Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 248 lidí

Celkem návštěvníků
13792065

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
25.1. 2002
Konec dohadů o Bombadilovi; Trailer na Dvě Věže; Hračka Jeskynní Troll; Čekání na DVD; Výzva Verze pro tisk
Definitivní rozřešení Bombadila!
Lidé nepřestávají spekulovat, jak to vlastně ve filmu bylo s Tomem Bombadilem. Zda vůbec nebyl natočen, nebo je jen vystřižen. Prohlášení, které udělal sám Peter Jackson, všechny tyto dohady konečně ruší...
"Co jsme zamýšleli, a to čistě pro fanoušky, bylo nechat hobity kráčet Starým hvozdem a tam spatřit kloubouk s pérem poskakující mezi stromy. Slyšet Bombadilův hlas a píseň a poté je nechat otočit a upalovat pryč jak nejrychleji to jde! (směje se) Mysleli jsme, že tím oceníme Toma Bombadila v jeho láskyplně žertovné formě. Bohužel nebyl čas to natočit."

Zdroj: Cinefantastique & TheOneRing.Net


Kdy bude první trailer na Dvě Věže?
Ředitel prodeje New Line Cinema (David Tuckerman) prohlásil, že ukázka ze Dvou Věží bude s největší pravděpodobností přidána na poslední kotouč filmu se Společenstvem pro promítání v kinech hned po předávání Oskarů, které se koná 12. února ! Což znamená, že někdy okolo této doby bude na netu i první pirátský kino-rip :o) A o pár dní později i oficiální Real či QuickTime verze.

Zdroj: TheOneRing.Net


Mánie s hračkami - povedený Jeskynní Troll
(fanatické výkřiky fanouška jménem Scorpio): Nedávno sem si objednal od ToyBiz hračku Jeskynní Troll. Provedení hračky je naprosto úžasný! Fakt dost dobrý na cenu dvacet doláčů. Má dokonce dvě zbraně, jasně že ty, které uvidíte ve filmu.
Má tu brutální palici a pak taky to "kopí na divoký medvědy". Umí dvě bojový akce! "Bušení kladivem" (pokusí se ve filmu použít na Sama) a "bodání kopím" (použije na Froda).
Když tyhle bojový akce provádí, troll svou nelítostnou tlamou vydává jeden ze třech zvuků. Struktura trollova ksichtu a trupu je fakt realistická (jak jen může u trolla být). Tuhle hračku prostě každý fanoušek-sběratel musí mít!

Zdroj: TheOneRing.Net


DVD - dohady, toužebná přání a potvrzené skutečnosti
Pokud se napjatě čekalo na uvedení Společenstva Prstenu do kin, skoro stejně nyní všichni hledí do budoucnosti a vyhlíží (krom Dvou Věží) Společenstvo na DVD!
Množí se spousty spekulací o tom, co vlastně DVD bude obsahovat, kolik různých verzí bude, na kolika discích celkem se film objeví ... a samotní autoři a distributoři filmu vyřešení všech těchto dohadů zrovna nepomáhají. Mluví se o tom, že první verze DVD, která se mám objevit okolo června (v USA), bude obsahovat 40 - 60 minut scén navíc zakomponovaných přímo do děje. Toto potvrdil na jedné tiskovce i Peter Jackson, ale nikdo z New Line či distributorů filmu se k tomu (pokud vím) nevyjádřil. Třeba je to jen Jacksonovo toužebné přání. Stejně tak i ona Director's Dream Cut verze, tedy DVD (či spíše dvě až tři DVD) s jeho původním střihem snů o délce skoro pět hodin, je zatím ve fázi snění fanoušků a samotného Jacksona ...
Jedním z mála konkrétních údajů pro Evropu je, že v Německu má DVD přijít do půjčoven v polovině září a do běžného prodeje o něco později.
Dnes mi také na téma DVD dorazil tento mail:

Vážení fandové LOTRa …

Takže si můžeme shrnout informace, které se zatím ukazují. Některé jsou z oficiálních míst jako jsou rozhovory s Peterem Jacksonem (PJ) na CNN, některé jsou spekulativní, nebo vyplívají z informací, které poskytl producent filmu Barrie Osborne.
První informace, které se ukázaly jako asi nejspolehlivější tvrdí, že bude tento film uveden na DVD ve dvou verzích, první bude uvedena v podstatě za nedlouho a to na počátku prázdnin. Bude obsahovat nejspíše dvojdiskové balení a film bude o cca 30-40 min delší. Původně se uvažovalo, že oněch několik minut navíc bude uvedeno jako bonus, ale zdá se, že budou zasazeny do filmu, tak jak původně bylo zamýšleno. Další verze bude s označením „Director’s Cut“, která bude obsahovat cca 4.5 hodinový film a bude zde i mnoho záběrů, které fanoušci momentálně marně hledají. Jistě bude delší pasáž v Roklince a Lothlórienu, také se zde jistě dokonale projeví nejen přátelství Legolase s Gimlim, ale především Legolasovo umění v lukostřelbě. Podle informací (snad od jednoho z členů kaskadérského týmu) ty nejbrutálnější bojové scény byly vystříhané. Podle informací blízkých Peteru Jacksonovi se zase ukazuje, že původní sestřih filmu měl cca 4:45 hodin, jenže toto New Line Cinema (NLC) zavrhla a tak to, co se dostalo do kin je v podstatě až třetí pokus sestřihu. Plný první sestřih se asi na DVD nedostane v první vlně, ale můžeme očekávat, že se PJ v tomto směru osamostatní a svoji první vizi na DVD vydá – toto je ovšem jen opravdová spekulace, ale myslím si, že jej k tomu donutí fanoušci a můj opravdu osobní názor je ten, že Exklusivní vydání celé konečné trilogie nás i za těch několik let překvapí… doufám :-)
Je již dnes však jasné, že v „Direcot’s Cut“ bude jistě scéna o lásce Gimliho ke Galadriel, rozhovor Aragorna a Galadriel v elfštine nebo se tu setkáme s postavami, které nám v kinoverzi trošku chybí. Důkazem toho, že se některé scény původně zamýšlely jinak a jsou i natočené je třeba oblečení postaviček (třeba Arwen). Dále se v sadě figurek ukazují postavy, které se na plátně nakonec neukázaly. Když to převedeme do sféry počítačových her, tak jsme na stejném místě, opět je to trošku jinak než na plátně. Každopádně se máme na co těšit.
Nicméně co je oficiální je to, že DVD bude, již je k nahlédnutí obal, třeba na www.filmcity.cz a také je skoro jisté, že pro R1 bude první verze uvedena někdy kolem května a hlavně netrpělivě očekávaná „Director’s Cut“ (uvidíme o jaké délce) bude ještě do uvedení pokračování, tedy do premiéry „Dvou věží“.
Co se týká zatím jisté výbavy alespoň první verze DVD pro R1, tak to je následovné:
Obraz bude anamorfní, zvuk v DD5.1 a Dts, Neuvedené scény budou zakomponovány do filmu a nebudou jako bonusové „outtakes“, dále zde nalezneme jistě veškeré upoutávky, filmové i TV spoty, TV dokument (něco podobného bude i 26.1.2002 na CT), rozhodně bude veškerá Elfstina titulkovaná a navíc tam bude ještě něco navíc, myslím si že jistě i videoklip Enya …
Pokud se chcete účastnit na rozhodování o výbavě „Director’s Cut“, tak se účastněte petice na http://www.petitiononline.com/lotrdvd/petition.html
Informace ohledně verze na videokazetách zatím vůbec není diskutovaná, takže zatím si můžeme jen představit, že to bude minimálně ta stejná co v kině (můj osobní názor je, že to nakonec bude kompromis a bude to stejná verze jaká bude na DVD – tedy o těch pár desítek minut delší). Další otázkou ohledně VHS je to, jak to bude s dabingem, kdo koho a zda? Podle mého malého průzkumu u zákazníků, kteří se hojně zapisují do maillistu je jasně větší zájem o titulkovanou verzi. Myslím si, že to dabing ale zase až tak moc nepokazí, uvidíme.
Nyní bychom se mohli zamyslet nad tím, proč je vlastně verze na DVD či VHS vůbec uvažována v jiné stopáži než byla verze pro kina. Jedním důvodem může být ohled na sedací ústrojí fanoušku a provoz kin. Můj názor podložený skutečností, že již nyní kolem nás běhá spousta DivX verzí tohoto filmu a dokonce snad již běhá i verze s českými titulky, je ten, že aby se podpořil prodej tohoto fenoménu navzdory černo černým kopiím filmu, které budou již notoricky okoukané. Několik mých známých, které jsem lanařil do kina mne odpálkovali tím, že film už několikrát shlédli na svém PC (divím se jim, že si to necudou alespoň jednou vychutnat v multiplexu … uznejte, že to je vážně zážitek).
Takže vlastně nemáme žádnou jinou možnost než čekat na další „zaručené“ informace nebo na léto a podzim, kdy se to všechno uvidí a osahá :-)
Rozhodně doporučuji sledovat i zpravodajství na www.filmpub.cz . Zde také včera vyšel článek, který se snaží postavit jasné hranice mezi fakty, domněnkami a doslovnými fámami… Uvidíme, co se povedlo autorovi zařadit korektně :-) V jednom má ale jistě pravdu, že druhá verze DVD bude nejspíše vyrobena v závislosti na prodejnosti první verze a nebo až o mnoho později než se zvažuje … opět musíme čekat.

Zdroj: FilmCity.czVýzva návštěvníkům stránek ...
V posledních dnech se na domácí internetové scéně i v dalších médiích množí jakou houby po dešti všelijaké "LOTR speciály", které využívají popularity filmu k vlastnímu zvýraznění mezi konkurencí. A díky nim se objevují všemožné soutěže, ankety, znalostní testy (často velice pochybné kvality, viz. třeba ten na webu Lidových Novin, kde hned první otázku mají špatně) a tak podobně.
Z nepříliš pochopitelných důvodů má velká část vás, čtenářů tohoto webu, dojem, že o Pánu Prstenů a díle JRRT obecně vím vše. Chodí mi proto v podstatě denně maily typu "Prosím nutně potřebuji odpověď na otázku.... a) b) c) d) ...". Nezlobím se na vás, však jsem si ten bič upletl sám :o) Snažím se odpovídat jako to jen jde na všechny dotazy. Ale upozorňuji, že ani za jednu odpověď neručím, tak ne, že si pak budete stěžovat. Všem, kdo touží po odpovědích a debatách na všemožné otázky okolo knihy a filmu, spíše doporučuji navštívit Diskusní fórum a poptat se tam. A sami třeba pomoct odpovědět na otázku někoho jiného, jakož i dozvědět se spoustu jiných zajímavých věcí a podebatovat na nepřeberné množství témat (od Tolkiena a Sapkowského, přes Harryho Pottera, Conana a rockovou hudbu až po srazy tohoto webu a lásku a sex ve fantasy).

Váš (v poslední době mírně vysílený) Belcarnen :o)


Přečteno celkem 7471x, verze pro tisk

Další článek - Kritika "filmu o filmu Pán Prstenů" na ČT 1

Předchozí článek - Společenstvo Prstenu a Zlaté Glóby ...

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Orofin, poidáno 18.2. 2002 23:38:36
Film je užasný a protože jsem knihu již dlouho nečtl, byl to nečekaně emotivní zážitek! Již jej mám doma na CD a je to prostě bomba! Doporučuju! Jo na strankach http://panprstenu.sf.cz si to muzete objednat!
Cau

Gar, poidáno 11.2. 2002 11:44:16
Director´s cut Director´s cut Director´s cut...chtit chtit
Knight_Aragorn, poidáno 6.2. 2002 20:10:01
ach jo ja chci ten trailer

Maron, poidáno 4.2. 2002 21:09:01
mazec palec 4,5 hodiny to je neco.
kpcolin, poidáno 29.1. 2002 14:27:09
ten troll to je proste neco super jo a stim bombadilem to tedan podelali
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 29.1. 2002 12:59:20
Možná nejde o předávání, ale o nějaké veřejné nominace nebo co. Třeba sem to blbě přeložil. A už takhle dřív se předává cená tuším za celoživotní dílé nebo co ..
Jinak ukázka na netu je tak či tak začátkem března ...

Silmarilia, poidáno 28.1. 2002 18:53:43
nechci se mýlit, ale předávání Oskarů není 12. února, ale až někdy na konci března. Takže jestli trailer na Dvě věže ma vyjít až po Oskarech, asi si na něj bude muset počkat o něco dýl :((
Jinny, poidáno 28.1. 2002 8:52:59
Quick Time a Real nééééééééééé!
Ivetir, poidáno 27.1. 2002 20:11:36
Já jim dám, že to nestihli natočit!!! Potvory to sou! A o tom trollovi se nebudu vyjadřovat, alespoň ne zbůsobem, který mi připadá výstižný.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 26.1. 2002 22:29:39
Jojo, fakt nevím všechno :o)
Musím to přiznat. Asi bude lepší to tady celé zabalit a předat to někomu "vhodnějšímu" :-D

Urscumug, poidáno 26.1. 2002 22:14:38
Slibuju, že se na nic ptát nebudu (chtít po někom odpověď pro svoje soutěžení mi navíc přijde trapný. Ale že nevíš všechno mě opravdu rozesmutnělo :(
nenwen, poidáno 26.1. 2002 17:53:27
juuuu,ty nevis vsechno??:))
Garion, poidáno 26.1. 2002 11:13:37
Belcarnene, vydržžžž!!!!
DVD verze chci mít obě. A je to.

Durin, poidáno 25.1. 2002 19:12:16
12týho února!!!To se nedočkááááááááám!!!

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!