Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 354 lidí

Celkem návštěvníků
13770507

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
14.3. 2002
DVD, ukázka ze Dvou Věží, komerce ... už máte také závislost ?Verze pro tisk
Je novinkové sucho. Okolo Pána Prstenů se nedějí žádné převratné události a komunita fanoušků netrpělivě očekává první ukázku ze Dvou Věží. Kdy bude? A co nového okolo DVD? K dispozici jsou jen střípky informací. Přesto .. i ty vás snad budou zajímat ...
V posledních týdnech také nabývá na té "správné síle" komerce okolo LOTRa. Už jsem doufal, že to nebude tak hrozné. Ale je to stále horší. Všichni se snaží vydělat na plakátech, hrách "Warhammerem" počínaje a pexesem konče, krytech na mobily, ... A ostatně i celá kampaň okolo DVD (normální a delší verze), nového uvedení filmu do kin s ukázkou ze Dvou Věží a uvažovaná delší kino verze je jen past na naše peněženky. Žádná dobročinná snaha přinést nám ještě lepší film. Jde zase jen a jen o to, nahnat do kin co nejvíce lidí a vydělat ještě pár miliónů navíc. Všichni si to uvědomujeme. Ale je nám to jedno. Protože nás film fascinuje. Protože ho chceme vidět stále znovu a znovu. Není to tak trochu "drogová závislost"? Je :o)

Rád bych také všem čtenářům těchto stránek připomněl, že stále hledám schopné lidi, kteří se budou podílet na psaní článku a překladech. Vzhledem k naprosté neziskovosti (resp. vysoké prodělečnosti) tohoto webu nenabízím bohužel nic jiného než jen dobrý pocit, že vaši práci další fanoušci ocení. Chcete-li něčím přispět, neváhejte mne kontaktovat. Nejlépe mailem (cerovsky@jcsoft.cz) či v diskusním fóru (uživatel Belcarnen).
  • New Line Cinema chystá ... oznámení. 26. března (nějak po udílení Oskarů) pustí do světa novinky o DVD verzi Společenstva. A prý to bude .. obrovské! Co na nás chystají? Snad dokonce skoro pětihodinový Director's cut? Tomu bych moc nevěřil, ale .. nechme se překvapit.

  • "Nákupčí filmů" pro síť kin Empire Theatres v Kanadě zaslal tento mail: "Ano, Empire Theatres budou pouštět upoutávku na Dvě Věže u všech promítání Společenstva. Ale až do úterního rána nebude jisté, kde přesně je uvidíte. A jestli všechno půjde dobře, budou na plátně už 22. března!"
    Takže .. opět máme protichůdné informace. New Line chce oficiálně vypustit ukázku až 29. března. Tenhle človíček tvrdí, že původní datum 22. stále platí. Podle toho, jak je dopis napsaný, (a ze zkušeností s událostmi okolo minulých ukázek) bych si spíše tipnul, že jde o výborný reklamní trik, jak dostat fanoušky do kin.

  • Možná jste zaregistrovali v televizi reklamu na jednu minerální vodu, kde se bez nejmenších pochybností objevuje mapa Středozemě a podivná mutace Galadriel nalévá minerálku. Pak vězte, že reklamu můžete slyšet už i v rádiu. S dotyčnou minerálkou můžete vyhrát "cestu do země Pána Prstenů na Nový Zélend". Úkolem je sbírat obrázky prstenů z etiket na lahvích. Děs a běs. Zmíněný výrobce minerálky asi dostal jako mediální sponzor uvedení filmu do kin poměrně dost velká práva ... bohužel ... (a to raději nemluvím o tom, že zmiňovaná minerálka z velké části patří jednomu oblíbenému řediteli, kterému spousta lidí každou sobotu volá).

  • Američtí "andělé v zeleném" .. ehm .. chtěl jsem říct Američtí "bojovníci proti terorizmu v Afghánistánu" obdrží nahrávky filmů nominovaných na Oskara, aby byla podpořena jejich morálka. Takový Pán Prstenů je v tomto ohledu rozhodně vhodnější než třeba Moulin Rouge. Mohou se naučit spoustu o boji muže proti muži, když samopaly vyrobené s naprostou přesností selhávají v prostředí plném písčitého prachu. A třeba se vžijí do role Aragorna a pod Sauronem si představí Usámu bin Ládina ... a hned vše půjde líp ...

  • Jistý Roeper ve své show s kritikami filmů prohlásil, že by rád viděl, jak Společenstvo vyjde naprázdno při udílení Oskarů. Ten film je podle něj příliš dlouhý. TheOneRing.net okamžitě zareagoval a uveřejnil e-mail na tohoto redaktora se slovy, že mu fanoušci mohou dát vědět, co si o jeho komentářích myslí. Nechtěl bych být jeho mailovou schránkou :o)

Omluvte nějaké ty zahořklé a kousavé poznámky v tomto článku, ale nějak jsem si nemohl pomoct. Z toho všeho, co se v posledních měsících děje, se mi zvedá žaludek. A to nemluvím jen o té 'fly-by-night' (jak hezky říkají Angličané věcem podezřelým a pochybným) válce, ale o událostech v moderním civilizovaném světe obecně. Každopádně to nepatří sem, ale spíš do místnosti Smutné oči (případně Kyselý ksicht) na diskusním fóru. Snad mi za tohle "vylejvací okénko" nikdo neskočí po krku jak vlčák ...
Přečteno celkem 6457x, verze pro tisk

Další článek - Jak se točil Pán Prstenů - 1500 hodin záznamu; Ian McKellen odpovídal na otázky ...

Předchozí článek - Massive - bitvy jedním kliknutím; software použitý pro Pána Prstenů; Oskarova LOTR loga; Další ocenění

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.3. 2002 15:51:25
U vietnamců ne, ale po desítkách (stovkách) je mají třeba v Globusu na Černém Mostě ...
(v)Eru, poidáno 19.3. 2002 14:05:44
Vietnamci me jeste nenapadli, ale je to dost pravdepodobny. FUUUJ!!!
Lollitka, poidáno 19.3. 2002 13:45:01
Nebuď smutnej Belcarene, dav byl vždycky pitomej a nechal se manipolovat, vzpomeňme na Adofka Hitlerů. Ale existuje komerce a KOMERCE. Snad to už brzo přejde. Nechci si kupovat prsten a osušky s Frodem u vietnamců.
archenemy, poidáno 18.3. 2002 20:04:07
reklamu jsem videl prave ted, je to hnus, fuuuuj, je mi zle.
Jinny, poidáno 18.3. 2002 14:20:18
Mě ta komerce taky děsně prudí. Dokud v rádiu při "May It Be" o filmu kecali a ptali se v soutěžích v televizi, bylo to v pohodě. Překousla jsem i hračky a podobný kraviny, ale ta reklama mě vážně znechutila. Kam až to dojde!? Uznávám, že jsem závislák, ale to snad neznamená, že koupím všechno, kde se objeví Prsten.
Eversmile, poidáno 17.3. 2002 20:40:09
Jójó- to už je tenhle komerční svět :-)
cerovsky@jcsoft.cz, poidáno 17.3. 2002 14:59:54
Už se nějaká ta dobrá duše ozvala :o) Ono to nějak půjde ... doufejme :) Kdybych měl k dispozici alespoň pevnou linku a ne jen modem, bylo by hned všechno snazší ...
Ellanor, poidáno 17.3. 2002 9:27:48
Bele, to me mrzi, ze ti s tim nikdo nechce pomoct, ja sama bych do toho chut mela, ale vsechno se dozvidam z netu, prekladat neni v mych silach a casu je zoufale malo..:o(
Merlkir, poidáno 16.3. 2002 12:43:27
LISTECEKS: ehm...to byl 3 trailer na SP...taky jsem to viděl před HP..který mi mimochodem zas tak úžasný nepřišel...
Maron, poidáno 15.3. 2002 22:14:18
Maš naprostou pravdu to, co se děje je děs a hrůza. Přijdeš někam do města a co uvidíš reklamu na výrobky na pána prstenů. Tohle jsem si nepřál. Ještě že to Tolkien nevidí to by ho do hrobu dostalo okamžitě.
archenemy, poidáno 15.3. 2002 14:09:22
jj, ta komerce kolem toho me taky desne s..e, no a o komerci na Harryho Pottera nemluve.
Ivetir, poidáno 15.3. 2002 10:31:57
Tu raklamu jsem ještě neviděl, ale budu hledat :-)
(v)Eru, poidáno 15.3. 2002 8:58:40
Listeceks: tak to jsi asi jedina v republice (?), nemela jsi nejakou prijemnou halucinaci? Ohledne te zaislosti, nikdy jsem na drogach zavisla nebyla, ale prijde mi to jako kdyz jste do nekoho zamilovani, chvili extaze, chvili depka, chvili inspirace, chvili chut se jit zahrabat...(Zrovna docitam Silmarilion, tak jsem prisla na dobrou hricku s mojim jmenem :o)
Ruby, poidáno 15.3. 2002 8:43:53
Reklama na minerálku mi zas až tak nevadí. Je to prostě stejná vymejvárna mozků jako třeba Frodův umělohmotný pištící mečík nebo trenky s nápisem "legolas lives". Něčemu se člověk zasměje, z něčeho začne hledat na okolních dveřích symbol panáčka a něco ho naštěstí mine.
To, co dělá PP, je důležitější. Širší veřejnosti ukazuje, že fantasy není podřadný brak pod úrovní nejhorších Harlekýnek, ale hodnotná literatura s hlubokými myšlenkami. A za to buďme vděční :o)

Míšánek, poidáno 15.3. 2002 6:38:41
Jo, tý komerci nejde utýct. Je všude kolem, každej chce na všem vytřískat prachy a je mu jedno, kde je hranice vkusu. A nejhorší na tom je, že tupý dav to nechápe a skáče tak, jak ti šmejdi pískají. Reklama na minerálku je mimořádně odpuzující, ale myslím, že to ještě není zdaleka všechno. Bude hůř. Nedělejme si iluze.
Fosco, poidáno 14.3. 2002 20:29:01
Když jsem viděl začátek té reklamy na tu pochybnou vodu(kousek mapy Středozemě), myslel jsem, že se snad zbláznili a dali ukázku na Dvě Věže...pak mi z té "Galadriel" bylo na blití.
Fosco, poidáno 14.3. 2002 20:28:59
Když jsem viděl začátek té reklamy na tu pochybnou vodu(kousek mapy Středozemě), myslel jsem, že se snad zbláznili a dali ukázku na Dvě Věže...pak mi z té "Galadriel" bylo na blití.
LISTECEKS, poidáno 14.3. 2002 19:38:31
Teda nevím, ale já už viděla ukázku,zřejmě ze Dvou věží, před Harry Potterem.

LISTECEKS, poidáno 14.3. 2002 19:38:19
Teda nevím, ale já už viděla ukázku,zřejmě ze Dvou věží, před Harry Potterem.

Eva, poidáno 14.3. 2002 19:31:22
Drogová závislost?-Určitě. Ale určitě není nebezpečná jako jiné. Jinak tou reklamou se bavím,mě to přijde šíleně k smíchu:-)
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 14.3. 2002 18:55:06
Objevila se informace z několika dalších států, že ukázka by v kinech mohla jet už toho 22. března! Hmmm ... tak uvidíme ...
MEGAJOHN, poidáno 14.3. 2002 18:47:32
Je to vsechno bes a same pasti :) Ale reditele mam rad :)
Nanthei, poidáno 14.3. 2002 18:26:02
Určitě neskočí, protože s tvými komentáři se většinou nedá než souhlasit:-)
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!