Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 582 lidí

Celkem návštěvníků
13776378

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
10.12. 2001
Názory na film z dob příprav ...Verze pro tisk

Sešlo se mi v poště několik názorů na film Pán Prstenů. Abych dostál svému slovu, předkládám vám je v nekorigované formě. Přeji příjemné počtení ... Vybíral sem jen delší maily, protože dostávám i takové, které neobsahují žádný text a vše podstatné je řečeno v tématu zprávy. Za všechny pak: "Film pán prstenů je pěknej hnus sprzněnej a režisér je zvíře."

Ing.Buřič Miloslav
O filmu na motivy Pána prstenů jsem se dozvěděl z internetu a na začátku podotýkám, že jsem neviděl žádnou z filmových ukázek i když snaha byla. Viděl jsem pouze několik obrázků a četl zpoustu názorů, a abych se přiznal, jsem z toho poněkud zmatenej. Tak nějak mi připadá, že všichni od filmu očekávají něco co od něj nikdy nemohou dostat a proto se snaží alespoň nemít přílišné iluze. Při čtení knih je v důsledku nedostatku obrazových materiálů člověk odkázán jen na svou představivost. A tohle je asi největší problém převedení knihy v film. Každý si vytvoří svůj obraz prostředí a postav a potom jde na film kde by měli právě takovéhle postavy vystupovat, a ejhle, postavy nikde, místo trpaslíka Gimliho dobře rostlí člověk, místo skřetů tupí zakrslí prďolové s prasečím ksichtem ( pardon, ale nevím jak jinak je nazvat a taky jsem si je představoval jinak, já si představuju skřeta asi jako ve hře Brány Skeldalu). Dalším problémem je národnost lidí kteří fiml natáčí. Nikoho zajisté nepřekvapí, že tohoto úkolu se zhostili ti nejméně vhodní nicméně ti s nejnadutější šrajtoflí. Bohužel tento faktor bude asi filmu smrtelný (pokud nějaký takový faktor bude, samozřemě že zázraky se dějí a není vyloučeno že amíci alespoň jednou natočí film bez zbytečného krveprolití a masakrování celých divizí nepřátel partou hrdinů). Ve spojení s tímto problémem mě napadá další možný problém. Jeden můj kamarád (podotýkám, že náruživý čtenář sci-fi a fantasy) vytýká příběhu přílišný heroismus ( nevím co tím myslel, ale budiž, navíc knihu nečetl celou), ale právě tohle může být problé který bude filmu vytýkán v množství největším. Osobně nechci vidět souboj Družiny prstenu v komnatě Mazarbul se skřety, stačí si vybavit Herkulese nebo Xenu a ..., lépe dále nedomýšlet. Také jsem zvědav na hromadu skřetích zbraní a ostatků před umírajícím Boromirem, aby se vůbec vešly na pohřební člun. Tato scéna se ale bude odehrávat až ve druhé části a to už by mohli být autoři lépe informováni o reakcích a náladě diváků, nicméně první případ je velmi ohrožen.
Když nad tím tak přemýšlím, bude vlastně moudré jít na film? Samozřejmě, že to bude moudré, už kvůli Kraji, Černým jezdcům, pohledu na nejvyšší vrcholky Mlžných hor, plavbě pod Argonathem, výhledem a vizí Froda z Amon Henu, pláním Rohanu, pohledem na Měsíční město a Barad-Dur, bitvě na Pelennoru, pochodujícímu vojsku z Minas Tirith a konečně pohledu na rozplývající se stín Sauronův. Snad mi tohleto autoři nezkazí a já si znovu přečtu s chutí knížku

Terezie
Musím přiznat, že první co jsem si pomyslela, když jsem se dozvěděla,že se točí Pán Prstenů, bylo: TO JE SKVĚLÝ!!! Ale hned druhá myšlenka byla: a kterej šílenec se vůbec odvažuje uvést na plátno podoby postav, které jsou pro  každého z nás úplně jiné. A po té, co jsem viděla ukázky jsem ochladla ve vztahu k tomuto filmu ještě víc. Samozřejmě že na něj půjdu. Vidět, co s touto úžasnou legendou provedl zaprodanec Hollywoodu ( podoby elfů jsou snad to nejhorší, co se kdy pod rukama maskérů zrodilo;a Viggo Mortensen je ten poslední, koho bych si dokázala představit v roli vznešeného potomka Elendilova) asi bude stát za to. Ale to všechno ještě neznamená, že to bude ve své podstatě špatný film. Jen to, že mu patří název Tolkienovi knihy je trochu jako píchnout do vosího hnízda. A docela dobře si umím představit, že chudák Tolkien se teď obrací v hrobě.

Honza Dave David
Nazdar
Četl jsem vaše internetové stranky s názory na nový film Pán Prstenů. Protože patřím k obdivovatelům Tolkienova díla, rozhodl jsem se, že svůj náhed na věc dám k dobru. Na film rozhodně půjdu. Samozřejmě se mi nelíbí ta všechna komerce (hračky, karty, hry, comics, plakáty, trička) ale v dnešní době se s tím asi my "puristé" musíme smířit. Myslím si, že je dobře, že takový film vzniká. Z dosavadních novozélandských filmů, které jsem viděl mám vcelku dobrý dojem. Navíc jsem nedávno v kině viděl upoutávku a jen jsem s otevřenou pusou obdivně koukal na plátno. Škoda jen, že Gandalf vypadá tak sešle a staře - vždyť je jedním z hlavních hrdinů, jezdí na koni, bojuje a vůbec v knize není jeho stáří znát (na druhou stranu je v knize popsán jako starý zkušený moudrý kouzelník s dlouhým bílým vousem, čemuž filmové ztvárnění odpovídá. Myslím, že hobiti jsou celkem věrně ztvárnění, možná měli být trochu menší. Exteriéry vypadají sice odlišně od mojí představy, ale nádherně. Jen Dno Pytle je přesně takové, jak jsem si je představoval. 

Něco jiného než hračky a karty (tj. věci s fantasy světem celkem související) je prezentace filmu a hračky ve fast food jídelnách. S tímto zásadně nesouhlasím a považuji to za nechutnou degradaci Tolkienovi práce, bohužel nevím, co proti tomu udělat. Nechodit do fast food. 

Nezbývá než se těšit na film, doufat, že bude povedený, překousnout absenci poslední kapitoly Vymetení Kraje, která je dle mého názoru velmi velmi důležitá.

Už se moc těším na všechny vaše názory a recenze, které se jistě vyrojí po uvedení filmu do našich kin. Velice rád vaše texty uveřejním. A s kratšími názory se můžete podělit třeba v diskusním fóru.

Přečteno celkem 4056x, verze pro tisk

Další článek - Dalších 6 videoukázek!, článek v MF Dnes

Předchozí článek - Pro hardcore fanoušky - ukázka německého dabingu
Webcam u premiérového kina


[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Melvin, poidáno 19.12. 2001 17:49:53
:-))).Na film se velice těším,a většina výhrad mi připadá nepodstatná až směšná..Měli bychom být rádi,že se do takové práce Jackson vůbec pustil!ŽÁDNÝ filmový přepis literární předlohy jí nemůže přesně odpovídat,tak by snad bylo na místě trochu více shovívavosti.Taky se mi některé věci nelíbí,například vzhled skřetů,ale proto nebudu nad zpracováním ohrnovat nos!Jak jsem řekl,těším se moc,a vy,kteří se cítíte dotčeni už teď,raději do kina nechoďte a zůstaňte u knihy..:-)))
Nightblade, poidáno 16.12. 2001 19:08:35
At tak či tak na film se těším jako na skvělou podívanou z žánru fantasy..je dost možné že nebude podle představ všech diváků,ale mě osobně to dojem nezkazí.Doufám že Vám taky ne.
Ivetir, poidáno 11.12. 2001 19:24:04
No, film je fakt jeden velkej paskvil. Ale z hlediska kulturního jde o velmi dobře zpracovaný film.
a666a, poidáno 11.12. 2001 15:36:39
Vážený pane Buřič,
neodpustím si poznámku:1)
režisér Jackson je opravdu typický amík s nadutou šrajtoflí.pokud se Vaše připomínka týkala produkce,tak máte pravdu, ale nedokážu si představit,že by se do natáčení pustil někdo s rozpočtem ............řekněme lepšího evropského filmu.
2)i přesto, že autoři budou znát reakce lidí po prvním filmu,nevím jaký by to mohlo mít vliv na další dvě pokračování,když se natočily všechny díly najednou/dle mých informací/
zdravím a těším se do kina

Morten, poidáno 11.12. 2001 11:30:26
Díky ing.M.B. - dlouho jsem přemýšlel, koho mi filmoví umrlci-skřeti připomínají: prďolové s prasečím ksichtem je ten správný popis.
Díky T. a H.D.D. - film bude nedokonalý, ale i já doufám, že nebude strašný, a že má přes to přese všechno cenu na něj jít.
A hlavně - díky J.R.R.T.: neobracej se v hrobě, i díky tomuto filmu si spousta lidí zase ráda přečte Tvůj krásný příběh...

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!