáno 3.9. 2002 13:54:05
Já si taky užila dobrý verze Společenstva. Logo NLC, střih - Gandalf při ohňostroji, střih - trpoši zvedají prsteny. Obraz ušel, zvuk byl ale moc potichu a občas se s hlasy stalo přesně to, co povídal Bel. Nejhorší bylo, že promítač ustřihnul celou sekvenci boje Aragorna s Lurtzem. Holt se vyplatí zaplatit si za multikino.
efča, poidáno 3.9. 2002 9:28:39
Já zas qůli předčasnýmu prohození smyček přišla o svou oblíbenou scénu na Elrondově radě:
Gandalf: "Aragorn má pravdu, nemůžeme TO použít."
Bylo to v jednom z menších brněnských kin.

Aragorn II., poidáno 3.9. 2002 0:51:56
Zlatej "Slovanskej dům". Doufám, že už takovouhle hrůzu nezažiju. Bylo by lepší si to pustit doma v klidu. No nic, už se stalo :o(
Eversmile, poidáno 2.9. 2002 20:46:34
Hezky jsem se pobavil, když jsem četl co jste zažili ovšem pomalu bych nevěřil, že je něco takového možné. :-/
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 2.9. 2002 20:11:41
Lucille: sypu si popel na hlavu :o) má tam být samozřejmě 2001 ...
Lucille, poidáno 2.9. 2002 19:07:41
Bel: ehm, clanek z 28.12.2002? A neni dneska nahodou 2.9.2002?

a nak mi to nejde stahnout :o(((((((

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 2.9. 2002 16:20:05
Merlkir: je to chyba promítače :) všechny verze filmu jsou stejné! Je tuším na 8 cívkách a ty se musí napojit. Pokud se to neudělá přesně, je tam takovýhle "výkus". Jednou jsem zažil tuhle chybu ve scéně, kdy černý jezde stíná hlavu tomu hobitovi (úplně chyběla). A v Anglii byla aféra kvůli "cenzuře", protože v některých kinech chyběla scéna s useknutím hlavy Lurtzovi. Opět šlo jen o chybné napojení jednotlivých cívek filmu. A na ČVUTu to bylo blbě napojené v Morii, ve scéně, kdy je Společenstvo obkličováno skřety. Scéna vypadala tak, že družina přichází do jeskyně a pak už jen plameny a Balrog se blíži. Celá scéna "skřeti přiběhnou a zase utečou" chyběla :)))

--- clanek z 28.12.2002 ---
Již před několika dny prosákla (pro reakcích mnoha fanoušků) zpráva, že ve Velké Británii byla vystřižena scéna, ve které Aragorna efektně setne hlavu veliteli Skurutů, Lurtzovi. Naštvaných fanoušků se ozývalo stále víc.
"Problém" nakonec rozlouskl jeden z promítačů. Dle jeho informací se scéna se setnutím nachází úplně na konci osmého kotouče a nějaký promítač se pravděpodobně unáhlil a nastavil prohození smyček na trošku moc brzo :o) Vpravil se tak do role dalšího střihače filmu a mimoděk i cenzora. Překvapilo mne, že je v dnešní době něco takového vůbec možné...

Merlkir, poidáno 2.9. 2002 16:14:23
Hmmm...Bele, ten střih z Větrova na Froda není chyba prmítače. Je to jiná verze filmu, která má prostě o několik okýnek míň. I u nás v ikně byla taková...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 2.9. 2002 16:10:14
Co se Aera týče, tak to už není zrovna "malé kino". A chodím do něj rád. Sice ne na nové filmy, ale je to jediné kino, kde může člověk vidět klasiku jako Monty Pythony ...
Lethare, poidáno 2.9. 2002 16:06:46
Musím se zastat malých kin,ne všechna jsou tak "šílená",např.Aero nembo Mat sou naprosto skvělý.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 2.9. 2002 15:25:26
Jo, je to Jalta :) sem to nechtěl napsat přímo do článku :)
Soma, poidáno 2.9. 2002 13:51:08
ad¨zazitek z kina..jedna se o jaltu, ze..siiileny kino, diletanti promitaci a vubec cely osazenstvo! Jako humorna povidka nepodlozena skutecnym zazitkem by to bylo lepsi, bavila jsem se i tak.Byt tam, to bych tam udelala coro-moro!A äd ty sutilove-to je neuveritelnej zvyk!
Ruby, poidáno 2.9. 2002 13:47:38
Jojo, neopakovatelný zážitek z malého kina... uf... ať žijou multiplexy! A to ses zapomněl zmínit o těch vertikálních čárách, co občas běžely přes obraz...

Hehe, ten Gandalf je úžasný! :o))) Někdo si vyhrál...

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!