Nejen o víně vážně i nevážně... ochutnávky v Praze a blízkém okolí

Předchozí obrázek ] [ Zobrazit náhled na všechny ] [ Další obrázek ]
Poslat jako elektronickou pohlednici ]

Předchozí obrázek ] [ Zobrazit náhled na všechny ] [ Další obrázek ]
1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]


Lothiriel, přidáno 7.12. 2004 22:20:07
Hej, a to je Eljahova pravá hlava?No fuj!
Eówyn°, přidáno 12.6. 2004 11:20:58
Ale Frodík vypadá rozkošně, ne? :)
Eówyn°, přidáno 12.6. 2004 11:19:04
Já to náhodou viděla na DVD a abych pravdu řekla, přišlo mi to docela logický. Něco jako pohled na to, co by se stalo s Frodem, kdyby se toho prstenu doopravdy nevzdal. Samozřejmě až třeba za nějakých 700 let, co já vím, ale tím snad chtěl jen ukázat i to, že NIKDO napořád neodolá prstenu a čím déle by ho měl tím hůř by to dopadlo. (tak, jako když někdo začne brát drogy-Frodík kolikrát vypadá, jako zdrogovaný-ať už s jakýmkoli úmyslem, zezačátku se možná dokáže i více ovládat a nehltá to, čím déle je ale bere, tím více na něj působí.) Co se týče toho přeludu a jak kdo co vidí-já nemám o prstenu tak malé mínění a navíc přesně nevím (a určitě nidko tady) JAKOU přesně měl prsten moc, JAK přesně působil a jestli mohl volat pána, což nemohl působit na tak krátkou vzdálenost, jako byl Faramir?? Prsten byl zlý, zlý a přesto jakoby se svou vlastní vůlí a nejspíš taky vynalézavý a blíže ke svému pánu mu rostla moc a jistě také možnosti projevu. Možná sám si byl Frodem jist(nebo naopak ne)-prostě jej beru jako osobnost-ztělesněný zlý duch. Projevit se mohl jakkoliv a třeba jakoby zaváhal, jestli by por něj nebyl lepší právě Faramir. A nebo taky to prsten VŮBEC nemusel být, třeba vyšší moc, než je ubožák Sauron (že by Valar) mohla jakoby poodhrnout roušku času a říct Faramirovi-ne, to není tvůj boj.

Každopádně to v knize nebylo a tam to nebylo ani třeba, protože Faramir byl představen jako nejlepší z nejlepších. Toť můj názor.

Folley, přidáno 28.4. 2004 22:39:40
Fuj...to je naky blby ufo
(tenhle prispevek tady bude proste jako prvni)

Arwen, přidáno 28.4. 2004 20:11:34
No chudinka.To asi nebyl moc rad,kdyz mu delali tu masku!
Folley, přidáno 30.1. 2004 13:59:06
Fuj...to je naky blby ufo
krisa, přidáno 4.12. 2003 22:23:22
fuj ved chudak vyzera jak mimozemstan. co to s nim proobili....
menienan, přidáno 22.11. 2003 12:09:26
Nevím, možná je to jen můj dojem, ale vůbec mi to nepřipomíná ani Gluma ani Bilba v Roklince. Mnohem víc to podle mě vypadá jako by nedávno vstoupil do fanklubu skřetů...
Rob(Desider), přidáno 20.11. 2003 14:59:39
Elijah(MAZDA)..., jak se vám líbí?

Elijah:"Co myslíš, neměl bych si už zajít k zubaři?"

mnd, přidáno 18.11. 2003 21:04:14
Dagis-> Vidiny popírá právě Frodo tady na obrázku. Právě proto (IMHO, spokojená ;-P) nemohlo být to s Bilbem vidina, protože v tom případě, jak už jsi napsala, by se v téhle scéně z Frodova pohledu změnil Farmair.
Ale zas takové moudro v těhle přeměnách (vidinách, jestli chceš) nehledej. Přeci jen jsou víc na efekt než na nějaké filozofické rozebírání.

pip, přidáno 18.11. 2003 20:44:58
Dagis- Mě osebně přijde že za dobu co měl prsten B. jakoby hybernoval aš pak když ucítil volání svého pána zesílil- možná je to blbost ale je to možnost. A ještě něco pro všechny, PJ zatím ukázal že vý co dělá, nebo se snad někomu nelíbý co zatím vytvořil? Jo udělal docela dost změn proti knize ale vše pro atraktivitu filmu. Duch Tolkienova pána prs. je plně zachován, nebo ne?
Dagis, přidáno 18.11. 2003 18:50:45
to mnd: No stejne... zavisli na Prstenu uz v Rokline byli preci oba - B i F, ne? Tak proc se B zmenil a F ne? Podle toho, ze v jeskyni zglumovatel F, by ten samy glumovaty F musel skocit po Bilbovi v Rokline. (BTW- nikomu se tady nesnazim vyvracet za kazdou cenu nazor- snazim se jen diskutovat:|
Jak muzes s takovou jistotou tvrdit, ze to nebyly vidiny?! Jak to muzes VEDET?! U toho si teda vyprosuju "IMHO"! Ja si myslim pravy opak, ale uvadim to jako svuj nazor (nebo se o to aspon snazim)
to pip: jo? A vsiml/-a sis, ze B v nore neglumovatel? Proc by mel F zglumovatet a B ne? Mozna proto, ze to prece jen MOHLY byt ty vase nenavideny preludy majitele Prstenu....

mnd, přidáno 18.11. 2003 14:25:33
Watcher-> Žádné dva způsoby. PJ viditelně myslel, že se změní osoba psychicky závislá na Prstenu (B a F). Žádné "vidiny nositele" se tady nekonají. U Bilba se to možná vysvětlit dvěma způsoby dá, ale tady u Froda už zůstává možný jen jeden.
Další vlastnosti? Co třeba udržet pozornost diváka. A to je podle mě vlastnost ze všech nejdůležitější a v tomhle ohledu jsem taky ochotnej odpustit režisérovi řadu změn, které si proti Toklienovi dovolil udělat. Nechci shazovat knihu, to vůbec ne, ale k čemu by byl film sice přesně podle knihy, ale nudný, zdlouhavý a nezáživný (tím nechci tvrdit, že by knížka taková byla, ale jak už jsem říkal, kniha funguje úplně jinak než film). To, že se to točí podle Pána prstenů neznamená, že z toho vždy musí vylézt kvalitní a zábavná záložitost, kterou podle mého vize PJ rozhodně je.
"Je mi líto, ale tebe se určitě nebudu ptát, co si mám nebo nemám odpustit" -> No jasně, neptej se mě. Bych ti už stejně ani neměl co říct. A hlavně ne důvod odpovídat. K čemu by to bylo? Jak jsem si kdy mohl vůbec dovolit tady "velkýho watchera" poučovat, popř. kdy opravovat, že? Vždyť si z toho přes tu svojí ješitnost stejně nic nevezme. NJN, ztráta času.
Ještě než to ukončím, tak tě o něco poprosím. Ani mi už na to neodpovídej, ať se nemusim k tomuhle dál vyjadřovat. Už to mám za ukončený, prostě to tady utípneme a konec.
Se měj...

skun, přidáno 18.11. 2003 12:36:24
Sobci! A jak se asi cítil chudáček prstýnek! Stovky let byl sám, potom s takovým křupanem Glumem: nuda, nuda, nuda!!! Bilbo byl pro něj na krátký čas kamarádem, když spolu kradli drakovi zlato, to byla huča. Pak jeho moc využíval k takovým trapnostem, jako vyděsit pár hobitů na večerní slavnoti 111. narozek. Šlo to z kopce, pak se o něj jen tahali chamtivci. Nechtěl nic víc než lásku a jedinej, kdo ho měl opravdu rád (Sauron), padl v dávné bitvě! Prsten v skrytu svojí duše stále doufal a cítil že ten den jednou přijde, znovu pozná ten krásej pocit, být se Sauronem jedna bytost, spojí se a nebude už nikdy víc sám. A když byla "ruka už nadosah prstenu" celej jeho svět se v tu ránu zbortil do věčnosti osudu.
Balada o prstenu

watcher, přidáno 18.11. 2003 10:59:12
mnd: Jasně, že knížka není film, ale tam je to alespoň jasně řečeno, jak to autor myslí... Ty víš, jak to PJ myslel? Natáčel jsi to s ním, asi? Ve filmu se to právě dá vysvětlovat dvěma způsoby, a ten podle knihy je mnohem logičtější. Navíc, pokud vím, se PJ holedbal, že se bude co nejvíce držet knihy. Dál už mi tvoje úvahy nedávají žádný smysl - jakými dalšími vlastnostmi že se film zabývá? Nebyla řeč o žádných vlastnostech...
Je mi líto, ale tebe se určitě nebudu ptát, co si mám nebo nemám odpustit :-7
pip: No vždyť se to přece vůbec nevylučuje, co píšeš – s tím, že Bilbova podoba mohla být jen vidina…Samozřejmě, že Prsten ničí svého nositele, a ten se chová buď nepřátelsky k někomu, koho dobře zná a má ho rád (Bilbo – Gandalf, Frodo – Sam), nebo má rovnou halucinace a též reaguje nepřátelsky...

mnd, přidáno 18.11. 2003 7:12:50
Dagis-> No, jak vidíš, podle PJ to nejsou jenom přeludy ;-P
pip, přidáno 17.11. 2003 20:53:43
Že by se měl změnit Faramir je blbost. Glum se změnil protože ho prsten psichicky !i! fizicky mrzačil. A to nejen v představách, takže říkat že sou všechno jen vidiny není pravda. Prsten trostě ničí svého nositele a ten si potom mislí že mu ho chtěj všichni vzít: Např. Bilbo ve společenstvu moc dobře věděl že před ním stojí Gandalf, ale stejnak se bál že mu ho vezme ''chceš ho pro sebe'' prsten je prostě jako droga nositel si na něj vytvoří závislost i když ho po všech stánkách ničí.
Dagis, přidáno 17.11. 2003 20:17:17
No ja teda nevim... ja jsem spis naklonena tomu, ze ta ohavna Bilbova promena byl Froduv prelud. Jako ze to zpusobil Prsten, ktery svemu nositeli timhle zpusobem branil, aby dovolil druhym se Jednoho dotknout:|
Tim padem by se, podle myho uvazovani, ale mel zmenit v jeskyni ne Frodo, ale Faramir, kterej taky delal to jako predtim v Rokline Bilbo.
Ale podle techhle fotek by se defacto mel v Rokline "poskretit" taky Frodo.... Myslim, ze to fakt neni logicky- jednou se zmeni ten druhy, co se po Prstenu sape, podruhy se obdobne meni sam Ringbearer? A kdo (nebo co) by tu vizi Samovi a Faramirovi zpusobil? (kdyz vezmu, ze Frodovi ji zpusobil Jeden)

mnd, přidáno 17.11. 2003 8:09:32
Watcher -> Hezky jsi to tady vysvětlil, ale pochop, že knižka není film a že ve filmu nefunguje vše tak jako v knížce. Respektive nestačí, že se bude o věcech povídat, ale musí se to i ukázat. Navíc film se ještě zabývá dalšími vlastnostmi, které knížka může úplně ignorovat.
BTW ty řeči o osudu si odpusť, ještě z toho nedělej Matrix...

Glum, přidáno 16.11. 2003 19:41:28
Jenže Frodova vidění jinak udelat nejdou..třeba při pohledu od Samíka bude jinej.
Watcher, přidáno 16.11. 2003 18:18:36
Bylo by úplně nesprávné, aby se tohle ve filmu objevilo. Tyhle záběry by mohly být jedině tak na efekt, ale proti duchu PP. Ono to totiž nemusí být tak, že se Bilbo v Roklince změnil na okamžik v jakousi příšerku - rozhodně teda ne na Gluma! V knize je to vysvětlováno, že když při rozmluvě Froda s Bilbem projeví Bilbo přání ještě jednou vzít svůj starý Prsten do ruky, nechce mu Frodo vyhovět, protože má dojem, že "mezi ně padl stín a skrze něj vidí místo Bilba vrásčitého tvorečka, který po Prstenu lačně natahuje ruce... ", takže může jít jen o vidinu, a je velmi pravděpodobné, že to tak bylo, protože i později ve skřetí věži měl Frodo vidinu, že místo Sama před ním stojí ohavný skřetík, který "se sápe po jeho pokladu". Opět šlo jen o přelud a určitě to bylo dílo samotného Prstenu... Tahle změna Froda na Gluma je naprostá pitomost, protože Prsten své oběti týral psychicky!
Prsten mu v žádném případě neměl zůstat, i kdyby on sám chtěl – v knize i ve filmu je zřejmé působení Prozřetelnosti(?)či Osudu (?), kdy bylo předem určeno, že "Bilbo měl Prsten najít a v tom případě jsi ho měl dostat i ty, Frodo...", "...zde působily jiné síly a nebyl to záměr tvůrce Prstenu...". Prostě Frodo byl předurčen k oběti a zničení Prstenu.
I kdyby mu Prsten zůstal – pak mu mu nemohl ublížit dříve než za velmi mnoho let, takže na těch fotkách měl být především starý – což není. Mohl by z Prstenu zešílet (jako Glum), ale není důvod, aby se Glumovi podobal! Nikdy by se asi také nestal zcela zlým , jako Glum, protože byl výjimečně "čistá duše", "mimořádně odolný proti zlu".

Arwen, přidáno 16.11. 2003 17:10:29
no to teda Frodo není nebo jo??? Rozhodně si s nim dali dost práce
mnd, přidáno 15.11. 2003 22:23:50
Dagis-> Musíš ale uznat, že Prsten, i když po kratší dobu, působil na Froda mnohem větším tlakem, než na Bilba.
Z tvého názoru jde poznat, že ti "Bilbův šok" ve FOTR nevadil. A to se přeměnil, přestože už neměl Prsten a byl částečně zbaven jeho moci. Co pak má dělat Frodo, když mu Jej Faramir vytáhl mečem a jak se zdá, chce mu ho vzít.
Jinak Frodo by se na Gluma taky nezměnil, pořád by to byl Frodo. Kdyby nebyla vystřižena, tak by to bylo děsivým vyvrcholením scény a ten šok by ještě lépe podbarvil už tak napjatou atmosféru. Respektive by to sem zapadalo víc, než Bilbo v poklidné scéně v Roklince.

Dagis, přidáno 15.11. 2003 19:04:58
mnd: a ja si naopak myslim, ze by byla blbost, kdyby to tam bylo... Je pravda, ze Bilbo se v Rokline zmenil, jenze:
F ho nemel tak dlouho jako B, cili u B pochopim spis, ze se nedokaze odloucit od neceho, co si ho podmanovalo tolik let.
B se nezmenil na Gluma- porad to byl B, at vypadal jakkoli odpudive. Glum vypadal tak, jak vypadal, proto, ze odpocatku pomoci Prstenu pachal zlo. Podle meho byl tak hnusny (at uz s nim mam jako s postavou jakekoli sympatie :) uz kvuli te zakerne podstate sve bytosti a zpusobu, jak k Jednomu prisel- jak uz napsal watcher. A F zly uvnitr rozhodne nebyl...

mnd, přidáno 14.11. 2003 22:30:41
Darthie-> Ten záběr tam nebude vůbec, celá tahle scéna, jestli so tomu tak dá říct (spíš sekundový shot) měl být v TTT, ale byl vystřižen (když Frodo zařve "Ne!" potom, co Faramir zjistil, že má Prsten Moci).
Jinak nesouhlasím s názory, že je dobře, že se to ve filmu neobjevilo. Bilbo ve FOTR mi taky nevadil, a myslím, že kdyby se to správně zařadilo, mohlo by jít o efektní stylový šok, který by ukázal, jak Frodo začíná podléhat moci Prstenu a také jak by mohl dopadnout, kdyby si ho nechal.

Darthie, přidáno 14.11. 2003 20:14:29
Hele, a nebude to nahodou len taky momentalny zablesk a la Bilbo v Roklinke? Ja mam taky pocit ze ano, a v tom pripade by to tam celkom pasovalo. :)
Hipi, přidáno 14.11. 2003 19:28:35
Souhlasím naprosto s Watcherem, má úplnou pravdu. Já jsem to nějak nepochopila..
Co má Frodo společnýho s nějákým očividným slizounkem z hororů typu Vetřelec?!
Tohle mi přijde úplně mimo. Fakt nechápu.

Watcher, přidáno 14.11. 2003 18:47:38
Podle mě se to nehodí vůbec nikam a je moc dobře, že to tam nebude, je to totiž dost nelogické... Proč by se měl Frodo měnit? On měl snad odolávat vlivu Prstenu nejdéle ze všech, proto byl také vyvolen. Glum byl špatný už před získáním Prstenu a jeho vlastnictví zahájil vraždou. Prsten také používal pro špatné účely. Frodo Prsten získal proto, aby ho zničil, nepoužíval ho, měl ho krátku dobu. A jak řekl Gandalf, když Prsten přechovává s tímhle záměrem, trvalo by velmi dlouhou dobu, než by mu nějak ublížil. Proč se nezměnil Bilbo za 60 nebo kolik let?
Darthie, přidáno 14.11. 2003 17:43:39
EEeeeee, to je tak hnusne ze je to az cool! :-P Som zvedava ako to bude vyzerat vo filme. Ked som bola na FOTR po prvykrat, tak Bilbova "premena" bol hrozny sok, skoro som dostala infarkt. Teraz budem aspon trochu pripravena. ;-)
Palannedowen, přidáno 14.11. 2003 16:59:23
Nebo spíše měl, ale byl v klidu
Ungolianta, přidáno 14.11. 2003 14:51:04
Ninque: no jo ale když ho našel Bilbo tak prsten neměl takovou moc
scary, přidáno 14.11. 2003 14:45:15
UZ SE TESIM NA MATRIX REVOLITION AZ BUDE V BOLESLAVI!!!!!!:))))
NinqueElen, přidáno 14.11. 2003 11:49:13
No je to pěkně hnusný!Je sice hezký, že se na chvíli změní tak jako se změnil Bilbo,ale přijde mi to nějak uspěchaný.Frodo měl přece jenom ten prsten menší dobu než Bilbo a Glum!
Míšánek, přidáno 14.11. 2003 7:33:50
No ale do scény těsně před vhozením Prstenu do Puklin osudu by se to snad hodilo, ne?
Legolas, přidáno 13.11. 2003 20:52:46
Fůůůůůůůůůůůj
mnd, přidáno 13.11. 2003 20:27:33
No ten je ale hnusnej.
Škoda, že to tam nedali, takový práce s tim měli...

Jan Belcarnen Čeřovský, přidáno 13.11. 2003 20:09:58
Scéna, ve které se Frodo na chvilku promění v něco podobného Glumovi (pamatujete na Bilba ve Společenstvu) měla následovat po scéně, ve které jej Faramir v jeskyni ohrožuje mečem... ale nakonec se nedostala ani do rozšířené verze filmu

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ně zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Přepiš heslo   --> 

[ Na stránky o filmu Pán Prstenů ]

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]


...::: Film Pán Prstenu - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy :::...
Vytvoril a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Cerovský
Optimalizováno pro Internet Explorer 5+ a silné nervy