METALLICA

Skupina byla založena v roce 1982. Jejich demo páska nazvaná No Life 'Til Leather se dobře zapsala v mezinárodnim undergroundu a díky ní skupina podepisuje kontrakt s firmou Megaforce Records, u které vydávají své první album Kill 'Em All
Snažili se všechno dělat po svém. Dělat takovou muziku jako sami chtěli. Brzy si získali velké množství příznivců. Firma Elektra Records ucítila budoucí hvězdy a v roce 1984 s Metallicou podepisuje smlouvu. Ještě téhož roku u této firmy vychazí jejich první vyznamné LP pod názvem Ride The Lightning poutajíci velkou pozornost.
Po koncertu "Day On The Green" na Oakland Stadium a po British Castle Donington festivalu v roce 1985 a 1986 vydávají své další album, tentokráte nazvané Master Of Puppets. Díky němu a turné společně s Ozzy Osbournem Metallica dosahuje popularity konečně přesahující hranice Spojených Států. 
Jejich následující album ... And Justice for All, vydané v roce 1988, dosahuje počtem prodaných kusů platinové desky a jejich koncerty jsou vyprodány na 18 měsíců dopředu. 
V roce 1991 po svém veleúspěšném turné a po stadiónových festivalech, kde vystupovali spolu s hvězdnými kapelami jako Guns N' Roses se Metallica stává jednou z nejznámějších metalových skupin světa. Jejich "černé LP" pojmenované Metallica ( producentem byl Bob Rock, album označováno jako Enter Sandam, Creeping Death nebo Black) dosahuje 12 miliónů prodaných kusů.
Po následujících pět let byl netrpělivě všemi očekáván další přírůstek. V roce 1996 konečně vychází pod názvem Load. Toto album záhy násláduje pokračovaní prozaicky nazvané ReLoad. A pak už to jede jako po másle. Přichází album Garage Inc., které obsahuje kromě nových skladeb také cover verze hitů Motorhead a skladby Garage Days Revisited. A poté přichází projekt nazvaný S&M - skvělá kombinace Metallicy a symfonického orchestru pod vedením Micheala Kammena. Zatím posledním výtvorem Metallicy je skladba I disappear, která je na soundtracku k filmu Mission Impossible II.

Ke skladbám Metallicy vzniklo mnoho cover verzí. Za nejlepší považuji skladby Apocalypticy. tato skupina hraje nejznámější skladby Metallicy na 4 violoncella a zní to opravdu skvěle ...

Napsal Jan Čeřovský a "neznámý autor"

GALERIE

[ METALLICA ] James Hetfield ] Lars Ulrich ] Kirk Hammett ] Jason Newsted ] ...And Justice For All ] Metallica (Black Album) ] Cover tunes ] Garage Days Re-Revisited ] Kill 'em All ] Load ] Master of puppets ] Reload ] Ride the Lightning ]


Nacházíte se na JCsoft's FANTASY Homepage - http://www.jcsoft.cz/fantasy/

Tuto stránku vytvořil Jan "Belcarnen" Čeřovský - Cerovsky@jcsoft.cz 
Optimalizováno pro Microsoft Internet Explorer 4.x (5.x) a rozlišení 1024x768x16/32bit
Jan Čeřovský (c) 2000 All rights reserved
Jakékoliv nalezené chyby ( špatné odkazy, chybějící obrázky, hrubky, ...) se nebojte nahlásit na můj e-mail.

TOPlist