Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 672 lidí

Celkem návštěvníků
13758578

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně... ochutnávky v Praze a blízkém okolí


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
23.2. 2002
Režisér o DVD a dalších dílech; Arwen a příslušenstvíVerze pro tisk
Co nového o DVD Společenstvo Prstenu?
Včera se objevilo několik velice zajímavých zpráv přímo od samotného Petera Jacksona, který mluvil nejen o DVD, ale i o dalších zajímavostech okolo Dvou Věží a Návratu Krále. Co jsme tedy věděli o DVD a VHS doposud:

  - světová premiéra DVD a VHS má být okolo června, u nás o něco později.
  - první vydání bude ve stejné délce a střihu jako film v kinech, ale VHS bude obsahovat upoutávku na Dvě Věže a DVD spousty bonusového materiálu
  - později (nějak v zimě) vyjde další DVD, na kterém bude film o 30 minut dělší, nejedná se však o Director's Cut. Na ten si budeme muset počkat asi ještě dlouho ...

Ovšem včera PJ prozradil pár dalších věcí a něco také upřesnil:

  - prodloužená verze bude vypuštěna už okolo podzimu
  - doplněné scény se týkají především předávání darů v Lothlórienu, vývoje přátelství Gimliho a Legolase, další vykreslení postavy Aragorna a obecně detailnější "pohled" na jednotlivé postavy Společenstva
  - scénu s předáváním darů prosadil u New Line vlastně díky tomu, že diváci (kteří nečetli knihu) budou potřebovat pochopit, odkud se v dalších dílech vzaly a jaký smysl mají předměty jako lano či lahvička se světlem ...
  - budou porušeny zaběhlé principy a místo protáčení témat z původní hudby Howard Shore složí a nahraje dalších 30 minut pro nové scény !!!

Peter Jackson mluvil o Dvou Věžích a Návratu Krále
Náš drahý režisér prozradil několik věcí okolo dalších dvou dílů filmu a ne všechny jsou příjemné. No spíš je většina nepříjemná .. ale posuďte sami:

  - ukázka na Dvě Věže bude přidávána na konec Společenstva od 22. března
  - PJ vysvětloval fanouškům, proč mohou ve Dvou Věžích očekávat větší změny v ději. Dle jeho soudu Dvě Věže neposkytují dostatek materiálu pro celý film. Do scénáře bylo tedy doplněno "několik" scén. Bude více rozveden trojúhelník Frodo - Sam - Glum a posílena role Faramira. Nic víc než toto neřekl. (pozn. tohle samo o sobě je spíše zpráva dobrá, ale otázkou je, zda doplněné scény nebudou působit podobně jako přidané balancování Froda a Aragorna na padajícím mostě v Morii)
  - Odula se objeví až v Návratu Krále. Zato ale uvidíme Enty (prý skutečně budí respekt) a také kompletní rozmetání Železného Pasu. Tj. tuto událost přímo uvidíme a ne o ní jen uslyšíme z vyprávění jako to je v knize.
  - Také vysvětlil, že Christopher Tolkien ani nikdo další nemusí (a ani není žádán) aby změny v ději atp. schvaloval.
  - Vymetení Kraje bylo vypuštěno! Scéna v Zrcadle Galadriel byla pouze ukázkou toho, co by se mohlo stát, kdyby Frodo ve svém úkolu neuspěl. A také to bylo jakési "vzdání pocty" předloze. Okolo vymetení kraje už je tolik protichůdných výroků a všemožných důkazů, že skutečně nevím, jak to může být .. holt si musíme počkat.
  - Scénář Dvou Věží byl napsán tak, aby plynule prokládal tři dějové linie - Smíšek/Pipin/Entové, Aragorn/Legolas/Gimli a Frodo/Sam/Glum. File se sice ještě ani neblíží finálnímu střihu (což je odpověď všem, co si film kupují na CD), ale předpokládá se, že toto rozložení bude zachováno. Se striktním rozdělením na samostatné části jako v knize (nejprve skupina okolo Aragorna a jejich záchranná akce a pak Frodo a jeho úkol) se nepočítá, použito bude rozhodně prolínáním všech linií ...

Tak co tomu říkáte? Myslím, že svým proslovem nám dal PJ spoustu materiálu na přemýšlení a debaty ...

Arwen a opět její meč + přívěšek na prodej
V minulém článku jste se mohli dozvědět jméno Arwenina meče. Okamžitě se objevilo několik reakcí, že toto jméno je špatně! Ve skutečnosti se prý meč jmenuje Gwemegil. Tato informace vychází z karty od Decipheru (viz. zde). Tito lidé se s největší pravděpodobností pletou. Transkripce run na meči skutečně mluví pro původní jméno Hadhathang. Celý problém pravděpodobně tkví v tom, že Decipher si musí vše nechat tvrdě schválit a licencovat. V tomto případě by se vše řešilo s New Line (v knize o jménu meče žádná zmínka není, protože Arwen žádný nenosí). Vzhledem k tomu, že ve filmu se o jméně nemluví, a jde jen o "perličku" pro pozorné či hříčky výrobce zbraní, je jméno od Decipheru jakousi "básnickou licencí".
Ovšem mnohem zajímavější je skutečnost, až Arwenin meč je TÉMĚŘ JISTĚ tentýž, který třímá Elrond v Bitvě Posledního Spojenectví! Asi jde o zbraň předávanou z otce na syna .. tedy .. spíš na dceru :o)
A aby nebylo Arwen a jejího "příslušenství" málo, máte nyní možnost zakoupit si její přívěšek "Evenstar". Je vyroben ze stříbra, měří něco přes 6 centimetrů a dodává se i s řetízkem. V tomto obchodě jej seženete za slabých 75 dolarů.


Detail ...

Zdroj většiny informací: TheOneRing.net

Přečteno celkem 5883x, verze pro tisk

Další článek - Britské filmové ceny - kolik jich vyhrál LOTR ?

Předchozí článek - Kryty na mobily Nokia; Aragorn, Arwen a novinky o jejich mečích
Info o ukázce ze Dvou Věží; Návrhy zničeného Hobitína


[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Nenya, poidáno 7.10. 2002 11:56:28
Shire: Mám úplně stejnej názor, stačilo mi když jsem vyšilovala jak jsem dočetla knížku. Prostě hrůza, co pak?
Co si počnem, já to vidim černě. Možná tohle všechno zůstane ale pak to už bude o ničem, člověk pak bude jen vzpomínat a nic z toho, nic.. prostě nic....asi mám zas depku..

Shire, poidáno 7.3. 2002 20:10:48
Na jednu stranu je tohle cekani na dalsi dily PP sileny,ale predstavte si jaky to bude az dokoukate NK a budete vedet ze je konec a nic dalsiho uz nebude.Toho se bojim uz ted.Jinak ja sem docela zvedava na Stezky mrtvych, jestli to tam, teda vůbec bude.
Jezdec, poidáno 6.3. 2002 15:16:03
Jsem docela zvědav, jak to dopadne (asi nejsem jediný) , ale těšil jsem se na min. 25 minutový boj na polích Pelennoru, ale asi kvůli Oduly z toho nic nebude.
Jinny, poidáno 5.3. 2002 14:42:25
Cleistris: Asi jde vážně o názor, to chápu. Ale úprav bylo ve FOTRovi víc než jenom Arwen zachraňující Froda a souboj čarodějů (ty mi JENOM tak nějak nevadily). Jak může něco vypadnout, když Dvě věže podle Jacksona neposkytujou dost materiálu na celej film? Jasně že nikdo nemůže čekat přepis do slova a do písmene, jenže moc změn v TT nebude třeba, tady půjde hlavně o ty přidaný scény. Nekritizovala bych je, dokud je neuvidím ve filmu, až pak je klidně strhám.
Súlwen, poidáno 26.2. 2002 13:20:05
Proč něco přidávat, to nechápu!!! Vypuštění mi nevadí, do filmu se prostě nemůže vejít všechno, co je v knize. Doplněné scény už jsme měli možnost vidět v FOTR a nutno říci, že dojem z filmu spíše kazily, než by jej vylepšovaly.
veronika.kminkova, poidáno 26.2. 2002 11:32:44
Veru boji! Doufam, ze reziser zachova soudnost a nebude delat prilis velke zmeny. Nektere jsou celkem nutne (jako Boromir na konci Fotr), no uvidime. Me to vzdycky prislo, ze v DV a NK je daleko min deje nez v SP, takze by me neprekvapilo, kdyby dalsi dily byly kratsi. Ale proc jeste neco vypoustej, to nechapu ?!? Strasne se tesim na soundtrack!!!!!!!!!
dARKsIDE, poidáno 25.2. 2002 14:04:30
No myslim ze Lachtan to ukoncil jak nejakej seriál z TV :). A ta Odula je stejne nakonci Dvou Věží a to se dá vždycky předělat nebo NE.
Pulper, poidáno 25.2. 2002 13:40:44
Jak to tak čtu, tak Návrat krále bude trvat asi 2,5 hodiny, není-liž pravda.Už vidím, jak Odula bude se Samem bojovat půl hodiny, a Bitva na Pelennorských polích se "zmákne" za deset minut. Přehání to pan Jackson, přehání. Jestli tam nebudou "ústa Sauronova" a Imrahil, tak se neznám!
Tinne, poidáno 25.2. 2002 10:49:22
no, kdyby končil film stejně jako kniha, tak si myslím,že diváky by to asi dost nervově vyčerpalo, už teď se některým zdá konec moc nejasný a co by chudáci dělali, když by si mysleli,že hlavní hrdina je mrtvý a film konči nekonečně tragicky.
MEGAJOHN, poidáno 24.2. 2002 20:06:38
Nejhorsi jsou ty pridane veci,vse ostatni snad prezijem ne?
Ivetir, poidáno 24.2. 2002 19:43:47
Odula AŽ v Návratu Krále???? NÉÉÉÉÉÉÉÉE!!!!!!!
Lachtan, poidáno 24.2. 2002 18:47:41
Ta Arwen mě tam taky štve, druhý díl možná skončí tím, že Glum dovede Froda se Samem do tunelu s Odulou a uteče. Hobiti tam budou stát ve tmě, depresivní hudby pěkně podbarví atmosféru a Frodo řekne "Něco tady je" nebo tak nějak. Bude to takový nedokončený, aby divák zašel na Návrat Krále už jen z toho důvodu, aby zjistil zda hobiti projdou do Mordoru nebo se jim stane něco ošklivýho.
Andre, poidáno 23.2. 2002 21:24:22
No podle mého názoru je v třetím díle materiálu více než dost a teď nám tam ještě přidaj ze Dvou Věží.....Proto asi ono vynechání relativně i klíčových scén z NK(příkladem budiž ono zmiňované "vymetení" Kraje)...Ale,mohli teda naopak "posílit" Dvě Věže:-/...Je možné,že druhý díl bude končit přikrášlenou smrtí Sarumana a Frodovým setkáním s Pánem Nazgulů a vstupem do Cirith Ungolu...........
Astaldo, poidáno 23.2. 2002 21:02:42
Asi se snazi - vzhledem k dlouhemu casovemu odstupu mezi filmovymi dily - delat jednotlive dily jako relativne samostatne dila. Do toho jim asi "smrt" Froda na konci druheho dilu moc nesedi .)

O to lepsi snad bude treti dil.

Luciana, poidáno 23.2. 2002 19:18:47
Ach jóó, ukázka v až v březnu, DVD až v červnu, a další DVD až na podzim. No kdo to má vydržet?
Eversmile, poidáno 23.2. 2002 19:16:49
A jak jako budou Dvě Věže končit?
Někde po tom co F,S,G vstupí do Minas Morgul nabo těsně před tím, než vlezou do tunelu Oduly?!?

Silmarilia, poidáno 23.2. 2002 19:16:07
To že Odula nebude ve Dvou Věžích mě teda pěkně naštvalo. Naprosto nechápu, když teda Dvě věže "neposkytuji dost materiálu", proč tam ten souboj s Odulou a zraněni Froda nenechaji. A ty ostatní změny snad ani nechci vědět. Úplně mi stačí, že tam bude Arwen, která v tyhle časti příběhu nemá vůbec co dělat.
TINÚVIEL, poidáno 23.2. 2002 19:01:50
Taky jsem počítala s tím,že Dvě věže budou končit Frodovou "smrtí"...na Odulu jsem se těšila:-(
nenwen, poidáno 23.2. 2002 18:33:37
Dve veze NEPOSKYTUJI dostatek meterialu???No kde to jsme...
Jinak prolinani deju je jedna z nejsilnejsich stranek filmoveho zpracovani-kez by se toho drzeli..
A s tim mecem je to celkem jedno,protoze Arwen zadny nemela a ani ho nepotrebovala,protoze s mecem se vysivat moc neda:(.
p.s.a proc bude Odula a ve tretim dile?z Frodovy smrti by mohli udelat brilantni zaver druheho dilu a divaci by ten rok zesileli...:))))))

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!