Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 399 lidí

Celkem návštěvníků
14116225

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně... ochutnávky v Praze a blízkém okolí


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
19.8. 2002
Povodně a web - jak to vypadá dále; Hudebníci mohou vidět scény ze Dvou Věží!; Jaká bude úvodní scéna filmu Dvě Věže?; Video - rozhovor s hobity; O mýtu - příspěvek do soutěže od ZedyhoVerze pro tisk

Povodně a web - jak to vypadá dále
Inu zatím docela dobře. Jsem stále bez elektřiny, takže na internet se dostávám sporadicky na různých obskurních místech. V sobotu se uskutečnila dobrovolnická akce, při které čtyři uživatelé fóra vyrazili pomáhat odstraňovat následky povodní v Praze. Přidáte se příště také?
A dnes, tedy v pondělí, se uskuteční další z tradičních srazů. Tentokrát se sejdeme v 17:00 před kostelem na Náměstí Míru.


Hudebníci mohou vidět scény ze Dvou Věží! 
Samozřejmě že ne všichni :o) Ale hezkých pár desítek ano. Jsou to ti, kteří právě nahrávají hudbu pro tento film. Watford Town Hall ve Velké Británii právě zní tóny soundtracku k napjatě očekávanému snímku. Obvykle hudebníci sledují pouze dirigenta, ale tentokrát je orchestr obklopen monitory na kterých běží scény z filmu a vše musí přesně pasovat. Dirigování se pak ujal sám skladatel Howard Shore. I Peter Jackson byl viděl jak se potuluje po okolí.
Scény jsou často zastavovány, vraceny. Vše se zkouší znovu a znovu dokud to není naprosto perfektní a dokonale nesedí k natočenému materiálu. 


Jaká bude úvodní scéna filmu? 
Nejprve uvidíme opět nějaký ten prolog. Tentokráte nebude na pozadí mluvit Galadriel, ale její úlohu převezme Gandalf Bílý. První "regulérní" scénou však bude ... okamžik ticha ... Glum v močálech! Náš slizounek a napjatě očekávána nová postava tedy bude otevírat děj druhého dílu trilogie ...


Video - rozhovor s hobity
TheOneRing přináší další ze série exkluzivních rozhovorů s herci z Pána Prstenů. Tentokrát s popovídáme s Pipinem (Billy Boyd) a Smíškem (Dominic Monaghan). Video je opět k dispozici v různých kvalitách ...

Pro přehrání je potřeba Apple QuickTime (formát MOV). Předchozí rozhovor s Orlando "Legolas" Bloomem najdete ZDE.


O mýtu - příspěvek do soutěže od Zedyho

Nedávno proběhla na tomto serveru žhavá debata o tom, zda Tolkien stvořil mýtus nebo jen beletrii z fiktivního světa. Já pouze přidávám svůj pohled na věc a nesnažím se nikoho poučovat nebo opravovat. (debata proběhla mimo jiné zde)

Nejdříve si musíme uvědomit, co to vlastně mýtus je. Co je mýtus? Pouze zkreslené, vyzdvižené a často nehorázně pozměněné informace. Uvedu příklad: praotec Čech je čirý mýtus – je nemožné, aby někdo přivedl sto tisíc lidí najednou a sdělil jim, že tohle bude jejich země, na druhou stranu je to zase zpopularizovaná zpráva o tom, že na tamto a toto území přišel národ Čechů.
Jak mýtus vzniká? Na začátku každého mýtu stojí informace – ať lživá nebo pravdivá. Vzhledem k tomu, že mýty vznikaly v době, kdy jediný informační zdroj byla vaše tlustá sousedka a pan hospodský, bylo nevyhnutelné to, že po uvedení informace do „éteru“ si lidé vymýšleli a přihazovali, někdy ubírali a tak to šlo dál, než se k vám informace dostala. To už se stal z řezníka porážejícího prase dvoumetrový rytíř v lesklé zbroji máchající svým dvoumetrovým mečem na všechny strany (to jen jako přehnaná metafora, většinou se to dělo u politických nebo válečných zpráv. Paradoxem je, že aktéři těchto mýtů často tyto zvěsti o jejich nepřemožitelnosti ještě zveličovali). Děje se to i dnes – někdo řekne, že má Společenstvo Prstenu v DivX, a příští týden má polovička zeměkoule všechny tři díly v prvotřídní kvalitě.
Kdybych to měl vést do extrémů, tak mýtus je něco jako novinářská kachna – dechberoucí zpráva založená na malicherné výpovědi nebo činu někoho, kdo to tak vůbec nemyslel. Ale Tolkienova moderní mytologie (ano, myslím si, že to je mytologie) funguje jinak…

O Ardě
Nejprve jedna malá informace – ne všechny příběhy z Tolkienova díla jsou fiktivní! Například příběh Berena a Lúthien byla alegorie vztahu s jeho budoucí manželkou – on, mladíček bez zaměstnání, ona starší dcera jeho vychovatele, musel čekat a tak napsal tuto povídku. Na druhou stranu některé své příběhy měl napsané ještě před stvořením Ardy – příchod Tuora do Turgonova Gondolinu (byť v značně odlišné verzi) předčítal v osmnácti, kdy ještě ani neměl páru o tom co stvoří.
Tak to bylo u něho se vším – měl spoustu příběhů, ať už s inspirací čistě náhodnou, nebo z nějaké příhody, jeho jazykový talent mu umožnil vytvářet vlastní jazyky a fantazie se přestala vymykat realitě. A pak to přišlo. Při tomto přetlaku mu jeden jeho student napsal na zadní stranu svého sešitu: „V jisté podzemní noře bydlel jeden hobit.“. Tím spustil vodopád příběhů inspirovaných Tolkienovým životem, keltskými a germánskými pověstmi a čistě náhodnými nápady.

Mytologie – ano či ne? Ano!
Ve starověku a středověku také neříkaly svým příběhům mytologie, byly to prostě příběhy jejich životů a všem bylo jedno jestli jsou pravdivé nebo ne. Jen časem zestárly a v dnešní době křemíku se nevešly do společenského života, zůstávají jen na pokraji jako krásné odkazy minulosti – krásnější než jakákoli stavba nebo obraz. A o to se snaží Tolkien. Co odkážeme my svým potomkům? Techniku a učebnici dějepisu? Možná, ale tak budeme jenom informace v knize. Jedině mýtus a pověst je donutí představit si ty lidi, kteří žili. A teď nemyslím Númenorejce, ale nás. Myslím, že je správné si trochu pohrát s realitou, něco domyslet, aby po nás zbyly i vzpomínky, ne jen materiální stránka.
Tolkien jen načal a ukázal nám to co chtěl – oživit mytologii a tajemství, probudit fantazii v lidech a zase zavést přirozené vytváření mýtů…

Přečteno celkem 7607x, verze pro tisk

Další článek - Jak to vypadá s DVD?; John Howe oslavil narozeniny; Co dělají hvězdy okolo filmu a kde je můžeme vidět?; Chcete domů figurka Balroga?

Předchozí článek - Jak budou dlouhé Dvě Věže a uvidíme Enty?; SFX Reader Awards; Jeden vypráví - povídka do soutěže

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Ruby, poidáno 2.9. 2002 12:54:23
Garion: No jo, když já se tim docela bavila... Ale je fakt, že musí být nepříjemné to pročítat... Tak se všem omlouvám...
MEGAJOHN, poidáno 1.9. 2002 20:19:46
Souhlasím s Garionem... Dokonalý lidi přímo žeru...
Nenymir syn Nemirův, poidáno 1.9. 2002 16:00:36
Ano, vyloženě jsem měl příliš volného času. Za svou stranu se omlouvám každému, kdo sem zabloudí. :--)
Garion, poidáno 1.9. 2002 14:57:29
Čtení reakcí na tento článek bylo ztrátou času. Upozorňuji vás, že jakákoliv reakce na urážlivý komentář vyvolá téměř vždy další diskusi, která je naprosto o ničem a nejvíce z ní těží ten, který urážel. Proto vás prosím, ignorujte veškeré provokativní komentáře. Děkuji.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 30.8. 2002 8:40:25
Ruby: ale to si Galois samozřejmě uvědomil, zas ho nepodceňul :o) však jeho reakce byla parafrázováním toho, co už bylo na jeho adresu zde napsáno
Ruby, poidáno 30.8. 2002 8:00:04
Galois: Ehm, poslední příspěvek, pak už ti (pokud možno) nic nenapíšu... fakt :o)
Dobře jsem se pobavla, doufám, že ty taky... Zdá se, že se ti tu přece jen líbí, protože nehodláš odejít... Zajímavé, proč se potom chováš jako nevychovanec a necháváš ostatní lidi, aby si o tobě mysleli, že jsi arogantní hlupák bez kouska slušnosti... Snad máš pocit, že když tu nejsi pod svým občanským jménem, jsi "nedotknutelný"... Otázka je, jestli je rozdíl mezi tvou přezdívkou a jménem, které jsi podědil a dostal od svých rodičů... Podle mě nijak velký.
BTW to, co jsi tak pěkně zkritizoval Belovi (např. kritika "Jsi nevědomý ubohý kretén, ubožák pochybné inteligence, maník se sexuálními, komunikačními a fekálními problémy" byla obzvlášť pěkná :-D) je přepis toho, co jsi jen ob jeden příspěvek napsal ty sám... Aspoň ses docela zajímavě diagnostikoval... bravo! :o))))

Nenymir syn Nemirův, poidáno 29.8. 2002 8:29:27
Galois: Jsme rád že tě má poezie dovedla až k orgastickému požitku. Takže, až si vyčistíš monitor. Sbohem
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 29.8. 2002 8:16:02
Galois: už kvičím strachy :o))))
Galois, poidáno 29.8. 2002 1:41:21
Z té krásy snad všichni tady poluce dostanou: "tvrdohlavý Moravan"..."žoldnéři...stříkají vztek a nemohoucnost kolkolem"..."popílek ze škrabošky z hedvábí"..."Královsky by si ved, byl králem On"..."hyenismus potkanů"...pro mne po pravdě hnůj dosud neviděný. Thingol sice jest neškodné zaprděné vimrle, svým silackým kecům - do diskuze zapojovat se nebudu již - však dostál, to se cení, není tomu tak v případě Nenymira, který vyprovokován byl stupidní rýmovačkou. Dokazuje tak má slova o veliké slabosti. Do poslední chvíle plantá o jménu, jeho špinění, obsahu. Dokazuje tak má slova o posedlosti vnějším efektem. Však spokojenost z toho, jak dobře tento vřed odhadnut byl, nemůže vyvážit mé hluboké ponížení, které mi hemeroidní potrat z paviána samozvaný Nenymir, tím přivodil, že toliko stratil jsem s ním času, a přitom soupeřem mi nemůže býti ani v náznaku. Byla to chyba. Katarze jest dokonána. Ale nebojte se, až to čekat budete zas nejméně, I''ll be back.
Nenymir syn Nemirův, poidáno 28.8. 2002 18:24:29
Galois: Omlouvám se, že ještě ruším. Každý dělá;tvoří co umí. Něco pro tebe. bezejmený nic.
---
Snad jsem blázen a skončím
Zapomenutý jak tvrdohlavý Moravan
opírající se zády o zeď
zatímco žoldnéři, prznitelé krásna a vrazi slov
s posměchem stříkají vztek a nemohoucnost
kolkolem
Posledním velkým lyrikem
jenž pozvedl číš a zvesela se napil
býval pan Seifert
Slavili Jaro
A potom Smrt
Rozprostřela na nebi svůj plášť
jenž se snášel pomalinku a neznatelně
jako popílek ze škrabošky z hedvábí
Když ticho dosedlo do sadů
Čas nelítostně tančil hru v níž se
Skácel
Jen
Starý pán
zvolal
Ať čtyři Hamletové nesou Holana jak
vojáka
Královsky by si ved, byl králem On
Země je bez krále, trůn se roztříštil
a lůza zbavená strachu
vylezá z děr
Revoluce?!
Ne, hyenismus potkanů...!

Galois, poidáno 28.8. 2002 18:04:59
Tuto fekální, přisprostlou rýmovačku bych chtěl věnovat Nenymirovi synátorovi Nemira, krásnému to člověku, za kterým stojí četné sbírky, písně a občanské činy.

Nenymirova Anabáze

Bum Nenymir do rigólu
ozvalo se "kvík"
spadl totiž řití napřed
natrhl si konečník
Rezignace, sluší mu.

Kvičel jak to prase potrefené
nebo vlastně husa?
Tesilky měl čisté, vyžehlené
teď je na nich kosa
Rezignace, sluší mu.

Kosa vskutku krásná, pestrá
však vržena z sil posledních
nerovný boj prohrán předem
nač se topit v nadějích?
Rezignace, sluší mu.

Galois, poidáno 28.8. 2002 18:04:22
Nenymir synátor Nemirův: "Ne, nezačnu urážet tvé jméno" ani nemůžeš, neb ho neznáš. Vůbec, nevím proč tady dokolečka dokola bliješ o špinění nějakých jmen, cožpak znám to tvé? Abych ho mohl pošpinit musíš mi jej nejdříve prozradit..."Ikdyž vlastně ano, nicméně nechtěně." mám rád, když lidé říkají "nicméně", jak kdysi napsal Hanák, signalizují, že se dozvíme ještě méně než-li nic. A fuj, už toho bylo tak akorát dost, co sme si to sme si, čo bolo to bolo, na rozloučenou bych ti rád věnoval trochu své poezie (viz. výše).

Jan Belcarnen Čeřovský: Pro zanícené kristovy rany, pod (resp. nad) co ses to podepsal? V dobré vůli bych chtěl tebe upozornit, co z takového textu zdejší grafologové vyčtou: Jsi nevědomý ubohý kretén (mimochodem zajímavá lékařská diagnóza pozn. překl.), ubožák pochybné inteligence, maník se sexuálními, komunikačními a fekálními problémy (netuším co značí "fekální problém" tak se mě na to neptej pozn. překl.), naprostý omezenec, zakomplexovaný hlupáček, není zde nikdo, kdo by tu rád četl tvoje "obohacující" RÁDOBY (toto slovo prostě zbožňuju pozn. překl.) intelektuální žvásty, ani ty tu nejsi rád, není tedy důvodu, proč bys sem měl ještě někdy zajít, mrzký posměváčku.

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 27.8. 2002 21:48:06
Galois nám svůj žlučovitý výlev přehledně rozdělil do několika tématických celků, to je milé, ale vůbec bych se nedivil, kdyby si přitom do trenek přivodil dlouhou hnědou čárku, jak musel být zavzdušněn. Tak jako vždy stačilo jen zahrát na ješitnost a celá ta vznešenost válí se v prachu. Galois je přímo hrdopýšek etalon, působí jako velký slaboch, zaměřený na vnější efekt. Nic nového, Nic zvláštního, Nic k zamyšlení.

A co nám tady předvedl opět Galois? Jen posloupnost jazykových a myšlenkových stereotypů, typických pro masu současnosti. Letargie všedních dnů z ní přímo čiší. Mluví také o inteligenci tj. rozumovém nadání. Vždy lze velmi rychle rozpoznat, žvatlá-li člověk o něčem, co nikdy nepoznal na vlastní slipy. Nic nového, Nic zvláštního, Nic k zamyšlení.
---

BTW Ruby se možná urazí při čtení té hlášky o slipech. Pisatelka je, pokud vím, žena.

Nenymir syn Nemirův, poidáno 27.8. 2002 21:04:33
Galois: Ty nevědomý ubohý kreténé ( nemyslým vulgarismus - nýbrž lékařskou diágnózu ), když se Ti podaří přečíst si můj první ohlas na tvé útoky, snad při své údajně vysoké, dle projevu však pochybné inteligenci zjistíš, že jsme Tě nenapadl, pouze se Tě slušně zeptal na dvě jasné a i tupci srozumitelné otázky. Odpovědět se Ti bohužel nepodařilo. Ikdyž vlastně ano, nicméně nechtěně.

To co pro takového ubožáka jako jsi ty značí ješitnost, pro muže ( nikoli maníka se sexuálními, komunikačními a fekálními problémy ) je jednou ze základních hodnot. Ne, nezačnu urážet tvé jméno, které je prázdné a nic neznačí a ničím není podepřeno, ne nazačnu urážet tvého otce, neb ten člověk mi nic neudělal. Pouze ti oznamuji, že od této chvíle ti odmítám obětovat byť vteřinu mého času.
Di to temnoty, sám hádej které...

Galois, poidáno 27.8. 2002 20:00:42
Nenymir syn Nemirův nám svůj žlučovitý výlev přehledně rozdělil do několika tématických celků, to je milé, ale vůbec bych se nedivil, kdyby si přitom do trenek přivodil dlouhou hnědou čárku, jak musel být zavzdušněn. Tak jako vždy stačilo jen zahrát na ješitnost a celá ta vznešenost válí se v prachu. Nenymir syn Nemirův je přímo hrdopýšek etalon, působí jako velký slaboch, zaměřený na vnější efekt. Nic nového, Nic zvláštního, Nic k zamyšlení.

A co nám tady předvedla naše Ruby? Jen posloupnost jazykových a myšlenkových stereotypů, typických pro masu současnosti. Letargie všedních dnů z ní přímo čiší. Mluví také o inteligenci tj. rozumovém nadání. Vždy lze velmi rychle rozpoznat, žvatlá-li člověk o něčem, co nikdy nepoznal na vlastní slipy. Nic nového, Nic zvláštního, Nic k zamyšlení.

Většinou záhy na to, co diskuze započata jest, začnou mi přispěvovatelé vykládat co si o mě myslí, resp. chtějí myslet, říkají mi jaký jsem a jaký bych měl být, co mám rád a co nikoliv, co bych pochopil a co ne...stále dokola...Všechny totiž spojuje jediný klíčový parametr...průměrnost, tzn. Nic nového, Nic zvláštního, Nic k zamyšlení, Nic na co by si kdy kdo vzpomněl.

Ruby, poidáno 26.8. 2002 13:25:09
Galois: víš, nechtěla jsem to sem psát, ale po tom, co jsi tu naprosto zbytečně urazil a poplival několik lidí, bych se tě ráda zeptala, jestli bys třeba nechtěl začít chodit na nějaký jiný web... třeba na nějaký, kde z tvých příspěvků budou mít radost a tvé rádoby intelektuální žvásty budou číst s obdivem a já nevím s čím ještě...
Nejspíš si teď na mě vymyslíš velmi dlouhý výčet mých nedostatků a pošpiníš jméno všech mých blízkých i vzdálených příbuzných, ale mě to bude úplně jedno. Několik tvých příspěvků mě vážně na chvilku znechutilo, o což se taky nejspíš snažíš, ale i přes názor většiny z těch, s kterými jsem o tobě mluvila a kteří jsou přesvědčeni, že jsi inteligentní a vzdělaný rýpal, si já osobně o tobě myslím, že jsi naprostý omezenec. Žádný skutečně inteligentní člověk totiž nenapadá všechny a všechno kolem sebe, to může dělat jen zakomplexovaný hlupáček, který si tak dokazuje vlastní důležitost.
Takže doufám, že tentokrát už sbohem, milý Galoisi, nevím o nikom, kdo by tu rád četl tvoje "obohacující" příspěvky a ani ty tu nejsi podle všeho rád, takže nevidím jediný důvod, proč bys sem měl ještě někdy zajít... Ty snad ano?

Nenymir syn Nemirův, poidáno 26.8. 2002 12:30:35
Galois:Ty ubohý směšný rádoby intelektuále. To že jsi se nevzmohl na adekvátní slušnou reakci mě jen přesvědčilo o tvé nenávistné omezenosti.

Ty hodnoty na kterých stavím nejsou nějaké vylhané slaboduché prázdné pojmy.
Je to má víra, součást každodeního života, dědictví po předcích. Ale tomu ty asi neporozumíš. Má to něco společného se vznešeností; najdi si to ve slovníku!

Mohl bych zde jmenovat dílo které za mnou stojí, sbírky a písně, občanské činy, ale kašlu na tebe ubožáku. Já si nepotřebuju dokazovat vlastní velikost srážením jiných. Trochu tě lituji, ale zcela tebou pohrdám.

To "vyhrožování" bylo jen zachycením dojmu z tvého projevu. Ale po té co jsi, vcelku zbytečně, samoúčelně a zbaběle urazil jméno mé i mého otce, ač já jsem proti tobě nevystoupil s žádnou hrubostí, s tím co jsem napsal můžeš zcela počítat.

PS: Ti Broučci jsou výborná kniha, a spolu s Andersenem, Wildem, Saint-Exuepérym a např. Hamletem, jsou těmi slaboduchými základy hodnot, kterými ty tak pohrdáš. Mrzký posměváčku.

Andre, poidáno 25.8. 2002 23:07:59
Galois:Naprosto mimo bych se tě jen zeptal,jestli spatřuješ nějaký smysl v tomto svém přístupu??Asi ano, když ho praktikuješ.....toto není nijaký útočný dotaz, pouze prostá otázka...odpovíš na ní?
Galois, poidáno 25.8. 2002 22:40:47
co když kameny na kterých stavíš jsou pouhé bludy, ve slepé snaze dostat se Wýš se těmto kamenům vzdaluješ a žiješ tak v čím dál větší lži. pokud však nestavíš, ničeHo nEdosáhNeš, pokud sTavíš dosáHnEš jen chatrných názorů a tedy velkých lží. tvé základy mají tvořit zdvořilost, slušnost, ohleduplnost a charakter, stavíš tak na nejasných a prázdných pojmech, které se neslučují s tím, že mi vyhrožuješ, jsi tak navíc špatný stavitel. snažíš se mě napasovat do nějakých za a) za B), ktEré jsou dány tvým omezeným A primitivním rozhledem, tvými chatrnými základy. chceš poučovat a nemáš pevné a Silné nazory, chceš poučovat a nejsi nejdříve schopen obohaTit své okolí. S belcarnenem mluvíTe o hodnotných příspěvcích, o něčem co má mít ducha, to je příklAd velkých Lží, ke Kterým jSTe se stiHli dopracovat...pro začátek bych vám doporučil broučky 2: dobrodružství na pasEce...chce se říct idiot syn idiota...LAND, NO FLESH WILL BE SPARED!
Nenymir syn Nemirův, poidáno 24.8. 2002 21:14:53
Galois: Zajímalo by mě zda jsi a)opravdu tak nepřátelský
b) nebo je to pouze Tvůj způsob jak zaujmout.
ad.a) To v čem jem byl vychován; zdvořilost, slušnost, ohleduplnost, charakter, mě vede k tomu že v osobním kontaktu bych se Ti pokusil srazit sebevědomí, respektive hlavu. Neb Tvá fyziognomie ( na rozdíl od geniality,
;-( ), není z Tvého "příspěvku" zřejmá, nevím nakolik by to zdařilý pokus byl, ale věř mi, že bych se snažil hodně.
ad.b)Docela se daří, nicméně v rámci možných potíží ( viz. agresivní část ad.a) ), bych doporučoval přehodnotit způsob komunikace s okolním světem. Zdá se totiž, že pak z Tebe mohl vzejít opravdu hodnotný příspěvek, který by byl důstojnější muže.
Zedy: Jetě bych o tom tématu zapřemýšlel, a nevynášel soudy tak rychle. Je to ovšem chvályhodný počin.
Belcarnen: Dobře vládneš webu.

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 23.8. 2002 22:47:59
Galois: lichva tu asi opravdu není doceněna. A Level 3 ani vyšší není za odměnu. Znamená v podstatě jen to, že majitel levelu je povinen dávat pozor na provoz v některých místnostech, mazat off-topic a podobně. Máš pocit, že je to něco za odměnu?
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 23.8. 2002 21:16:39
Galois: nic mimosmyslového, u tebe je to strašně snadné. Jsi výjmečně inteligentní a nadaný člověk, který umí pracovat se slovy a vyjadřovat se. Jen mám pocit, že svým talentem plýtváš špatným směrem. Pokud si skutečně myslíš, že tvůrčí komunita zde na webu je už "impotentní", proč sám něco nevytvoříš? Proč nenapíše článek, úvahu, příspěvek do soutěže? Něco, co bude mít ducha? Nebo se zmůžeš jen na fekální (a dle mého soudu trošku pod tvou úroveň) básničky v Amatérské fantasy tvorbě? Jistě ne ...
Galois, poidáno 23.8. 2002 19:39:17
zedy: kdyz je clovek mlad, tak se stava, ze se mu bezdeky povede neco co sam necekal, ne proto, ze by byl takovy lumen, ale proto, ze veci zkousi tedy nahoda, nenech me myslet si, ze toto je tvuj pripad, neb z tve reakce je zel bohu jasne, ze ty jsi presne ten, ktery kazi umisteni CR v mezinarodnich srovnavacich testech z porozumeni textu.

Jan Belcarnen Čeřovský: "ano, tak příspěvek tohodle typu jsem od tebe mohl jen čekat" abych ti, dlouhovlasaty klucino zde zovialne prezdivany bel, pravdu priznal, nevim zda mam byt frustrovan svou predvidatelnosti, nebo tim s jakou to mimosmyslovou kapacitou mam co do cineni...me diky patri ti, za kvalitni medium.

Ruby: co k tobe devce, neni radno zahravati si s levelem 3, citim vsak, ze jsem primo u jadra mudrlantskeho. Zmateni mysli vnimat lze i pozitivne, chapu to tedy jako kompliment. Hlavou mi vsak stale vrta, jak to, ze "pouze" level 3, sluzba lichva zde nedocenena jest?

Necro, poidáno 23.8. 2002 19:11:53
Belcaren: Diky, ja tam totiz jedu, sice za jinym ucelem, ale kdyz uz tam budu tak jsem se chtel zeptat jestli tam nekdo od nich nebude, film se mi totiz libil, a kniha taky.
Ruby, poidáno 23.8. 2002 17:49:59
Zedy: Velmi zajímavý příspěvek. Sice stejně jako Andre myslím, že jsi spíš popisoval lidová moudra a tak, ale celkově je to moc pěkně napsané. Nenech se otrávit jedním zmateným Galoisem ;-)
Nelenya, poidáno 22.8. 2002 17:49:03
Já se tak těšim na milouška Sméagolka.Áchhhhhhhhhh

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 22.8. 2002 8:27:16
Necro: jak jsem se informoval, tak to zatím nevypadá. Bude tam nějaká prezentace nových věcí okolo karertní hry, ale jinak nic
glum, poidáno 22.8. 2002 7:07:28
k tomu praotci ... Maďaři a myslím i Poláci mají podobné pověsti :-) prostě každej vod někud přišel...
Necro, poidáno 22.8. 2002 2:02:05
Chtel jsem se jen zeptat jestlinevite zdalipak na GENCONU v Londyne ktery se bude konat od 29.8. nebude nekdo od LOTRA? Dik moc

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 21.8. 2002 22:07:29
Galois: ano, tak příspěvek tohodle typu jsem od tebe mohl jen čekat. Kritiku článku o mýtu ti nechám, každý má svůj názor a ani můj se s tím zedovým neshoduje. Co se týče toho zbytku ... inu tvoje věc. Po pravdě sem vůbec nemusíš chodit, protože očividně tě tahle skautská a zaprděná komunita děsně štve ...
janca, poidáno 21.8. 2002 21:59:50
Zedy:Tak jsem to zkousela vyhledat-a nic...
zedy, poidáno 21.8. 2002 18:39:10
Galois: zamysli se nad tim kdo ty SMYSLENE pribehy na usvitu dejin SMYSLEL? LIDI! takze pokud je tolkien clovek, tak muze stvorit mytus, ktery se stane mytem po zestarnuti! ja se jen ptam: Musime cekat na to az zestarne?
Galois, poidáno 21.8. 2002 18:04:35
"Co je mýtus?" a uz jsem se tesil na definici, ktera neprisla. Mytus je nejasny pojem, v zasade jej lze definovat v obecnejsi(take vice expresivni) a mene obecne podobe: 1. neco smysleneho, vymysleneho vubec 2. vypraveni, ktere vznika na usvitu dejin a jehoz fantasticke obrazy byly pokusem o zevseobecneni a objasneni ruznych jevu prirody a spolecnosti. Pak je zrejme, ze ve smyslu definice c1 napsal Tolkien mytus ve smyslu definice c2 nikoli, to je vsak jedine, co lze prohlasit a ted zalezi na tom kdo uvazoval kterou definici implicitne. Plyne vsak z toho take, ze Tolkien jiz nikdy nebude predstavovat mytus ve smyslu 2. definice nehlede na syntax a interpretaci. Ten zaver o odkazu je nejak uplne nesmyslny...podstatne je, ze v prispevku Zeda se objevil 1-2 napady, coz zacina byt ve zdejsi cim dal vic krecovite a desive impotentni jcsoft komunite velmi vzacne. Rekl bych, ze to uz ani naseho Belcarnena nebavi jako za starych casu...holt kdyz se vetsina lidi, soustredenych okolo tohoto webu, vycerpa tim, ze rekne "nazdar" vcele se zaprdenym thingolem a pritom zaroven maji stale plne slipy mouder, je to problem a zadne druzeni typu skaut, zde zname jako "srazy jcsoftu", to nezachrani. Uz aby prisly ty dve veze, aby tady zas mohla cela ta armada mudrlantu vymudrovat spoustu novych recenzi o nicem, ktere si mudrlanti navzajem pochvali...same sedive mysi...jo a titulky das do WMP treba pomoci VobSub, mDVDp je ale skutecne lepsi jak jiz bylo zMiNeNo.
zedy, poidáno 21.8. 2002 15:10:30
je to spis muj osobni dojem a hypoteza nez zamysleni a nekteri by mi za to asi utrhli hlavu, ale jak chces:-)
Andre, poidáno 20.8. 2002 23:31:47
ZEDY:Tak mi ho pošli taky,ať můžeme pokračovat v diskusi(btw.třeba na foru):-)
zedy, poidáno 20.8. 2002 21:01:12
janca: nejlepsi prehravac je MiniDVDPlayer, bere uplne vsechny formaty videi i titulku...zkus www.mdvdp.com, nebo to zadat v nejakem vyhledavaci...
zedy, poidáno 20.8. 2002 20:54:46
Andre: lide jsou ruzni a jak si rikal, zalezi hodne na interpretaci, tudiz pri slovnim vyjadreni nejakeho mytu (i toho archetypalniho) klade kazdy duraz na neco jineho a kazdy si z vypraveni neco jineho bere a dela to na neho dojem, proto radim i famy do kategorie mytu...vsak co jineho byla odpoved na otazku "Co je to hrom?" treba v pohanskych zemich? fama!myslenka menici se z vypravecem az ji nekdo zapise ve slozite a zmenene forme, nez na zacatku vypadala.

P.S.:to jsi necetl pokracovani co jsem poslal belovi;-)

Andre, poidáno 20.8. 2002 18:51:14
ZEDY:Velmi pěkné podání, je to zdařile převedeno...nicméně z mého zcela subjektivního pocitu mám za to, že jsi definoval a vymezoval trochu odlišnou věc a některé věci nezohlednil.To o čem jsi psal jsou spíše lidové zkazky,fámy a pověry...popsal jsi jejich metodu, nicméně archetypální pojetí mýtu, o kterém byla IMHO ona debata,kterou jsi zmínil,vedená, jsi nepostihl...
Ohledně posledního odstavce máš samozřejmě pravdu, nastínil si důvody proč jsou mýty stále "živou" četbou, proč nám přinášejí jisté naplnění....ale Tolkien neoživoval celou paletu mýtu, on pouze prohloubil jeho účinek svým neopakovatelným způsobem, kouzlem svého dokonalého vypravěčského umění a výbornou interpretační invencí....jinak velmi zajímavé zamyšlení,Zedy...

Samgee, poidáno 20.8. 2002 18:51:11
Myslím, že titulky do WMP asi dát nejdou. Existují ale jiné prg. umožnující přehrávání stejných typů souborů jako WMP, kam se dají tit. dát. Já znám BSplayer a Jamp. Kde se ovšem dají stáhnout, toť nevím. Jestli se dají přidat titulky k formátu .mov(Quicktime) netuším ani náhodou.
janca, poidáno 20.8. 2002 18:21:14
a ještě jeden dotaz:Nevíte,jak se dávají titulky do Quick Time Player a do Windows Media Player???Diky.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 20.8. 2002 8:58:09
Pokud se nepletu, tak redakce FantasyPlanet je v pořádku. Problém je v tom, že servery rodiny NaModro, do které FP spadá, jsou umístěny v Karlíně. Nic se jim nestalo, jen nemají elektřinu. IDnes tam bylo taky, ale to si dovezlo vlastní dieselgenerátor. FP pojede až si Namodro zajistí elektřinu (resp. ji zajistí IOL kterému serverovna patří)
Robacco, poidáno 19.8. 2002 20:48:58
janca: mně Fantasyplanet také nejde načíst, ani doma ani jinde, asi mají redakci pod vodou...je to hrozné:o(
snad se to brzy spraví.

janca, poidáno 19.8. 2002 20:00:35
Promiňte,že se tady tak ptám,ale nevěděla jsem,kam o mám napsat...Nejde mi načíst Fantasyplanet-je to jen u mě?
zedy, poidáno 19.8. 2002 17:09:51
no ja bych sel, ale vzhledem k tomu, ze bydlim na jizni morave a jsem pomerne mlad, tak asi nepudu:-(
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.8. 2002 14:32:38
Láďa: sypu si popel na hlavu. Kdo byl ten čtvrtý? Napiš mi sem seznam :)
Láďa, poidáno 19.8. 2002 12:31:12
Čtyři Bele, čtyři dobrovolníci. A ta fotka na lžíci bagru by se tu krásně vyjímala, kdyby ovšem byla.
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!