Rozhovor s Éowyn; Medailonový program Weta; Společenstvo pohořelo v Číně a Indii; Elfština ve filmové databázi
Napsal: Belcarnen dne 12.4. 2002, e-mail: Cerovsky@jcsoft.cz


Rozhovor s Éowyn - Miranda Otto se objevuje v "Prstenech"
Přeložila (v)Eru, díky moc!

Miranda Otto, která se objevuje ve dvou "Prstenových filmech", hraje také v Human Nature. "Je to jako ocitnout se ve vaší vlastní pohádce" básní Miranda o své roli Eówyn v dalších dvou filmech Pána prstenů, Dvou věžích a v Návratu krále.

Nespatřena zůstane až do prosince, do premiéry Dvou věží. Ale můžete ji vidět v Human Nature, ne příliš významném humorném snímku, který přichází do vybraných kin tento pátek, a také jako Američanku Mrs. Hurtle v právě běžící PBS Masterpiece Theatre sérii: The way we live now (Jak žijeme) .

Už jste ji asi viděli v několika drobných rolích. Během castingu na Pána prstenů natáčela v L.A. film What Lies Beneath (Pod povrchem), její první velkorozpočtový film, ve kterém ztvárnila úlohu záhadné sousedky Harrisona Forda a Michelle Pfeiffer. Když se vrátila do Austrálie, kde je jako herečka dobře známá, byla požádána, aby nastudovala roli Eówyn, ženy která se promění v bojovnici. Její postava se ve Společenstvu prstenu neobjevila.

Otto popisuje Eówyn jako drobnou, chladnou, bílou, odtažitou, Paní…Ale jakmile se objeví Aragorn (Viggo Mortensen), na povrch vyplují silné city. Uvnitř je vlastně velmi vášnivá.

Strávila na Novém Zélandu 5 měsíců a pracovala tu na dvou "Prstenových" filmech, které Jackson po Společenstvu natáčel. Eówyn se jí líbí, protože to není žádná "ušlápnutá Šípková Růženka, ale někdo s pořádnou kuráží. Zamiluje se (do Aragorna), ale její láska není opětována, a tak se - převlečená za muže - vydává do bitvy a zabije krále Přízraků".

Miranda, které je 34 let, zbožňuje středověké kostýmy. "Moje oblíbené! Vždycky jsem se tak chtěla oblékat!" Navíc jí baví šermování. "Byla to zábava, velmi osvobozující. Ráda bych se tomu věnovala víc - i když jsem někoho bodla do nohy!"

Otto, dcera australského herce Barryho Otta se kdysi zapletla s Richardem Roxburghem, Vévodou z Monrothu z Moulin Rouge. Skončilo to před rokem a půl. Znovu svobodná popisuje minulé dva roky jako "nejlepší v životě, měla jsem tolik času soustředit se na můj život a kariéru".

Měla několik moc fajn kolegů, včetně Mortensena. "Byl kouzelný! On BYL Aragorn. Bylo těžké poznat, kde končí Viggo a začíná Aragorn. A je skvělý šermíř."

V Doctor Sleep byl jejím kolegou Goran Visnjic z Pohotovosti, v Julia Walking Home to byl William Fichtner (Černý jestřáb sestřelen). V Human Nature se objevuje vedle Tima Robbinse a pohledného Rhyse Infanse který hraje muže, kterého jako opici objeví v divočině. "Skutečně příjemný člověk," říká. "Vrátil mi naději".

V Human Nature hraje Francouzku, laborantku Robbinse, který se zaplete s vlasatou Patricií Arquette. Miranda říká, že humor ve filmu, který napsal Charlie Kaufman (V kůži Johna Malkoviche) není zrovna sitcomového typu. "Myslím, že přijde k chuti lidem, kteří jsou znudění tím, co je k vidění, a chtějí něco trochu jiného."

Medailonový program Weta
Společnost Weta, která pracovala na efektech a rekvizitách pro Pána Prstenů, už nějakou dobu provozuje tzv. Medailonový program.
Na Novém Zélandě se chystají vytvořit celkem 24 různých medailonů s momenty z filmu. Medailony mají zhruba 15 cm v průměru a zašlou bronzovou patinu. Každého typu bude vyrobeno 10.000 kusů, všechny s certifikátem pravosti.
Na tento měsíc jsou připraveny první tři. "Skřeti z Morie", "Prstenový přízrak" a "Průmysl Železného Pasu". Na těchto fotografiích medialonu Skřeti z Morie si můžete prohlédnout míru detailu, kterou Weta do medailonů vkládá. Objednávku všech osmi medailonů (kdo do toho půjde?) najdete na webu Sideshow/WETA Collectibles.
Skřeti z Morie
Prstenový přízrak
Průmysl Železného Pasu
Poslední Spojenectví
Narození Skurut-hai
Vojsko Bílé Ruky
Jeskyní Troll
Příšera z jezera u Morie


Společenstvo pohořelo v Číně a Indii
Ano, je tomu skutečně tak. Ač i v těchto zemích existují spousty fanoušků, kteří na film jdou několikrát, celkově jsou výsledky zklamáním. V Indii, kde není délka filmu tři až čtyři hodiny ničím neobvyklým, si lidé stěžují, že LOTR je příliš dlouhý. Problém je pravděpodbně v tom, že film nebyl nadabován. Podstatně větší úspěch se očekává s Harry Potterem, ktrerý doslova přeloženo "... má jednodušší dějovou linii a je velmi populární mezi dětmi."
V Číně je problémem zase to, že kniha byla přeložena teprve loni (aby připravila cestu filmu). Lidé si stěžují, že obzvláště verše zní v čínstině strašlivě divně (včetně klasického Jeden Prsten vládne všem ...). Každopádně věci se pomalu zlepšují a minulou sobotu již byla kina podstatně plnější. Může za to masivnější kampaň. Distributoři stále doufají, že LOTR dokáže zopakovat úspěch Harry Pottera. Stále ten Potter :o)

Elfština ve filmové databázi
Největší světový zdroj údajů o filmech a hercích je nejspíše IMDB - International Movie Database. Na tomto webu můžete filmy mimo jiné vyhledávat i podle v nich použitého jazyka. Databáze zahrnuje i tři snímky s elfštinou (hádejte ktreré :o). To není špatné při srovnání se sedmi obsahujícími esperanto a deseti s klingonštinou. Seznam zde.

..:: Článek na webu: http://www.jcsoft.cz/fantasy/viewnews.asp?id=190 ::..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tento text byl převzat 25.04.2024 16:27:08 z webu Film Pán Prstenů - http://lotr.jcsoft.cz/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------