Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 507 lidí

Celkem návštěvníků
13789184

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
28.7. 2002
Skončil další z velkých srazů tohoto webu; Další informace o prodlouženém DVD; Peter Jackson a Mark Ordesky o dotáčkách a Dvou Věžích; Rozšířená verze Společenstva bude možná i v kinech; Papírové kapesníčky s Frodem a Elijah Wood na plakátuVerze pro tisk

Skončil další z velkých srazů tohoto webu ...
Od pátku do neděle probíhal v Neratovicích dalších z velkých, celovíkendových, srazů. Účast byla hojná, do detailu snad bude rozebrána v některém z delších reportů. Atmosféra tradičně skvělá. Spousta fajn lidiček, povídání, popíjení, hra na kytaru i poslouchání CDček. Stále dokola zněla neoficiální hymna webu - skladba Sleeping sun od Nightwish. Sraz byl tentokráte zpestřen spoustou dřevěných zbraní a tréninkem boje. V sobotu se pak konal narychlo připravený miniLARP, který (až na poněkud rozpačitý závěr) byl docela zábavný. Jeho zásadním kladem pak bylo, že hromada uživatelů netu pobíhala pět hodin po lese. Kdo na sraze nebyl, rozhodně hodně prohloupil. Už nyní se všichni těšíme na další z podobných akcí, snad se zase vydaří. 
P.S. a abych splnil slib Anniris, tak se nezmíním o tom, že byla spolu s Kahlan přivezena na místo srazu hlídkou městské policie po tom, co se jí úspěšně podařilo ztratit v Neratovicích cestou z LARPu. Hlídka byla milá, jen se zajímala o dřevěné meče :o)


Další informace o prodlouženém DVD
Objevilo se potvrzení několika zpráv o tom, co bude na prodlouženém DVD. A možná i informace o několika scénách, které dříve zmiňovány nebyly. Empire magazín mluví o celých 35 minutách přidaného materiálu.

  • Zásadně byla rozšířena úvodní část filmu v Kraji. Mimo jiné uslyšíme Bilbův hlas vyprávět o hobitech (a psát o nich knihu, viz. foto) a Pipina zpívat.
  • Dozvíme se více z života Aragorna, jeho minulosti. Navštíví i hrob své matky (viz. toto foto). Bude zpívat v elfštině (na Větrově, baladu o Berenovi a Lúthien) 
  • Na radě u Elronda bude Gandalf mluvit černou řečí (verše z Prstenu) a uvidíme také více konfrontace s Boromirem.
  • Souboj s obrem v Morii byl prodloužen (proč?). Přidána mimo jiné scéna, ve které Aragorn zachrání život Boromirovi.
  • Opravdu hodně prodloužen Lothlórien. Uvidíme více připomínek Haldira ke Gimlimu. Také Celeborn dostane větší prostor. A komplet scéna s předáváním darů nebude chybět (že by toto foto?)
  • Jeden nový záběr Gluma, tentokráte jako plující kláda s očima.


Peter Jackson a Mark Ordesky o dotáčkách a Dvou Věžích

Peter Jackson nedávno pro filmový magazín Empire Online promluvil o dotáčkách ke Dvěma Věžím. Ač vlastní natáčení skončilo více než před rokem, bylo nyní nutné natočit zhruba 25 minut scén. Některé nahradí ty původní, jiné jsou úplně nové a budou přidány. 

"Byl to proces, který jsem od začátku plánoval. Je to skvělý způsob natáčení, umožňuje výborně rozlousknout a dát si do kupy všechny problémy." Jackson řekl, že některé z nových scén rozšiřuj dějovou linii Froda, Sama a Gluma. "I když základ byl natočen dříve, později jsem se rozhodli přidat do Glumova příběhu trochu víc psychologie." 

Mark Ordesky vysvětlil magazínu, že Dvě Věže jsou "Impérium vrací úder" trilogie Pán Prstenů - místo, kde se postavy oddělují, rodí se nové dějové linie a situace se stává stále chmurnější. "Máte Smíška, Pipina a Stromovouse ve Fangornu a Aragorna, Gimliho a Legolase v Helmově Žlebu a Froda se Samem jdoucí do Mordoru. Je to jako otvor otevírající se stále šířeji. Oni se doslova dostávají k Černé Bráně. Uvidíte tu bránu, s tlupou obrovských jeskyních trollů, kteří ji otevírají."

Postprodukční tým má těžkou práci, když zapracovává ty hromady nového materiálu do existujícího střihu Dvou Věží. A navíc už mají hrubý sestřih Návratu Krále. Hned jak vstoupí druhý díl do kin, Peter Jackson se hned vrhne do dokončení třetího. Mluví se o dalších dotáčkách v zimě či na jaře (pozn. již bylo potvrzeno, že si PJ rezervoval celé 4 měsíce!)


Rozšířená verze Společenstva bude možná i v kinech
To je jistě zbožné přání mnohých. Na otázku, zda je to reálné, Peter Jackson řekl: "Toto ještě nebylo žádným způsobem rozhodnuto. Podstatné je, že rozšířený snímek dodáváme kompletně na 35 milimetrovém filmu. Takže by nebyl žádný problém mít kopie pro promítání v kinech. Vím, že se v New Line mluvilo o tam, zda pustit v Listopadu či Prosinci, před uvedením Dvou Věží, do kin nějaké limitované promítání prodlouženého Společenstva. Nevím o žádném finálním rozhodnutí, ale já osobně bych se rozhodně zasazoval za to, aby toto promítání proběhlo."

Osobně bych příliš nevěřil, že se něco takového povede. Ale tvorba rozšířených scén na 35mm film a ne ve video formátu či přímým digitálním přenosem nasvědčuje mnohé. Třeba to nebude letos, ale jednou se určitě dočkáme "Special Edition" celé trilogie (jak již bylo vidět v jednom zábavném videu). 


Papírové kapesníčky s Frodem a Elijah Wood na plakátu
Už jsem se přestal vztekat nad každým kouskem komerce okolo Pána Prstenů, nemá to cenu. Ale po dlouhé době si zase jedno zvěrstvo neodpustím. Co říkáte na papírové kapesníčky s Frodem (a jakýmsi pokusem i o další postavy), 48 kousků v jednom balení zhruba za dolar ? Samozřejmě nejde o oficiální a schválené produkty, něco takového by si snad New Line nedovolila. Inu přesvědčete se sami .. 

Pro fanynky Elijaha Wooda je pak k dispozici plakát z jeho nového filmu Try Seventeen.

Přečteno celkem 6354x, verze pro tisk

Další článek - DVD a VHS se Společenstvem Prstenu - ceny, detailní popis obsahu potvrzen, reklamní plakát od Warner Bros; Webový sraz u Kanyapi jak jej sepsala Ruby; Soutěž o pár dní prodloužena

Předchozí článek - Dabing Společenstva Prstenu - obsazení známé, vše hotovo; Za pár prstenů - parodie na Pána Prstenů; Knihy s tematikou LOTRa plánované na letošní rok - něco pro sběratele

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Ali G, poidáno 19.9. 2003 12:11:54
Ja pravě čekám až mi dojde z Kanady prodloužená verze TTT, mam bezva znamost takže :0)
Garion, poidáno 2.8. 2002 19:52:40
To já DVD mám, ale přesto kino je kino. A jak to napsala božská Ruby, tak by to bylo SUPER! 20:00-23:30 prodloužené Společenstvo a od 0:00-03:00 Dvě Věže.
Lucille, poidáno 30.7. 2002 18:17:14
Pipi: jsme na tom stejne
Pipi, poidáno 30.7. 2002 12:37:57
Jelikož nemam DVD přehrávač, budu se modlit za tu prodlouženou verzi v kinech. A potom, na plátně je to přeci jen mnohem lepší!
Ruby, poidáno 30.7. 2002 12:32:01
JC: Já vim :o) Ale uznej, že takhle za sebou by to bylo naprosto úžasné..
Eleazar, poidáno 30.7. 2002 10:09:56
Ty joo!! Tak to se máme fakt na co těšit. A ta komerce? NO COMMENT
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 29.7. 2002 21:56:16
Ruby: to jako třeba měsíc před premiérou, jsem myslel :)
Ruby, poidáno 29.7. 2002 20:02:02
Hmmm... prodloužená verze před Dvěma věžema... Ale to by asi museli v polovině udělat přestávku. A mezi FOTRem a TTT taky... :o)
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!